o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Daniel Bochen
|

Niemcy: utrudnienia w ruchu lotniczym. Strajk pracowników ochrony

0
Podziel się

W poniedziałek rano zakończył się strajk ostrzegawczy pracowników ochrony berlińskich lotnisk. Zakłócenia w ruchu samolotów potrwają jednak przez cały dzień na terenie całego kraju.

Niemcy: utrudnienia w ruchu lotniczym spowodowane strajkiem pracowników ochrony
Niemcy: utrudnienia w ruchu lotniczym spowodowane strajkiem pracowników ochrony (PAP/EPA)
bDpgBcxx

Przed południem na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld wystąpiły duże opóźnienia w odprawianiu pasażerów. Na Schoenefeld przez kilka godzin w ogóle ich nie odprawiano. Protest spowodował zakłócenia w ruchu lotniczym w całym kraju – informuje IAR.

- Utrudnienia w pracy portów lotniczych spowodowane są strajkiem ostrzegawczym pracowników ochrony berlińskich lotnisk. - Strajkujący koledzy są gotowi dalej protestować, a nawet wyjść na ulice. Mamy nadzieję, że pracodawca zrozumie ten sygnał – powiedział rzecznik prasowy związku zawodowego "Verdi" Andreas Splanemann.

Związkowcy, którzy byli organizatorami strajku zapowiadają, że jeżeli następna runda rozmów z pracodawcami nie przyniesie rezultatu, to protest się zaostrzy. Głównym postulatem strajkujących jest podniesienie stawki godzinowej dla pracowników ochrony lotnisk z obecnych siedemnastu euro dwunastu centów do dwudziestu euro. Jak podaje IAR - pracodawcy nie zgadzają się na takie podwyżki.

bDpgBcxz

Kolejne rozmowy na temat podwyżek płac pracowników ochrony odbędą się 23 stycznia.

bDpgBcya
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić