o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Notre Dame. Emmanuel Macron zaprasza papieża Franciszka do Paryża

6
Podziel się

- Rozmawiałem z papieżem przez telefon. Oczywiście zaprosiłem go, a on przybędzie w dogodnym dla niego czasie - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron. Propozycja wizyty padła we wtorkowej rozmowie telefonicznej, dzień po pożarze katedry Notre Dame w Paryżu.

Pożar Notre Dame w Paryżu. Emmanuel Macron zaprosił do Francji papieża Franciszka
Pożar Notre Dame w Paryżu. Emmanuel Macron zaprosił do Francji papieża Franciszka (East News, CHRISTOPHE PETIT TESSON)
bEhBpbKd

Papież Franciszek od kilku dni wyraża solidarność i bliskość z francuskim narodem. Słowa otuchy przekazał w rozmowie z Macronem, podobne stwierdzenia padły w przesłaniu do arcybiskupa Michela Aupetita. Podczas środowej audiencji generalnej biskup Rzymu zwrócił się bezpośrednio do wiernych z Francji.

- Korzystam z tej okazji, by wyrazić wspólnocie diecezjalnej Paryża, wszystkim paryżanom i całemu narodowi francuskiemu moje serdeczne uczucia i moją bliskość po pożarze w katedrze Notre Dame - mówił w środę papież Franciszek. Ojciec Święty mówił o "bliskości z wszystkimi, którzy poświęcali się w ratowaniu bazyliki". - Niech Maryja Panna ich błogosławi i wspiera odbudowę; niech będzie to dzieło zbiorowe, na sławę i chwałę Boga - dodał.

Na razie nie wiadomo kiedy papież przyjedzie na wizytę pasterską do Francji. Ostatni raz był tam w 2014 roku w Strasburgu. Odwiedził wtedy Parlament Europejski oraz Radę Europy.

bEhBpbKf
Zobacz także: Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Pożar Notre Dame w Paryżu

Ogień w paryskiej katedrze wybuchł w poniedziałek, chwilę przed godziną 19. Pierwsze oddziały straży pożarnej były na miejscu już 15 minut po zgłoszeniu zdarzenia. Przez całą noc walczono z żywiołem, dopiero o 3 nad ranem udało się go opanować. Większość cennych zabytków oraz relikwii udało się uratować - bezpieczne są m.in.: korona cierniowa Jezusa Chrystusa, zabytkowy krzyż, tunika świętego Ludwika oraz zabytkowe kielichy mszalne.

bEhBpbKl

W specjalnym orędziu do narodu, prezydent Francji obiecał odbudowę świątyni w ciągu najbliższych 5 lat. - Do nas należy to, aby zmienić tę katastrofę w okazję do spotkania się, głębokiej refleksji nad tym, kim byliśmy i kim musimy być, aby stać się lepszymi - mówił we wtorek polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhBpbKm

Źródło: Polsat News

bEhBpbKG
KOMENTARZE
(6)
Pier Dzoncy
2 lata temu
Papież nie jest aż tak głupi jak myślisz bawidamku
😎🤣
2 lata temu
Makaron jak można być tak obłudny ?
Apologize
2 lata temu
Jakoś nie widzę deklaracji Franciszka o tym ile przekaże Watykan na naprawę swojej placówki. Chyba znowu będzie strzyżenie owieczek.
bEhBpbKH
13
2 lata temu
Ty lepiej rozwiąż problem obywateli Francuskich ,oni cię nie chcą i ustąp z tego stanowiska bo miejsce blokujesz dla innych
udało się "mi...
2 lata temu
pożar katedry uratował beznadziejnemu prezydentowi tyłek !...niezbadane są wyroki Boskie..
P.s.
2 lata temu
Satanisci podpalili. W takich miejscach, dewocjonaliach, do ktorych modla sie wierni jest skumulowana ogromna siła antydemoniczna.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić