Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sebastian Tomaszewski
|
aktualizacja

Nietypowy "maluch". Jeździ po Warszawie bez paliwa

25
Podziel się:

Po Warszawie jeździ wyjątkowy fiat 126p. Z tyłu wygląda normalnie, ale już przodu nie przypomina żadnego innego seryjnie produkowanego "malucha".

Nietypowy Maluch. Jeździ bez paliwa
Nietypowy Maluch. Jeździ bez paliwa (Wojciech Sitkowski, Wojciech Sitkowski)

Jeszcze piętnaście lat temu fiaty 126p kosztowały grosze. Wystawiane w ogłoszeniach motoryzacyjnych wzbudzały tylko politowanie, a egzemplarze nienadające się do jazdy były bez sentymentów wysyłane na złom, gdzie kończyły swój żywot. Jednak kilka lat temu wszystko się zmieniło. Popularny "maluch" stał się zwyczajnie modny, a dobrze utrzymane egzemplarze uzyskują teraz ponadprzeciętne ceny (do nawet 70 tys. zł). Co więcej, nawet "maluchy" z końca produkcji i w gorszym stanie są coraz bardziej cenione na rynku. Aut nie przybywa, a popyt i moda na nie wcale nie spadają.

Udowadnia to obecny właściciel posiadający fiata 126p. Z tyłu to normalne auto, ale już z przodu okazuje się… rikszą. W rozmowie z właścicielem dowiedzieliśmy się, że kupił już tak przerobionego fiata od poprzedniego właściciela. Zmienił hamulce na tarczowe i zadbał o kosmetykę. Jeżdżenie tak nietypową rikszą to jego dodatkowe zajecie, które wykonuje w weekendy. Zainteresowanie jest duże, a dzielny "maluch" bez narzekania radzi sobie nawet z trzema pasażerami. Nietrudno się domyślić, że robi ogromne wrażenie na ulicy.

Oczywiście, doceniamy także właściciela. Podjeżdżanie z kompletem pasażerów na pokładzie pod tak stromą ulicę, jak Książęca w Warszawie wymaga dużej sprawności fizycznej. Co ciekawe, ogromna liczba riksz na bazie Fiata 126p jeździ po Budapeszcie. Naszym zdaniem, takich przerobionych pojazdów powinno być więcej także na naszych, polskich ulicach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
xd lolll
5 lata temu
japierdykam co to za maluch nawet niema składanego dachu jak cabriolet lol xd
tor
5 lata temu
gorzej jak silnik przykopci
tor
5 lata temu
ktoś się wysilił na dowcip??
tak sobie
5 lata temu
wole chodzic pieszo i ogladac zabytki niż siedzieć i wachac tylek rowerzysty spoconego kiepski pomysl w Indiach kierowca siedzi z tylu i tak było przed wojna i później w okresie okupacji ryksiarze wozili faszystow
czytelnik
5 lata temu
Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami powinno zmusić dotychczasowych fijakrów żeby takimi rikszami wozili turystów do morskiego oka .
i buuu...
5 lata temu
Jak długo jeszcze będą straszyć te pierdoły ?
Bla
5 lata temu
O2 serce internetu bez jaj
lol
5 lata temu
Co się dopieprzacie do redaktora, on się wychował na mcDonaldzie i głupich reklamach, więc jak ma pisać? Dla niego PRL to tylko ocet i musztarda.
zdziwiony
5 lata temu
Bełkot to wasz storymi rupciami znanych marek zachodnich za takim jechac trzeba miec maske gazowa
rene
5 lata temu
Ja tam widzę kawałek MALUCHA
Jerzy
5 lata temu
Dodatkowa waga połowy Fiata, to ogromne obciążenie dla rowerzysty. Kto by chciał takim jeździć
Myszek.
5 lata temu
Jaka kolwiek riksza kojarzy sie z okupacja badz kolonializmem. Wedlug mnie ,,pasazer'' jest pozbawiony etyki i wrazliwosci.
hehe
5 lata temu
Myślałam, że go kobyła ciągnie.
hehe
5 lata temu
Myślałam, że kobyła go ciągnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić