o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nowe Mapy Google już są. Trafiły do pierwszych użytkowników

2
Podziel się

Niektórzy użytkownicy smartfonów z systemem Android otrzymali już najnowszą wersję Map Google. Wraz z nią pojawił się nowy wygląd oraz funkcje. Odświeżona apka cieszy się świetnymi opiniami internautów.

Nowa aplikacja Google Maps została już zaprezentowana podczas konferencji I/O
Nowa aplikacja Google Maps została już zaprezentowana podczas konferencji I/O (Youtube.com, Google)
bDJdtaWd

W ostatnim czasie Google podobnie jak Windows zaczęło implementować nowy design do swoich aplikacji. Jak widać, Google Maps również doczekało się pierwszych efektów nowej polityki designu firmy. Zmiany zapowiedziano jeszcze na początku maja podczas konferencji Google I/O.

Już zaledwie po miesiącu od zapowiedzi pierwsze wersje uaktualnionej wersji trafiły do użytkowników. Serwis Android Police jako pierwszy zademonstrował nowy wygląd googlowskich map.

bDJdtaWf

Nowy interfejs jest o wiele jaśniejszy i przejrzysty. Do większości elementów tekstowych wykorzystano czcionkę Product Sans. Na pierwszy rzut oka apka wygląda na niezmienioną. Jednak sekcja Odkrywaj bardzo się zmieniła. Aktualnie mamy podział na trzy główne kategorie miejsc, które możemy znaleźć w pobliżu - restauracje, kawiarnie oraz atrakcje. Oprócz nich możemy zobaczyć również listę innych miejsc.

Oprócz nowych ikonek dla kategorii, pojawiła się także opcja przewijania różnych typów restauracji. Jest także lista najlepiej ocenianych miejsc - polecanych przez użytkowników. Inną bardzo obiecującą według mnie funkcją będą wydarzenia. Zobaczymy wszystkie rozgrywane w okolicy mecze, odbywające się koncerty itd. Na kartach od razu pokazuje nam się data.

Przechodząc dalej mamy caaaaałą ogromną listę kategorii miejsc do wyboru. Korzystanie z nowych Google Maps zapowiada się na ogromne ułatwienie i pozwala dostosować apkę do naszych potrzeb. Jak podaje serwis Android Police, brakuje jeszcze jednego elementu, który został zapowiedziany podczas konferencji I/O. Chodzi oczywiście o zakładkę "Dla Ciebie", zawierającą rekomendacje dla nas.

bDJdtaWl

Czytaj w temacie: Nowości na Google I/O 2018

bDJdtaWG
KOMENTARZE
(2)
Sinus
3 lata temu
Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.
Krzysiek
3 lata temu
ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac
Najnowsze komentarze (2)
Sinus
3 lata temu
Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.
Krzysiek
3 lata temu
ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić