o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Marcelina Kolewska
|

Niemcy oskarżają Węgry i Polskę: wodzą nas za nos! Będą konsekwencje finansowe?

144
Podziel się

W piątkowym wywiadzie dla "Bilda" szef SP Martin Schulz zapowiedział, że Niemcy ograniczą swoje wpłaty do przyszłego budżetu Unii Europejskiej, jeżeli kraje korzystające z funduszy, takie jak Węgry i Polska, nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego. - Wodzą nas za nos - powiedział niedawny rywal Angeli Merkel.

Szef Socjaldemokratycznej Partii Niemiec grozi Węgrom i Polsce konsekwencjami finansowymi
Szef Socjaldemokratycznej Partii Niemiec grozi Węgrom i Polsce konsekwencjami finansowymi (Agencja Gazeta, Dominik Sadowski)
bDziTTVh

Schulz wspomniał o wieloletnich perspektywach budżetowych UE i podkreślił, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której Niemcy wpłacają do budżetu zwykłych sum, podczas gdy kraje będące biorcami funduszy, jak Węgry czy Polska, nie przyczynią się do przyjęcia uchodźców.

Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

bDziTTVj

- Płacimy, ponosimy koszty związane z uchodźcami, a niektóre kraje nie biorą uchodźców; wodzą nas za nos. UE jest wspólnotą prawa, a nie supermarketem, w którym każdy wybiera to, co mu pasuje - zaznaczył przewodniczący SPD.

Węgry, Polska i Austria "unikają odpowiedzialności"

Zdaniem Schulza te trzy kraje postępują tak, "jak gdyby problem uchodźców dotyczył wyłącznie Niemców" - zauważył przewodniczący SPD w wywiadzie.

Premier Węgier, Viktor Orban będzie w piątek gościem wyjazdowego posiedzenia niemieckiej grupy parlamentarnej CSU, która podczas dwudniowego spotkania ma ustalić strategię na rozmowy z CDU i SPD o utworzeniu koalicyjnego rządu Niemiec. Pierwsza tura rozmów odbędzie się w niedzielę.

bDziTTVp
bDziTTVK
KOMENTARZE
(144)
delii
3 lata temu
"jak gdyby problem uchodźców dotyczył wyłącznie Niemców" Nie jest to problem wyłącznie Niemiec? A kto ich zaprosił do UE?
kaj
3 lata temu
Schulz NIENAWIDZI i zawsze NIENAWIDZIŁ Polski - to SOCJALISTYCZNY poplecznik Rosji - kiedys - ZWIĄZKU SOWIECKIEGO (ZSRR) , walczy razem ze SCHREDEREM ( byłym kanclerzem Rzeszy, a teraz -dyrektorem GAZPROMU) o "DOBRO" ROSJI- NORD STREAM 1 i 2 - ciężką kasę dostaje za to niejeden z nich. Chętnie "przyłączyliby" Polskę do Rosji... Taki mieli plan - zrobic z nas kolonię, rynek pracy niemieckich koncernów, korporacji, banków i rynek zbytu ich produktów ( powstajacych też w Polsce). Udawało sie od czasów Balcerowicza.A tu od listopada 2015 roku przyszedł PiS i ZABRANIA ! Więc trzeba knuć, knuć i zniszczyć tę władzę, zrobic Tuska prezydentem i "dokończyć dzieło"!
podatnik
3 lata temu
kiedy po zamykało stocznie w Szczecinie ,a kopalnie planowało sprzedać Niemcom ,a LOT po cichu miały przejąć upadające linie niemieckie TO POLSKA BYŁA FAJNA ! dziś jest zła niedobra POLSKA ! i jeszcze nie chce do siebie przyjąć tych nierobów macających NIEMKI i napadających na policjantów ...
bDziTTVL
takaprawda
3 lata temu
Szulc macie problem chcecie podrzucić nam zgniłe jajo niedoczekanie.Niedługo będzie u was jak u żabojadów.
qqqq
3 lata temu
jak sobie ich zaprosili to niech ich goszczą, ja jak zapraszam gości to nie rządam od sąsiada żeby ich utrzymywał. Niemiecka propaganda
Najnowsze komentarze (144)
polo
2 miesiące temu
Co to znaczy nie biorą uchodźców, to jakiś nakaz.Robią bajzel w ich kraju to chcą ich podesłać do nas?Takie kukułcze jajo. Zatrzymajcie sobie tych inżynierów, mamy swoich nierobów dośc dużo.Ponoszą koszty bo sobie ich zaprosili.Nie umieją sobie poradzić tylko im dają socjal,nie gonią do roboty to są skutki.
Grzegorz
3 lata temu
Niemcy to wara od nas a kto pracuje u nich i placi podatki przeciez nie kolesie z afryki
xdfewt
3 lata temu
zaśpiewajcie sobie niemce marsylianke w uni bo niedługo wyginiecie
xdg
3 lata temu
szultz na widok timmermansa ocieka materiałem genetycznym
albin siwak
3 lata temu
Panie Schulz zrób pan maturę to pogadamy.
Tadeusz
3 lata temu
Jestem za bo i my też to zrobimy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
POLAK
3 lata temu
Nie mój problem.
polak
3 lata temu
to pora na reparacje wojenne frycu
bDziTTVD
Jerzy
3 lata temu
człowieku najpierw rozlicz się z przeszloscia a potem wypowiadaj sie
jerzy
3 lata temu
podobna mine mam jak siedze na tronie z rana jak w/w na fotce,a kim on jest ze ma mi mowic co mam robic
jerzy
3 lata temu
jak zwykle komentarz znikl,brawo
rjh
3 lata temu
lucyfer
Papec
3 lata temu
Mozemy pomoc. Ja osobiscie swoim Sharanem, moge wywiezc 6. Tylko niech dadza znac 2 dni wczesniej, bo musze tylnie siedzenia zainstalowac.
koko
3 lata temu
Czy "zaproszenie" na zasadzie niech wpada kto chce i jak chce było zgodne z prawme UE. ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić