Wróć na
Maja Kołodziejczyk
|

Niemcy: 14-latka przedstawiła antyimigrancki wiersz w konkursie poetyckim

72
Podziel się

Niemcy: zdyskwalifikowano nastolatkę, która przedstawiła antyimigrancki wiersz w konkursie poetyckim. Publiczność nagrodziła ją dużymi owacjami.

Niemcy: 14-latka wygłosiła antyimigrancki w konkursie poetyckim
Niemcy: 14-latka wygłosiła antyimigrancki w konkursie poetyckim (iStock.com)
bCNKgaBh

Niemcy – antyimigrancki wiersz

Podczas konkursu poetyckiego w Speyer, w południowo-zachodnich Niemczech wygłoszono wiersz o wyraźnie rasistowskich treściach. Jak podaje BBC utwór recytowała 14-letnia Ida Marie Müller - córka Nicole Höchst, polityk antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD)
. Wiersz jednoznacznie nawiązywał do ataku nożownika-imigranta. Chociaż Marie została zdyskwalifikowana przez organizatorów konkursu, była najdłużej oklaskiwaną uczestniczką.

Konkurs literacki w Speyer

Według informacji podanych przez niemieckie media konkurs stanowił część antyrasistowskiej inicjatywy zorganizowanej przez Radę Młodych Speyer. Dyskwalifikacja nie była jedyną konsekwencją występu córki Nicole Höchst. Nie pozwolono jej również uczestniczyć w ceremonii przyznania nagród. Burmistrz Monika Kabs z CDU oskarżyła Marie o wykorzystywanie rywalizacji młodych poetów do szerzenia poglądów politycznych AfD.

Reakcja Nicole Höchst

Matka Marie po konkursie umieściła w mediach społecznościowych wpisy wspierające córkę. Opublikowała także zdjęcie swojego domu, na którym widniały wykonane sprayem napisy atakujące AfD. Ludzi, którzy obsmarowali jej domu określiła mianem „współczesnych nazistów”.

bCNKgaBj

Kontrowersyjna treść wiersza

Wiersz wygłoszony przez Marie Müller zawiera wzmianki o przybyszu z daleka, który wpadł w ręce przemytników ludzi i dotarł do Niemiec. Bohater dzieła nie miał paszportu ani telefonu. Jedno ze zdań, które wzbudziło najwięcej kontrowersji brzmi: „ponieważ nie mógł znaleźć dziewczyny, pomógł sobie nożem”. Utwór przywołał skojarzenia z wydarzeniami z Chemnitz. Oskarżono wówczas dwóch imigrantów o zadźganie nożem Niemca. Według pogłosek mężczyzna miał zginąć próbując ochronić kobiety przed gwałtem.

bCNKgaBK
KOMENTARZE
(72)
frek16
2 lata temu
"Chociaż Marie została zdyskwalifikowana przez organizatorów konkursu, była najdłużej oklaskiwaną uczestniczką." i tak właśnie rządzą władze pro-lewackie w całej Europie, a to trzeba zmienić.
R4L
2 lata temu
Może w końcu europa przestanie zamiatać sprawe imigrantów pod dywan i zacznie słuchac obywateli ktorzy boją sie wyjść na ulice.
Krzych
2 lata temu
Jak by napisala wiersz jak biale kobiety bez chust chodza ulicami i obrazaja nowo przybylych swoim wygladem to zapewne dyskwalifikacji by nie bylo a raczej miejsce na podium.
bCNKgaBL
Adam K.
2 lata temu
Antyimigrancki nie znaczy rasistowski. Choć dla lewatyw to jedno i to samo.
quest22
2 lata temu
wolność słowa po niemiecku
Najnowsze komentarze (72)
Pit
2 lata temu
Brawo Marie!!! Powiedziała to co myślą, czują i wiedzą Niemcy
ubersoldat
2 lata temu
wolnosc slowa . demokracja. brawo ...
RedGuy
2 lata temu
Czyli nie ważne co ludzie myślą, mogą se klaskac całym narodem, ważne co myśli, kilku sędziów. W końcu to bogaci, pozostawiają sobie samym przywilej posiadania świata.
Edek
2 lata temu
Lewacko-faszystowska władza walczy z wolnością słowa. Można pusać w mediach kłamstwa w imię wolności słowa ale nie można pisać prawdy bo się ktoś obrazi. UE musi uoaść
No remorse
2 lata temu
Tej mlodej panience ludzie JUZ przyznali nagrode. AfD to poczatki dobrej zmiany w Niemczech. W Europie nie ma miejsca dla kolorowych odpadow genetycznych z Afryki i bliskiego wschodu. Nie ma tez miejsca dla muzulmanskich fundamentalistow, meczetow i calej reszty tego szamba o nazwie multikulti
Vnn
2 lata temu
Wolność słowa niesamowita jest w tym kraju
ivesss
2 lata temu
Dlaczego ze względu na tolerancję jej nie zostawiono w konkursie? Bo tak działa "tolerancja" LEWACTWA - są tolerancyjni tylko dla samych siebie i sowich poglądów, a jeśli masz inne poglądy albo ośmielisz się myśleć inaczej to zostajesz WYKLUCZONY i NAPIĘTNOWANY. Mnie to przypomina DYKTATURĘ lewacką, a już na pewno nie ma nic wspólnego z PRAWDZIWĄ TOLERANCJĄ albo z demokracją. Niemcy to już KALIFAT w posiadaniu islamistów. Czekać tylko jak zaczną kobietom prawa jazdy zabierać i ubierać w szmaty do ziemi.
AM
2 lata temu
Wysyłam wojska na bliski wschód. Sponsoruję rebelię. Buntuję watażków. Wywołuje kryzys imigracyjny i mam pretensję do przeciwników tej sytuacji... rządzę Europą. Kim jestem?
bCNKgaBD
z
2 lata temu
Kiedy zaślepione lewactwo,przejrzy na oczy , że nie tędy wiedzie droga zadośćuczynienia za stare błędy popełniane przed wiekami i że w myśl tych chorych zasad , skazuje własną nację na poniżenia ,a z czasem podporządkowanie wobec tych,których oni kiedyś sobie podporządkowali....
Ala Fakbar
2 lata temu
Co za szczęście, że w Niemczech jest wzorcowa demokracja i wolność słowa ;-)
PUBLICYSTA
2 lata temu
B R A W O !
aaaaaaaa
2 lata temu
Brawo dziewczyno
Nn
2 lata temu
To teraz chęć obrony tożsamości swojego narodu, swojego kraju jest rasizmem czy jeszcze czymś innym. Albo w unii europejskiej zmieni się władza na normalną czyli tzw konserwatywną i posprząta to lewe bagno a jak nie to Polexit!
Janko
2 lata temu
To jest łamanie konstytucji w biały dzień !!! Wysłać tam całe PO i N. !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić