o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Nowy podręcznik od geografii, a w nim fragment o imigrantach. Politycy oburzeni

38
Podziel się

- Osiedlanie się w Polsce ludności o innej religii i kulturze może w przyszłości doprowadzić do napięć obserwowanych obecnie w wielu krajach Europy - to tekst z podręcznika do geografii dla 7 klasy. Zdjęcie fragmentu pojawiło się w mediach społecznościowych i uaktywniło polityków. Tym razem emocje studzą ci, którzy zazwyczaj je podgrzewają, czyli internauci. Nie widzą w sprawie niczego, co mogłoby oburzać.

Nowy podręcznik od geografii, a w nim fragment o imigrantach. Politycy oburzeni
(Shutterstock.com)
bDZnVXKJ

Zdjęcie fragmentu z podręcznika o możliwym zagrożeniu ze strony imigrantów wzbudziło zainteresowanie polityków. Wpis udostępniła m.in. posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Na komentarz zdecydował się m.in. eurodeputowany Michał Boni. - No proszę, nie ma jak indoktrynacja na geografii - napisał.

bDZnVXKL

Do sprawy odniósł się też Bartosz Arłukowicz. - Uczcie się dzieci! "Ludzie o innej kulturze i religii wywołują napięcia". Dokładnie po to likwidowano gimnazja - stwierdził.

Zobacz też: Protest przeciwko reformie edukacji

bDZnVXKR

Internauci temperują zdenerwowanych

Użytkownicy Twittera spoza sceny politycznej też chętnie komentowali sprawę. Niektórzy wyrażali niezadowolenie ze skutków reformy oświaty, wprowadzonej przez obecny rząd.

bDZnVXKS

Jednak dla znacznej części internautów sprawa nie stanowi problemu. Dlaczego? Ich zdaniem fragment z podręcznika nie jest zmanipulowany, ale oddaje rzeczywistość.

- Proszę o pokazanie przykładu, gdzie mniejszość narodowa odrębna kulturowo od tubylców nie weszła z nimi w konflikty w perspektywie pięciu pokoleń - zwracają uwagę.

bDZnVXKT

Źródło: Twitter/WP

bDZnVXLm
KOMENTARZE
(38)
Katolik
4 lata temu
My się podniecamy obawą o imigrantów, że jakoby oni stanowią zagrozenie dla nas a nie widzimy, że działania polskiego kościoła powodują to jak wiele rodowitych Polaków odchodzi od katolicyzmu do islamu. Rozerzyjcie się jak wiele polskich kobiet chodzi teraz w nakryciach głowy z dumą to eksponując. I to jest zagrożenie dla Polski. Kościół całkowicie sie obecnie nie sprawdza a wręcz przeciwnie odpycha od siebie szczególnie młodych ludzi. A religia nie znosi próżni i w to miejsce wchodzi islam. Wczoraj spotkałem młodego człowieka, który powiedział mi, że choć jest katolikiem to fascynuje go, iż żaden wyznawca religii islam nie powie złego słowa w kierunku w którym znajduje się święte miasto Islamu czyli Mekka. A dzięki temu co robi kościół ile złych słów wyznawcy chrześciaństwa obecnie rzucane jest w kierunku Rzymu (świetego miasta chrześcian) I to jest zagrożenie dla naszej kultury większe niż zagrożenie terrorystyczne, którego tak na prawdę w Polsce nie ma.
m_czester
4 lata temu
Wystarczy popatrzeć na to co dzieje się w Niemczech,Francji,Hiszpanii,Włoszech,w dotychczas spokojnej Skandynawii. Czy nieprawdę napisano w tym podręczniku. Mamy dzieci uczyć kłamstw,tylko po to żeby się przypodobać liberalnym,zakłamanym unijnym politykom i ich polskim pochlebcom?
wer
4 lata temu
dobrze,że moje dzieci są już na końcu ścieżki edukacyjnej. Nie znaczy to ,że na koniec nie będą ich uczyć jakiś głupot, ale już mniej niż od początku "nowej świetnej" podstawy programowej.
bDZnVXLn
tak
4 lata temu
Trzeba być cymbałem lub tak jak w większości przekupionym żeby mówić obce dzikie kultury są bezpieczne !
Zbyszek
4 lata temu
Ciemny zindoktrynowany przez kacyków watykańskich lud nie potrafi pomagać drugiemu człowiekowi w imię swojej wygody i wygody kacyków.
Zbyszek
4 lata temu
Prawdą pewnie jest, że inna kultura prowadzi do niszczenia miejscowej ludności. Przykładem jest wprowadzanie na ziemiach polskich poddaństwa w stosunku do papieża. Zniszczeniu uległa nasza słowiańska cywilizacja, musieliśmy pogodzić się z okupantem i do dzisiaj znosić musimy poddaństwo. Obce narzucone siłą wierzenia powoduję antagonizmy wśród Polaków i Słowian, powodują również ich wyzysk materialny. Historia idzie do przodu więc jeżeli kiedyś zdradziliśmy swoje Słowiańskie bóstwa na rzecz bóstw innych nacji to teraz będzie łatwiej zmienić wierzenia. Przyjdą kiedyś czasy, że dojdziemy do tego, że nasze Słowiańskie były najlepsze dla Nas i tak może historia kołem się zatoczy.
mike
4 lata temu
Skoro wywołują napięcia, to powinno być w podręczniku do fizyki. Czy już nie ma takiego przedmiotu w we współczesnej polskiej kato-nazi szkole? E, chyba jakie elementy są, w końcu katoliccy święci iluminują nad głową, a jest to zjawisko fizyczne.
box
4 lata temu
Moze niech autorzy podrecznika napisza tez o czestych przypadkach z kraju i zagranicy, gdzie Polak drugiemu Polakowi wilkiem, pomimo tego ze naleza do tego samego kregu religijno-kulturowego. Sa grupy o innej religii i kulturze w Polsce (przyklad: imigranci z poludniowo-wschodniej Azji), ktore nie wadza nikomu i powoduja mniej napiec niz np. lokalni dresiarze. Ale co zrobic - milosciwie nam panujaca partia rzadzaca musi sobie wychowac pokolenie zapyzialych kato-ksenofobow, a jak przyjdzie zagrozenie terrorystyczne to sluzby w ktorych trwa wymiana kadrowa nie ogarna sytuacji.
Obiektywny
4 lata temu
Zwiększona liczba drobnych przestępst, bójek, aktów wandalizmu w Wielkiej Brytanii po przybyciu fali emigrantów z Polski. Mają rację z tym podręcznikiem :)
normal
4 lata temu
niech opiszą w podręcznikach dokonania Polaków na emigracji ...może w rajchu albo gdzie indziej - ciekawe czy też by napisali że przyczyniają się hm delikatnie mówiąc do napięcia ???
TW Znak
4 lata temu
Manipulacja kłamstwa i obłuda to specjalność totalnych awanturników. Gimnazjum to coś najgłupszego co człowiek mógł wymyślić w XXI w.Reszta to prymitywizm umysłu.
grzes
4 lata temu
zapomnieli dodać że chodzi o islamskich """"imigrantów """ !!!!!!!!!!!!!!! tylko tacy stanowią realne zagrożenie !!!!!!!!!!!!!!!!!
rob
4 lata temu
Napisali przecież prawdę, o co ten lament? Prawda w oczy kole....
bDZnVXLf
··paolo
4 lata temu
Od dziecka należy wpajać prawdę o tzw. imigrantach. Kiedy najpierw wpuszczasz do domu robactwo to czemu później się dziwisz, że masz je wszędzie. A było wysypać próg czymś skutecznym, to by nie wlazło!!!!!!!!!!!!! . Polityki imigracyjnej Europa powinna się uczyć od Autralii.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić