o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Marcin Borciuch
|

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"

143
Podziel się

Jak podał Niemiecki Związek Łowiecki (Deutsche Jegdverband - DJV), w sezonie 2017/2018 odstrzelono na terenie Niemiec ponad 800 tysięcy dzików. Masowy odstrzał tych zwierząt miał być zabezpieczeniem przed rozwojem ASF (afrykańskiego pomoru świń).

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"
Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF" (Shutterstock.com)
bDZeUHSJ

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików

Myśliwi z Niemiec w sezonie łowieckim 2017/2018 zabili 836 865 dzików - to więcej aż o 42 procent niż w poprzednim sezonie. To rekordowy wynik w historii niemieckiego łowiectwa. DJV wyliczyło też, że na odstrzelenie takiej liczby dzików poświęcono aż 16,7 miliona godzin roboczych. Przeliczono także, że daje to kwotę 148 milionów euro (z uwzględnieniem płacy minimalnej).

Niemcy: To było zapobieganie przed rozwojem ASF

Jako powód masowego odstrzału dzików DJV podało chęć zapobieganiu rozprzestrzeniania się ASF. - Myśliwi przyczynili się w znacznym stopniu do prewencji przed afrykańskim pomorem świń. Jednak odstrzał nie jest jedynym środkiem zapobiegawczym - mówił Wolfgang Bethe, wiceprezes Niemieckiego Związku Łowieckiego.

bDZeUHSL

DJV zauważyło też, że w rejonach, gdzie żyje mniej dzików, ASF rozprzestrzenia się dużo wolniej, a choroba może rozwijać się szybciej przez ludzi. Wirus ASF może być m.in. w transporcie artykułów żywnościowych zawierających zarazki, które następnie są zjadane przez dziki.

Dotychczas w Niemczech nie wykryto ognisk ASF.

DJV jednocześnie apeluje o zachowanie ostrożności na dworcach, parkingach i przejściach granicznych. Prosi o zamykanie pojemników na śmieci, budowę płotów uniemożliwiających dzikom migracje oraz prowadzenie kampanii informacyjnych i edukacyjnych dla kierowców i turystów.

bDZeUHTm
KOMENTARZE
(143)
Obserwator
2 lata temu
Drodzy czytelnicy, łykacie wszystko co wam, napiszą. Trochę samodzielności w myśleniu! Ten artykuł jest po to, żeby usprawiedliwić rzeź naszych dzików, pod pozorem asf. Tej choroby już u nas nie ma! Jasne? A jeżeli już to chorobę roznoszą ludzie. przecież świnie nie biegają po lesie tylko siedzą w zamkniętych chlewniach, chyba, że o czymś nie wiem?
Gggh
2 lata temu
Holocaust dzikow trwa
Adam
2 lata temu
Gdzie wybili tyle dzików? W Niemczech tyle nigdy nie było...
bDZeUHTn
Aguś
2 lata temu
Ciekawi mnie czy przypadkiem ta ilosc dzikow w Polsce nie jest sporo zawyzona, nie 400 tys a 200. I tym sposobem wybiją wszystkie. A jak dojdzie do jakiejkolwiek wijny to zdechniemy z glodu bo swinie tez wybili i kury pod pretekstem ptasiej grypy. Ludzie czas sie obudzic
swojmil
2 lata temu
dziki to sanitariusze lasów; likwidacja dzików to proszenie się o nowe choroby; NWO planuje najwyraźniej jakąś nowe plagę
kalina
2 lata temu
i co unja? cisza, co?
Naczelny gajo...
2 lata temu
W Polsce nie ma obrońców zwierząt- oni dziki mają głęboko w...poważaniu - oni chcą wszelkimi sposobami zaszkodzić Polsce.
ddc
2 lata temu
Niemcy zawsze uwielbiali strzelać. Swoją drogą może Niemcy mają lepsze pasze nie skażone ASF. Niestety polski dzik padł ofiarą nagonki politycznej zorganizowanej przez barbarzyńców. Lepiej skazać na śmierć Bogu winnego dzika niż odpowiedzialnego za rozprzestrzenianie się zarazy potencjalnego wyborcy.
Jola
2 lata temu
Nie stwierdzono choroby ale dziki wybili żeby jej zapobiec ;chorobę mogą przenosić ludzie -to się najedzą dziczyzny
srthr
2 lata temu
ASF NIE istnieje tak samo jak ptasia grypa!!! zarazki sa zapodane przez bandytow do tego celu na sprzedanych terenach przeznaczonych do mordow na zwierzetach!!! to KLAMSTWA zydo-lewakow co chca wytepic zwierzeta lesne na zlecenie!!!!! kazdy kto morduje nasze polskie zwierzeta bo sa NASZA wlasnoscia jest bandyta morderca do zalatwienia przy pierwszym kontakcie!!!!
Milan
2 lata temu
Od przyszłego roku wieprzowina z Niemiec będzie szła na cały świat, bo u nich walczą z ASF. My polskiej nie sprzedamy nigdzie - choć zdrowsza i bez "dodatków" - bo społeczeństwo uzna, że PiS ma głupie pomysły i "nam strzelać nie kazano". Potem UE dosoli nam kary za niezastosowanie się do ich dyrektywy o odstrzale dzików ze względu na afrykański pomór świń. Głupi dwa razy traci.
Szzzzz
2 lata temu
Cyklon B grasuje w lasach!
Juhas
2 lata temu
Niech Kinga Rusin tam jedzie walczyć.
bDZeUHTf
Dotyczy
2 lata temu
Myśliwi to wyjątkowo podli ludzie. Znajdują przyjemność w zabijaniu i ranieniu zwierząt. Zwierze też ma prawo do życia nie tylko człowiek. Dawniej spacerując w terenie co rusz wyskakiwały zające, kuropatwy. Teraz można przejść kilometry i nie spotkać ani jednej kuropatwy lub zająca. To wina zbrodniarzy ze strzelbami
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić