o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Niemiecka polityk: "Polski rząd postępuje jak komuniści"

21
Podziel się

Katarina Barley z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec powiedziała Deutsche Welle, że "jest zszokowana" działaniami rządu w Warszawie. - Niczym nie różnią się od działań władzy komunistycznej - powiedziała.

Katarina Barley komentuje reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
Katarina Barley komentuje reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce. (PAP)
bEKfClTp

W Polsce trwa spór o reformę wymiaru sprawiedliwości. Katarina Barley pełniąca funkcję wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego z ramienia socjaldemokratów została zapytana, dlaczego krytycznie ocenia zmiany wprowadzane przez polski rząd.

- Właściwie to jestem zszokowana tym, że choć wobec Polski toczy się procedura z art. 7 o naruszenie praworządności, polski rząd chce szybko wprowadzić kolejne kontrowersyjne zmiany w wymiarze sądownictwa. Moim zdaniem ta proponowana reforma otwiera zupełnie nowy wymiar - powiedziała w rozmowie z Deutsche Welle. Oceniła, że PiS nie tylko próbuje ograniczyć niezależność polskich sędziów, ale także atakuje funkcjonowanie całej Unii Europejskiej.

bEKfClTr

- Moim zdaniem obecne działania polskiego rządu niczym nie różnią się od działań władzy komunistycznej. Bo stanowisko: "tylko ja mam rację, a każdy, kto mnie krytykuje, jest kłamcą, zdrajcą, przestępcą i musi być ukarany" to podejście charakterystyczne dla władzy totalitarnej - stwierdziła Katarina Barley.

Niemiecka polityk dodała, że jeśli sędziowie mają być karani dyscyplinarnie za stosowanie prawa unijnego zamiast polskiego, podkopuje to wszystkie fundamenty, na których opiera się UE.

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Sellin o Tomaszu Grodzkim. Nie miał skrupułów

Barley powiedziała, że podpisując traktaty, państwa członkowskie zgodziły się przestrzegać wspólnych wartości oraz, że te same zasady będą przestrzegane we wszystkich krajach Unii w taki sam sposób.

bEKfClTx

- Dotychczas, za każdym razem, gdy Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydawał wyrok, polski rząd po jakimś czasie ostatecznie się do niego stosował. Teraz pojawiły się obawy, czy nadal tak będzie - stwierdziła zaznaczając, że walka o przestrzeganie wyroków TSUE to także walka o przyszłość całej UE.

bEKfClTS
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(21)
nie mam nicku
2 lata temu
Swojego kraju nie potrafi ogarnąć, a za Polskę się bierze.. Niemcy nic się nie zmienili od ponad 100 lat
2345
2 lata temu
Szanowne państwo :) tak się zafiksowało na krytyce sędziów, że racjonalne argumenty poszły won. Wchodząc do UE zobowiązaliśmy się do przestrzegania prawa europejskiego. Sędziowie polscy są również sędziami europejskimi. Wyroki TSUE są niepodważalne, próby ich obchodzenia nie niosą pożądanych skutków. Dają inne, np. sądy europejskie, nie mając pewności bezstronności sądowej, zastanawiają się nad ekstradycją przestępców. Nie ma zakazu porównywania własnej mądrości z głupotą Europy, jest śmiech. Niewykształconym społeczeństwem, nieposiadającym podstawowej wiedzy, nieznającym historii, łatwiej rządzić. Jest podatne na propagandę.
Mick
2 lata temu
Makrelę najpierw postawcie pod sąd za to że bez niczyjej zgody rozpoczęłą "Wiosnę Ludów". Trzeba by było sprawdzić czy była szantażowana czy kupiona. Niemcy z bezpiecznego do życia kraju stałą się jednym z najniebezpieczniejszych pod względem rabunków itd.
bEKfClTT
kibic
2 lata temu
taka sama komunistka jak POPZPR u nas ,powinna miec zakaz w wyborach won
Smerfik
2 lata temu
Jak taka mądra to niech wpuści polskiego sędziego do swojego mieszkania, gdy ten coś jej ukradnie a potem zapyta czy ona legalnie tu mieszka wtedy zmieni baba zdanie o polskich sędziach. Niech pożyczy polskiemu sędziemu auto by zrobił sobie parę fotek z fotoradarów.
Hunz Lipka
2 lata temu
Uwazam, ze obecne stanowisko Niemiec jest bardzo zblizone do wczesnej trzeciej rzeszy.
SASD
2 lata temu
wara od Polski niemiecka ku wo !
Niemiecka
2 lata temu
KOmunistka wyPOwiada sie na temat praworządności w Polsce szok
smerf
2 lata temu
Pani kraj stworzył największą machinę śmierci i zabił największa ilość ludzi
qqqq
2 lata temu
co mądrego może powiedzieć komunistka
Gdf
2 lata temu
Właśnie sąd w Hiszpanii odrzucił wyrok trybunału sprawiedliwości bo uznał że prawo krajowe jest nadrzędna he he i co POwcy?
Milczcie
2 lata temu
Milczcie, prezes mówi.
Marek
2 lata temu
Pisowi przeszkadza prawda. Znają tylko prawo bezdomnego który umarł.
bEKfClTL
buka
2 lata temu
Co ty Niemki masz do powiedzenia na Polskę ? Kiedy Niemcy się łączyły to prawie wszyscy sędziowie z DDR poszli na bruk. Nie mieszaj się do Polski. Polska to suwerenny kraj a sędziów kradnących 50 zł z Lady sklepowej i sędziów jego broniących należy wywalić z tej sekty kolesiostwa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić