o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

#NieznamNielubię Facebook dokopał narodowcom. Nie ma się z czego cieszyć

11
Podziel się

Facebook usunął strony promujące Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy. Zablokowano też profile ich działaczy. Niby fajnie, niby wszystko super, ich przeciwnicy już skaczą z radości. Ale wcale nie ma się z czego cieszyć.

#NieznamNielubię Facebook dokopał narodowcom. Nie ma się z czego cieszyć
(Getty Images, Justin Sullivan)
bESPedcR

Facebook dowalił narodowcom. Dokopał im skuteczniej niż całe "lewactwo" razem wzięte. Brzmi dobrze. Przecież dzięki blokadzie ze strony Facebooka zbiorą za mało pieniędzy na Marsz Niepodległości, nie zorganizują go w pełnej okazałości, zjawi się garstka ludzi, nie będzie zadym. To naprawdę nieźle brzmi. Ale zaraz, zaraz...

Konta usunięto i zablokowano, bo co? Z oficjalnych komunikatów Facebooka nie wynika praktycznie nic. Nie wiadomo, czy akcja jest wynikiem zgłoszeń innych użytkowników, czy zwykłego działania moderatorów. Portal tłumaczy jedynie, że decyzja zapadła w siedzibie w Dublinie i że Polacy pracujący w jego warszawskim oddziale nie mają z tym nic wspólnego.

bESPedcT

Dobrze, że usunięto konta, na których jawnie nawoływano do agresji. W komentarzach nie brakowało przecież tekstów typu "11 listopada spuścimy wpier..l lewactwu". Nie zapominajmy jednak, że nie żyjemy w kraju, którego prawo ustanawia Mark Zuckerberg, a w Polsce, która podobno nadal jest krajem demokratycznym. To sądy powinny decydować o cenzurowaniu treści, a nie anonimowy pracownik.

Nacjonaliści w końcu oberwali od miecza, którym wojowali. To przecież oni w prostacki sposób wypowiadają się o sprawach, o których nie mają pojęcia, to oni na swoich marszach nawołują do, nie tylko słownej, agresji. Teraz to oni stali się ofiarami. Wielkie "halo", które robią wokół sprawy, przypomina prawdziwą komedię. Nie chodzi o to, że ktoś złamał ich prawo do zaistnienia w sieci, a o to, że rośli łysole, kupujący kije baseballowe z logo Polski Walczącej wypłakują się teraz na wielką niesprawiedliwość.

Najlepsze jest to, że odwołują się do prawa, którego sami nie szanują. Sam nawet "Trotyl" pisze o zakazach zapisanych w Konstytucji. Ma rację, ale przecież, czy to nie jego polityczni sprzymierzeńcy twierdzą, że powinno się ją zmienić? "Konstytucja komuchów i złodziei" jest fuj, ale tylko kiedy chodzi o Trybunał Konstytucyjny - "bastion lewackiego koryta". Jest o wiele fajniejsza, kiedy łamane są ich prawa. Typowo - jak Kali ukraść krowa, to dobrze...

bESPedcZ

Kasa będzie czy nie będzie? Przecież wiadomo, że rzecz rozbija się nie o ich poczucie krzywdy, a tylko i wyłącznie o pieniądze. Twierdzą, że mają poparcie milionów Polaków, ale widać, że 80 tys. złotych, których potrzebują na organizację manifestacji swojej siły (dziwnym trafem miliony tam nie przychodzą), może okazać się ich gwoździem do trumny. Bo skoro brakuje im pieniędzy, a rzekomo mają tak ogromne poparcie, to blokada konta o zasięgu 250 tys. użytkowników Facebooka nie powinna być żadną przeszkodą.

Czas pokaże, chociaż pewnie nawet, jeśli pieniędzy nie uzbierają, ktoś im dołoży. Jest przecież na warszawskim Żoliborzu taki miłośnik kotów, który patriotyczne inicjatywy może wesprzeć w swoim stylu. Znaczy, z tylnego fotela...

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESPedda
bESPeddu
KOMENTARZE
(11)
Fac
5 lata temu
A co to jest Facebook?
Filip Stankie...
5 lata temu
Co do publikacji wyroków Trybunału: Artykuły 8 i 197 Konstytucji przesądzają, że TK musi stosować ustawę, nie czyniąc tego złamał prawo, rząd nie. A gdyby Rzepliński zachorował psychicznie i przysłał "wyrok" tylko z jego podpisem bez przeprowadzenia rozprawy? Rząd też musiałby opublikować? Zresztą i bez tego mógłby złamać prawo w taki sposób, skoro zapowiada w wywiadzie, że nie zastosuje ustawy o obowiązku przedstawienia prezydentowi RP trzech kandydatów na prezesa TK. Premier RP nie może łamać artykułu 7 Konstytucji, który nakazuje działanie zgodne z prawem - czyli nie może opublikować tzw. "wyroku" wiedząc, że został wydany z naruszeniem ustawy! Co do legalności wyboru sędziów TK ocenił tylko, że ustawa o wyborze osób na 5 sędziów przez Sejm była zgodna z Konstytucją w zakresie wyboru osób na 3 sędziów i niezgodna jeśli chodzi o wybór osób na 2. Natomiast nie oceniał uchwał Sejmu RP zarówno powołujących te osoby jak i unieważniających ten wybór, zresztą nie miał takich kompetencji.
Filip Stankie...
5 lata temu
Co do sporu o Trybunał Konstytucyjny: Prezydent Andrzej Duda nie złamał prawa nie zaprzysięgając osób wybranych na sędziów TK przez poprzedni Sejm, ponieważ nie ma wyznaczonego terminu na to, a miał wątpliwości czy zostali oni wybrani zgodnie z prawem (były zdaniem części prawników i jego samego błędy w procedurze ich wyboru). Po unieważnieniu swojego wyboru przez nowy Sejm RP (swojego oczywiście w sensie instytucji, a nie składu osobowego) i wyborze nowych osób na sędziów TK, co do prawidłowości wyboru których nie było wątpliwości prezydent właściwie nie miał innego wyjścia jak zaprzysiężenie osób wybranych na sędziów TK przez nowy Sejm RP. Co do tego czy Sejm RP miał prawo unieważnić wybór osób uprzednio wybranych na sędziów - nie ma tego zapisanego w prawie, ale nie ma też zapisanego prawa do uchylania ustaw uchwalonych przez ten i poprzednie Sejmy RP. Podsumowując zarzuty o łamanie prawa wobec prezydenta Andrzeja Dudy i Prawa i Sprawiedliwości są niesłuszne.
bESPeddv
Zniesmaczony
5 lata temu
Do autora ,,artykułu" - Cienka manipulacja! Dr Goebbelsowi do pięt nie dorastasz.
zimny
5 lata temu
To jedynie dowód jak media społecznościowe, jak media pozostające z obcych rękach mogą wpływać na naszą demokrację. To też dowód jak jesteśmy naiwni, że korzystamy z takich śmietników jak "pejsbuk", onet, wp do realizacji jakichkolwiek celów. Sterowanie lajkami, komentarzami to nic innego jak technologiczna cenzura. Panie Błaszczak i Panie Ziobro do roboty. Jak jakiś portal chce być obecny w polskiej przestrzeni publicznej to po zastosowaniu jakiejkolwiek cenzury ma stąd znikać.
oko
5 lata temu
skrajną prawicę stworzyła i utrzymuje " ; Lewica ....Szefostwo też pod kontrolą !
hehe
5 lata temu
Tzw. Demokracja wszędzie nawet na FB, główna chodzi z KOD-em dlatego ONR itp. są blokowane. Dziwne że ta Pani tam jeszcze pracuje. Nawołuje do demokracji a sam jej nie zachowuje, jak to w Polsce banda hipokrytów.
22222
5 lata temu
Zakładać polski odpowiednik fb.
kio
5 lata temu
To jest właśnie to za pomocą takich zagranicznych narzędzi korporacyjnych jak fb blokuje się oddolne inicjatywy dezinformuje ludzi i wprowadza chaos.Kto się boi Marszu Niepodległości.W USA takie święta są podnoszone rangą razem z ludźmi idą policjanci. W Polsce na fb napiszą ,że to faszyzm bo grupa nie zmanipulowanych Polaków przez kilka lat z rzędu przeciwstawiała się rządom zdrajcy Tuska i jego poplecznikom ,który z lewakami z ue chciał napuścić muzułmanów do kraju i już łapówki za to wziął.
KonDonek
5 lata temu
Autorze tego gniota nie wyszła ci ta zlecona racjonalizacja prewencyjnej cenzury. Kalemu to chyba zjadłeś rozum...
emmy
5 lata temu
11 listopada chcę bezpiecznie poczuć się we własnym mieście, a nie płacić potem na sprzątanie po tych oszołomach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić