REKLAMA
Odświeżone 30 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TV4
TV Puls
Star TV
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
02.01.16 (12:00)

Niesamowite! On oddał internautom władzę nad swoim domem

Czy podobają wam się domy ze świątecznymi światełkami w Stanach Zjednoczonych? Możecie o nich zapomnieć, bo nasi rodacy zrobili coś znacznie lepszego. Tomasz Siroń i jego kolega stworzyli stronę internetową, na której każdy może sterować oświetleniem jego domu. Super!
sterowanie24.pl

Tomasz Siroń to student mechatroniki, który mieszka niedaleko Modliborzyc w Lubelskiem. Przygodę ze świątecznymi dekoracjami sterowanymi za pomocą komputera rozpoczął w 2012 roku. W 2014 roku kolega Tomasza i współtwórca projektu, Krzysztof Styc, wpadł na pomysł, żeby udostępnić internautom kontrolę nad oświetleniem swojej małej, domowej choinki. Mężczyzn zaskoczyło spore zainteresowanie projektem.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego młodzi mężczyźni zdecydowali się, że tym razem internauci będą mogli przejąć kontrolę nad całym oświetleniem na zewnątrz domu. Sterowanie zostało podzielone na 4 części tj. dom, ogrodzenie tył, ogrodzenie front i drzewko. Inwencję twórczą internautów można podziwiać dzięki podglądowi na żywo. Instalację tworzy około 1600 światełek. Jest się czym bawić.

REKLAMA

Pomyślałem, że skoro maszyna może sterować oświetleniem, to dlaczego nie może tego robić człowiek. Światełkami sterują użytkownicy strony. Można je włączać i wyłączać - powiedział Siroń w rozmowie z kurierlubelski.pl.

Aktywność internautów przerosła najśmielsze oczekiwania. Niedawno padł rekord liczby osób aktywnych na stronie w tym samym czasie, oświetleniem wtedy sterowało prawie 2 tysiące osób. Obciążenie serwera jest niekiedy tak duże, że sterowanie światełkami okazuje się niemożliwe. Twórcy projektu przyznają, że nie byli przygotowani na tak wielkie zainteresowanie internautów. Jednocześnie zapowiadają, że w przyszłym roku ponownie nas zaskoczą.

To jest dla zabawy, ale nie ukrywam, że wiedza zdobyta podczas przygotowywania tej instalacji przyda mi się w przyszłości. Interesuję się informatyką oraz elektroniką, a w przyszłości chciałbym się zająć kwestiami związanymi z automatyzacją oraz inteligentnymi domami - dodał Tomasz Siroń.

Projekt dostępny jest na stronie sterowanie24.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij