o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

#NieznamNielubię PiS znowu pokazuje środkowy palec

50
Podziel się

Niedługo pięć stówek może już nie wystarczyć, by przekupić wyborców. PiS zaczyna śmiać się im prosto w twarz, a tego za jakiś czas nie zniesie nawet najtwardszy elektorat.

#NieznamNielubię PiS znowu pokazuje środkowy palec
(PAP)
bDUjNRUB

Obiecywali, obiecywali, a i tak zrobili, co chcieli. Podczas głosowania w Sejmie nad obywatelskimi projektami ustaw o aborcji Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że zgodnie z obietnicami wyborczymi projekty wspierane przez tysiące Polaków do kosza nie trafią.

Stało się jednak zupełnie inaczej. Decyzja posłów nie powinna nikogo dziwić, bo przecież liberalizacja prawa aborcyjnego, nazwana przez niektórych z nich furtką do zabijania niewinnych dzieci, jeszcze przed narodzinami, nie mogła być przez nich popierana. Bo jak zgodę na dalsze procedowanie tej lewackiej ustawy odebraliby np. słuchacze Radia Maryja?

bDUjNRUD

Niby nic się nie dzieje, ale mleko zostało rozlane. Wygląda na to, że kolejny raz posłowie PiS pokazali, że słowo dane nawet kilka minut wcześniej, nic nie znaczy. Oczywiście prawo demokracji pozwoliło sejmowej większości na odrzucenie wniosku, ale czy inaczej było w przypadku programu, który zapewnił partii Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwo w wyborach? Oczywiście, że nie.

Kampania obietnic i kiełbasy wyborczej. Jedyne, co różni ich od politycznych konkurentów to to, że PiS dość szybko z wyborczej kiełbasy się rozliczył. Co prawda, nie tak, jak obiecywał - dając 500 złotych na każde dziecko - a tak, jak było wygodniej, czyli tylko na drugie, ale przynajmniej można się tym w kółko chwalić.

Naiwny lud kupi wszystko, co dostanie na tacy. Pozostaje tylko czekać, aż pytania o złamanie obietnicy wyborczej zaczną padać. Jeśli nie zaczną, to pewnie dlatego, że nikt już nie liczy na rzetelną odpowiedź z ust jakiegokolwiek polityka i to nie tylko partii będącej u władzy. Jeśli jednak ktoś Prawo i Sprawiedliwość zacznie rozliczać, dość szybko dowiemy się, że przecież takiej obietnicy nigdy nie było, a słuchanie obywateli nie jest przecież ich obowiązkiem, a jedynie dobrą wolą. Bo przecież inaczej patrzy się na świat będąc przy korycie, szczególnie, gdy do następnych wyborów pewnie uda się rozdać po paręset złotych za "dobre sprawowanie".

bDUjNRUJ

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUjNRVe
KOMENTARZE
(50)
nie bede towa...
5 lata temu
nowa komuna! prezes upodobnil sie do gomulki.nie widze roznicy.taka sama propaganda sukcesu.towarzysze pisowscy mowia tez kto jest Polakiem a kto nie.
bobo
5 lata temu
niedlugo skoncza sie fundusze na 500 + to skoncza sie rzady PISIOROW i zsniknie glupawy usmiech ich wodza
Van Sutener
5 lata temu
Konstytucja, a za nią prawo definiuje człowieka od momentu narodzin. Ustawa tworzy nowe byty w rodzaju "ludzi poczętych". Idąc dalej, pojawią się "ludzie poczęci w zamyśle".
bDUjNRVf
antypis
5 lata temu
Ojczyzne wolna racz nam zwrocic Panie!
obatel
5 lata temu
Prezes z burdzinskim i jeszcze paru dobrali sobie niezbyt rozwinietych umysłowo ministrów bo takimi się najlepiej manipuluje do tego niby prezydenta i niby premier i robią co chcą.
Najnowsze komentarze (50)
fsry
5 lata temu
pis już się skończył !!!!!!!!!!!! Tylko kto teraz ?
olo
5 lata temu
Płatni szkodnicy POLSKI w akcji, psy szczekają karawana jedzie dalej.
KrzychP
5 lata temu
Do "nie jestem lewak" i do "Ja". Nie wyświetla mi się opcja: "Odpowiedz". Nie potrafię więc wam odpowiedzieć. A bardzo chciałbym. Krzysiu.81@o2.pl
einherjer.1
5 lata temu
Ale po co teraz skomlecie przecież ktoś na PiS głosował. Trzeba było iść na wybory i głosować za demokracją za trzy lata też będziecie skomleć bo wam ciężko będzie ruszyć dupę i tyle w temacie.
Tepic Lewakow
5 lata temu
Syfff to KOD z Kijowskim, Bolkiem, Schetyna, Swetru, kochanka Ahmedow Kopacz i Amber Gold Tusek z Synkiem i byla prezydent Warszawy co powina gnic w wiezieniu. Nie lubie was Lewaki. Dzieci okraglego stolu. I ten lewak Lewandowski co na Polske lata do Brukseli. Powiem tak Hu. wam w D..e.
sondor
5 lata temu
Do "Filipa Stankiewicza" - proponuję żebyś został podnóżkiem PISu, ale przed tą posługą poczytał troszkę literatury ekonomicznej i prawnej, a zwłaszcza "zasad tworzenia prawa". Pozdrawiam i życzę sukcesu!
KrzychP
5 lata temu
Brrr!! Jakie tu lewactwo. Strach dalej czytać. Dziwi mnie że aż tylu źle życzy swoim współobywatelom. Ale martwcie się. Nieprędko polski wyborca zatęskni za lewicą. Im więcej szczekacie, tym bardziej słupki PIS-u rosną. Pozdrowionka.
obatel
5 lata temu
Prezes z burdzinskim i jeszcze paru dobrali sobie niezbyt rozwinietych umysłowo ministrów bo takimi się najlepiej manipuluje do tego niby prezydenta i niby premier i robią co chcą.
bDUjNRUX
nie bede towa...
5 lata temu
nowa komuna! prezes upodobnil sie do gomulki.nie widze roznicy.taka sama propaganda sukcesu.towarzysze pisowscy mowia tez kto jest Polakiem a kto nie.
antypis
5 lata temu
Ojczyzne wolna racz nam zwrocic Panie!
jaki macie pr...
5 lata temu
Ludzie ,jak wam nie pasuje PIS, to za 3 lata wybierzecie sobie Petru, Schetyne, Pawlaka, czy samozwańczego Kijowskiego , a może Palikota .!!!!Jaki macie problem , przecież jest demokracja .
anty
5 lata temu
kocha jaroslawy to pawel r!!
Filip Stankie...
5 lata temu
Ciąg dalszy zrealizowanych i realizowanych obietnic Prawa i Sprawiedliwości: Sąd nie będzie mógł wyłączyć jawności procesu bez zgody prokuratora - oznacza to mniej krzywdzących wyroków sądowych, a jeśli dobro pokrzywdzonego wymaga utajnienia procesu prokurator zgodzi się na to. Polskim małym i średnim firmom PiS obniży z dniem 1 stycznia 2017 roku podatek CIT z 19% do 15%. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Jak widać jest tego sporo. Jedyna obietnica z łatwych do szybkiego spełnienia o której złamanie oskarżają - w tym przypadku prezydenta - to brak ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych, ale Kancelaria Prezydenta wyraźnie mówi, że została ona tylko odłożona o rok z powodu Brexitu i trudnej sytuacji na rynku kredytów we Włoszech. Jej wprowadzenie teraz mogłoby spowodować problemy gospodarcze naszego kraju. Zatem krytyka jest nieuzasadniona, jeśli by prezydent nie spełnił tej obietnicy za rok to będzie to jeszcze przed wyborami, więc będzie czas, aby Andrzeja Dudę rozliczyć.
Filip Stankie...
5 lata temu
Ciąg dalszy zrealizowanych i realizowanych obietnic Prawa i Sprawiedliwości: Jest też ustawa zwiększająca śmieszne teraz kary za wyłudzanie milionów i miliardów z VAT. Ma być połączenie PIT z ZUS i NFZ co uprości system i da spore oszczędności, obniżony wiek emerytalny i wyższa kwota wolna od podatku, jest obniżenie zarobków zarządów spółek Skarbu Państwa, będzie reforma służby zdrowia (między innymi nie będzie trzeba być ubezpieczonym - to było złamanie Konstytucji), likwidacja gimnazjów do których młodzież trafia w najbardziej buntowniczym okresie życia, obrona terytorialna (tańsza od regularnej armii, a skuteczna), będzie ok. 100 ułatwień dla biznesu czyli zmian przepisów krępujących przedsiębiorczość - mniej biurokracji! Koniec z ograniczeniem służby wojskowej do 12 lat przez co osłabiałaby się nasz i tak zbyt mała armia.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić