o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nowe stacje metra gotowe. W ten weekend pierwsze przejazdy z pasażerami na Targówek

5
Podziel się

Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka – to nowe stacje drugiej linii metra. Od początku września pociągi testują trasę, a już w niedzielę weekend zabiorą tam pasażerów. Pierwsze przejazdy będą darmowe.

Warszawa. Nowe stacje II linii metra są już gotowe, w niedzielę pierwsze kursy z pasażerami
Warszawa. Nowe stacje II linii metra są już gotowe, w niedzielę pierwsze kursy z pasażerami (East News, Bartłomiej Zborowski)
bDYWZLAR

Decyzję o uruchomieniu nowych stacji metra przekazał warszawski ratusz i wojewoda mazowiecki. W czwartek ostatnie dokumenty zezwalające na uruchomienie dłuższej drugiej linii warszawskiego metra podpisali inspektorzy budowlani.

Ostatnie decyzje ws. uruchomienia nowych stacji metra dotyczą m.in. wentylatorni. Zakończenie budowy metra ogłoszono 4 miesiące temu. Do tej pory trwało odbieranie kolejnych inwestycji. W tym czasie stołeczny ratusz i przedstawiciele wojewody wzajemnie oskarżały się o opieszałość i braki w dokumentacji.

Ostatecznie, wojewoda mazowiecki zapowiedział, że jest gotowy do zakończenia procesu odbiorów do połowy września. W piątek Zdzisław Sipiera przekazał dobrą wiadomość: - Nie tak często ogłaszamy taką decyzję. Metro to ogromna inwestycja, ważna dla gości odwiedzających Warszawę, ale przede wszystkim dla mieszkańców - stwierdził wojewoda.

bDYWZLAT
Zobacz także: Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

W niedzielę darmowe przejazdy metrem

Ratusz już wcześniej zapewnił, że od podpisania ostatnich dokumentów przez nadzór budowlany potrzebuje 72 godzin na uruchomienie trzech stacji metra na Targówek. Ten termin mija zatem w niedzielę po południu.

Na 12:00 zapowiedziano konferencję prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Prawdopodobnie wtedy prezydent Warszawy przetnie wstęgę i oficjalnie otworzy nowe stacje II linii metra.

bDYWZLAZ

Rafał Trzaskowski zaprosił mieszkanki i mieszkańców stolicy na niedzielne kursy metrem na Twitterze:

"Już dzisiaj mogę Państwa zaprosić w niedzielę na otwarcie nowych stacji. Spotkamy się w niedzielę i będziemy mogli nim pojechać za darmo" - powiedział prezydent stolicy. Dodał, że ta inwestycja kosztowała ponad miliard złotych z czego trzy czwarte to pieniądze z Unii Europejskiej.

bDYWZLBa

Trzaskowski przypomniał, że to nie koniec rozbudowy warszawskiego metra. "Mamy nadzieję, że już na początku przyszłego roku będziemy mogli oddać kolejne stacje, tym razem na Woli" - dodał.

Wydłużona druga linia metra jest testowana od początku września. Wtedy składy jeździły jeszcze bez pasażerów.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYWZLBu
KOMENTARZE
(5)
Kazik
2 lata temu
Teraz będzie więcej miejsca dla limuzyn Beaty i Adriana . Może narobią trochę mniej wypadków bo koszty wypadków pisowcow pokrywa podatnik.
Ala
2 lata temu
Przecież wiocha z PiSu mieszkająca w Warszawie nie wie co to metro
Kazik
2 lata temu
Kiedy remont ? Który pisowiec dostał nagrodę za otwarcie ?
bDYWZLBv
olech
2 lata temu
piszemy po polskiemu czlowieku
Fg
2 lata temu
Niem jak olać cało Polskę by tylko było warszawie ładnie a reszta niewarzn
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić