Wróć na
oprac. Katarzyna Romik
|

Niemcy. Protest przed Międzynarodowym Salonem Samochodowym we Frankfurcie. "Nienawidzę SUV-ów"

34
Podziel się

Przeciwnicy aut i silników spalinowych manifestowali przed halami we Frankfurcie nad Menem, gdzie trwa Międzynarodowy Salon Samochodowy. Przed terenem imprezy zebrało ok. 25 tys. osób.

Niemcy, Frankfurt nad Menem. 25 tys. osób manifestowało przeciw produkcji samochodów  z silnikami spalinowymi
Niemcy, Frankfurt nad Menem. 25 tys. osób manifestowało przeciw produkcji samochodów z silnikami spalinowymi (PAP, PAP)
bCOpUrmd

Protest we Frankfurcie nad Menem zorganizowano pierwszego dnia Międzynarodowego Salony Samochodowego. Organizatorem akcji był związek #austeigen (niem. wysiadać). W jego skład wchodzą organizacje, które zajmują się ochroną przyrody, bronią praw zwierząt oraz wspierają ekologiczne środki transportu.

Uczestnicy sobotniej manifestacji żądają natychmiastowej rezygnacji z silników spalinowych, wstrzymania produkcji samochodów terenowych, większej liczby samochodów elektrycznych i miejskich oraz pełnej neutralności klimatycznej ruchu ulicznego do 2035 roku. Postulatem działaczy jest także zwiększenie udogodnień dla rowerów i transportu publicznego.

Zdaniem organizacji #austeigen, przemysł motoryzacyjny spowalnia zmiany przez produkcję wyjątkowo szkodliwych dla środowiska SUV-ów. Dlatego na manifestacji przeważały transparenty z hasłami: "Nienawidzę aut", "Geje przeciwko SUV-om" oraz "SUV-y to g…".

bCOpUrmf

Niemcy są szczególnie zainteresowani sprawą ochrony klimatu – wynika z opublikowanego w sierpniu sondażu dla telewizji RTL. Wg badania, jest to dla nich najważniejszy problem, z którym musi zmierzyć się ich kraj. Takiego zdania jest 37 proc. pytanych. Jak drugą kwestię ankietowani wskazali migrację, na trzecim miejscu znalazła się krajowa polityka.

Z drugiej strony, przemysł motoryzacyjny to jedna z najważniejszych branż niemieckiego przemysłu. Daje ona prawie 2 ml miejsc pracy. Samochody i części do nich to także najważniejszy składnik niemieckiego eksportu.

SUV-y to coraz ważniejszy produkt w ofercie niemieckich koncernów samochodowych. W pierwszym półroczu tego roku, spośród wszystkich sprzedanych aut BMW ponad 43 proc. stanowiły auta terenowe. W przypadku Audi jest to 40 proc., a Daimlera – 32,3 proc.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCOpUrml

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

bCOpUrmG
KOMENTARZE
(34)
Henk
11 miesięcy temu
A na imprezę przyjechali swoimi passatami.
PO-suv-acz
11 miesięcy temu
Kupcie SUVa, w nim dobrze sie posuwa.
G
11 miesięcy temu
Handlarz Janusz już jedzie z lawetą. Polacy nie mają takich problemów z ekologia i z chęcią za 500 kupią suw-a w dieslu
bCOpUrmH
qwe
11 miesięcy temu
No to należy zrobić protest przeciw elektrykom ponieważ ich zużyte baterie zanieczyszczają środowisko.
Obywatel
11 miesięcy temu
Te klimatyczne histerie stają się powoli niebezpieczne. Przeszkadza im mięso, przeszkadzają im samoloty, teraz zaczynają przeszkadzać im samochody. Pal licho, jeżeli sami by się w to bawili, ale oni próbują zmuszać innych by żyli wedle ich wymysłów. Ja mam lepszą radę- jeżeli ktoś nie chce produkować CO2, niech przestanie oddychać. Godzina bez oddychania dziennie dla dobra klimatu!
Najnowsze komentarze (34)
Cghh
10 miesięcy temu
Teraz widzę, że ekologów trzeba traktować na równi z nazistami i komunistami . I to od zaraz
helga
11 miesięcy temu
Błazenada Niemców, kto za tym stoi
Jan
11 miesięcy temu
Najgorsze są Japońskie jednorazowe wszystko robione jest z materiałów nie ulepszanych cieplnie nie wytrzymują napraw , zrywanie gwintów , rdza i plastiki to bolączka tych aut.
1959
11 miesięcy temu
"Postulatem działaczy jest także zwiększenie udogodnień dla rowerów i transportu publicznego." nic prostszego, posadzić na rowery i niech popylają na wakacje do Włoch lub Grecji z całym majdanem na plecach.
edek
11 miesięcy temu
Ciekawe czym przyjechali protestujący?!?!?!?
ninka
11 miesięcy temu
brawo brawo suwy sa bardziej trujace niz benzyniaki i ropniaki naprodukowali tej trucizny to musza sprzedac i wala po oczach ekologia
paranoik
11 miesięcy temu
Podobno PiS obiecuje SUV-a dla każdego prawdziwego polaka.
Dak
11 miesięcy temu
Ciekawe kto opłaca tych eko-terrorystów
bCOpUrmz
jk
11 miesięcy temu
Wysiadać jest aussteigen. Albo macie problemy z pisownią albo nazwa organizacji nie znaczy wysiadać.
Dis
11 miesięcy temu
Geje przeciw SUV-om hee hee przecież z głosem chorych nikt się nie liczy. Po chorych na lgbt ze wszystkich luf długimi seriami OGNIA
cyklista
11 miesięcy temu
Samochody to MALUTKI procent zanieczyszczeń !!! Dla czego pozwalamy na tak WIELKIE obciążanie ich (czyli nas właścicieli) tak rozlicznymi opłatami dodatkowymi??? Tylko NAJGŁUPSZA kasta społeczna czyli właściciele aut za których cichą zgodą się odbywa to dojenie bez przerwy . Czy oni protestują przeciw ceną benzyny (60% to daniny dla rządów) , olbrzymie daniny przy zakupie nowego auta , zła (tragiczna) organizacja ruchu (długie przejazdy krótkich odcinków ,nielogiczne oznakowania , za wąskie miejsca parkingowe i ich chroniczne brak przez likwidację w centrach miast i gdzie to możliwe (ma być pięknie ale ....martwo) . Do tego można dodać jeszcze parę dziesiątek szkodliwych działań URZĘDASÓW i powstaje pełny obraz człowieczka zamkniętego w "klatce Faradaya " i niezdolnego do niczego by te ataki odeprzeć albo nawet wskazać tych PRAWDZIWYCH trucicieli tej PLANETY !
Zed
11 miesięcy temu
A od kiedy elektryczny samochód jest ekologiczny? Energia elektryczna pochodzi z elektrowni, bardzo często działającej na węgiel, czyli wszystko jedno czy dymi samochód czy elektrownia. Zostaje jeszcze problem utylizacji zużytych akumulatorów. Ekologiczne mogą być samochody na wodór.
suv
11 miesięcy temu
wystarczy wstawić gej lampy i będą je kochać
koo
11 miesięcy temu
Niemcy to tępy naród !!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić