o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Błaszkiewicz
Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Nowe fakty w sprawie morderstwa Kim Wall

32
Podziel się

Duński wynalazca Peter Madsen związał szwedzką reporterkę Kim Wall i torturował ją za pomocą takich narzędzi jak piła czy śrubokręty. Prokuratura jest pewna, że był przygotowany do jej morderstwa na łodzi podwodnej.

Kim Wall zginęła w sierpniu 2017 r.
Kim Wall zginęła w sierpniu 2017 r. (mat.prasowe)
bDpgvATF

Madsen zaplanował morderstwo, przynosząc piłę, śrubokręty, pasy, taśmy i rury, których używał do uderzania, cięcia i dźgania Kim Wall. Torturował ją, gdy ta jeszcze żyła. Tyle wynika z aktu oskarżenia Petera Madsena, do którego dotarły media.

30-letnia Wall, dziennikarka-freelancerka, została uznana za zaginioną w sierpniu zeszłego roku. Wtedy odwiedziła wynalazcę na jego łodzi podwodnej. Wkrótce rowerzysta znalazł pozbawione głowy ciało w pobliżu Kopenhagi. Niedługo później policja potwierdziła, że to Szwedka - po 2 miesiącach odnaleziono jej głowę. Przyczyna śmierci kobiety wciąż jest nieznana, ale prokuratorzy zakładają, że zmarła na skutek uduszenia lub podcięcia gardła.

Peter Madsen początkowo utrzymywał, że Kim Wall opuściła jego łódź tego samego dnia, którego wybrała się z nim w rejs. Jednak śledczy nie uwierzyli w jego wersję wydarzeń i mężczyzna został aresztowany. W październiku 2017 r. powiedział policji, że to on poćwiartował ciało dziennikarki i wyrzucił je za burtę. Mężczyzna nie przyznał się jednak do jej zabójstwa. Jego zdaniem Wall zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, kiedy on przebywał na zewnątrz łodzi.

bDpgvATH

Madsen został oskarżony o morderstwo i rozczłonkowanie Wall, a także o napaść na tle seksualnym. Duńscy prokuratorzy będą domagać się dla niego wyroku dożywocia, które w praktyce oznacza około 15 lat więzienia bez zwolnienia warunkowego. Chcą też by do rozpoczęcia procesu (8 marca) przebywał w areszcie.

bDpgvAUi
KOMENTARZE
(32)
Eh
3 lata temu
To w końcu dożywocie, czy 15 lat? Za taką zbrodnię to juz nigdy nie powinien wyjść z paki, bo pewnie zrobi to samo.
Metaforix
3 lata temu
DLATEGO INTELIGENCJĘ TRZEBA REGLAMENTOWAĆ. Ludzie nadal nie rozumieją, że zanim zacznie się pracę nad intelektem trzeba ukształtować moralność. Inaczej powstaje człowiek z ostrym narzędziem bez hamulców. Polska na szczęście jeszcze kroczy poprawną ścieżką.
Dudzik
3 lata temu
Jakiś chory na umyśle, albo naogladal się za dużo filmów o podobnej treści.
bDpgvAUj
As
3 lata temu
Biedna dziewczyna,musiała się strasznie nacierpiec przez tego szaleńca, kara śmierci to za łagodny wyrok dla tego swira!
:(
3 lata temu
Psychol. Szkoda kobiety. Straszne.
Najnowsze komentarze (32)
Pimp
3 lata temu
Pewnie nie uchyliła szpary i dlatego...
Adamo
3 lata temu
to samo co w Norwegi. największa kara to 25 alt. Nie ważne ile zabije ludzi... chore.
Antek
3 lata temu
Gorzej jak za PiSu w polsce
anna
3 lata temu
no i prosze zobaczyć jak tam sie pracuje, niecałe 7 miesiecy przy tego typu sprawie i jest gotowy akt oskarżenia i rozpocznie sie proces,do końca roku to juz bedzie prawomocny wyrok i facet bedzie siedział u nas trwało by to lata
Zamyślony
3 lata temu
Dziennikarka zdecydowała się na zbyt duże ryzyko, bo nawet gdyby się obroniła to miała by jakieś szanse wydostania się z tej łodzi, chyba żadnych bo nawet by nie wiedziała jak się nią posłużyć.
XOXO
3 lata temu
Co to za wyrok 15 lat? Wakacje? Zrobić z nim dokładnie to samo!
Karma
3 lata temu
Death penalty, kara śmierci
aga
3 lata temu
śmiecia zutylizować i po sprawie, nad czym tyle dyskusji, społeczeństwa powinny się oczyszczać z takich zwyrodnialców
bDpgvAUb
Zwykły Mężczy...
3 lata temu
Wiedza to nie to samo co mądrosc. Pisania wielu ksiąg nie ma końca mówi m.in Biblia. Moralnosci czy kultury nie kupuje sie tylko dostatkiem fakultetami edukacją czy ocenami w szkole. W filmie z Nickiem Nolte Śiła Spokoju Sokrates rozmawia z Danem przy myciu szyb _ " wiesz jak się czyści szyby ( w samochodzie trzymał wycieraczke do sciagania wody ) - jasne ! pada odpowiedz Nick Nolte rzuca w dana wycieraczka do sciagania wody i mowi - mądrość to czyszczenie ich ( działanie - i zaczeli myć szyby )
olekk
3 lata temu
15 lat to jakaś kpina
za karą śmier...
3 lata temu
Powinni mu zrobić dokładnie to samo co on zrobił tej biednej kobiecie ! Z jakiej racji żywić takiego gnoja przez ileś lat ??? Wprowadzić KARĘ ŚMIERCI !! Dość utrzymywania z podatków takich potworów !!!
as
3 lata temu
przyczyna smierci nieznana,ale głowa obcięta
jezuallah
3 lata temu
a w pace kawior i konsola...
mf
3 lata temu
W tej ponurej historii cały czas nie ma odpowiedzi - po co? Morderca był popularny, szanowany, udzielał wcześniej wywiadów w mediach, przecież to nie mogło się nie wydać.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić