REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Zajęcki19.05.17 (08:00)

Notka biograficzna Mariusza Błaszczaka w polskiej Wikipedii to prawdziwy hit

Otwórz w przeglądarce dowolną wyszukiwarkę. Wpisz frazę "Mariusz Błaszczak" i w wynikach wyszukiwania znajdź odnośnik do biografii ministra spraw wewnętrznych w polskiej Wikipedii.
Tomasz Gzell / PAP

Każda postać figurująca w internetowej encyklopedii jest tam opisana jednym, najbardziej charakterystycznym dla swojej biografii zdaniem. Oto, co według edytorów Wiki najlepiej pasuje do polityka PiS.

google
REKLAMA

- Mariusz Błaszczak uznawany jest za pierwowzór postaci „Mariusza” (zagranej przez Mikołaja Cieślaka) w polskim internetowym serialu komediowo-politycznym "Ucho Prezesa", emitowanym od stycznia 2017 na platformie YouTube - czytamy w sieci.

Nie, to nie jest żart. Taki widok ma miejsce tylko w przypadku polskiej wersji strony. Pomimo bogatej biografii do opisu w wyszukiwarkach wyciągnięto zdanie z zakładki "Obecność w kulturze masowej".

Mariusz Błaszczak jest z wykształcenia historykiem. W swojej karierze zawodowej był samorządowcem, posłem Prawa i Sprawiedliwości trzech kolejnych kadencji Sejmu, a od 2010 do 2015 roku również Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS. W 2007 roku był ministrem bez teki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a od 2015 roku pełni funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Beaty Szydło.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij