oprac. Anna Kozińska
|
aktualizacja

Najnowszy sondaż prezydencki. Zmiany na podium

239 reakcji
47
121
71
Podziel się

W najnowszym sondażu prezydenckim doszło do niespodziewanych roszad na podium. Pierwsze miejsce jest jednak stale zajęte. Andrzej Duda ma największe szanse, by wygrać wybory. Od wygrania w pierwszej turze dzieli go zaledwie kilka punktów procentowych.

Według sondaży Andrzej Duda jest faworytem wyborów prezydenckich
Według sondaży Andrzej Duda jest faworytem wyborów prezydenckich (East News, PIOTR MOLECKI)

Jest kolejne badanie, które potwierdza sporą przewagę Andrzeja Dudy nad konkurentami w wyścigu o fotel prezydencki. Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i se.pl obecnie urzędujący prezydent może liczyć na 44,96 proc. poparcia.

Oznacza to, że od wygrania wyborów już w pierwszej turze Dudę dzieli zaledwie kilka punktów procentowych. Drugie miejsce, bez zaskoczenia, przypadło kandydatce Platformy Obywatelskiej Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Na nią swój głos chce oddać 23,11 proc. badanych. Nieoczekiwanie trzecie miejsce zajął Szymon Hołownia z 9,86 proc. głosów.

Poza podium znaleźli się: Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Bosak. Zdobyli kolejno: 9,09 proc., 7,86 proc. i 5,12 proc. głosów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 14-16 stycznia 2020 roku na próbie 1075 dorosłych Polaków.

Według innych sondaży Dudzie dalej do wygranej w pierwszej turze. W drugiej rywalizowałby z Kidawą-Błońską.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

71
47
121
KOMENTARZE
(71)
zeWSI
miesiąc temu
Nie wyobrażam sobie, żeby Kidawa-Błońska była prezydentem Polski. Uroda i przyklejony sztuczny uśmiech, to za mało. Ma problem z czytaniem z promptera, a o jej własnych wypowiedziach nawet nie chcę sie wypowiadać (dowalać). Nie POmoże jej "słońce i zieleń dla wszystkich Poloków".
Leon
miesiąc temu
Kidawa to ciemna masa, nie daj Bóg już dwóch ciemniaków było w naszych dziejach Bolek i gajowy...
RH(R21)
miesiąc temu
Pan Prezydent Duda jest najlepszym Prezydentem RP od 1989 roku.Dobrze reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej,jest Prezydentem wszystkich Polaków,niezależnie od poglądów politycznych. Nie wyobrażam sobie Pani Kidawy Błońskiej,z totalnej opozycji, która chciała nam naściągać islamskich nachodzców,terrorystów do Polski, nie potrafi przeczytać tekstu, o polityce zagranicznej nie ma zielonego pojęcia,o jej poglądach i wypowiedziach wolę się nie wypowiadać. Dzięki Panu Prezydentowi i PiS Polska jest krajem bezpiecznym,inni mogą nam tylko pozazdrościć,a kraj wraca do normalności.
obserwator
miesiąc temu
5 % Bosak..? az tylu faszystow w kraju umeczonym 2 wojnami swiatowymi..? Edukacje naprawde mamy pod psem
ZK Wronki
miesiąc temu
A ja się cieszę ze PiS buduje nowe więzienia
Najnowsze komentarze (71)
nie
3 tyg. temu
ludzie ! opamietajcie sie ! czy nie widzicie ze duda to musolini w gorszym wydaniu
Kris
miesiąc temu
Dlaczego nie wprowadził Pan prezydent emerytur stazowych
Njiuy
miesiąc temu
Jak ma być inaczej jak wszędzie zdjęcia Dudy, wszędzie w temacie nazwisko Duda, Duda, Duda i gdzie się nie obrócisz tam Duda, czy te wszystkie portale robią kampanie wyborcza Dudy za darmo czy mają takie polecenie,Duda jeździ po Polsce po miastach miasteczkach i wioskach z byle powodu i prowadzi kampanie za pieniądze podatników i ktoś taki ma nie wygrać wyborów. 5 lat temu prawie nikt go nie znał i ludzie go wybrali a teraz nie wybiorą
Marcel .
miesiąc temu
Nie rozumiem dlaczego zwolennicy PO-KO itd , siedza w tym kraju granice otwarte poszli WON na zachód .
ggggggggg
miesiąc temu
Żeby nie kłamliwa propaganda TVP nigdy by nie był pierwszy.
💲BIZNES💲
miesiąc temu
Dobry wieczór. Inwestowanie dla początkujących – pięć wskazówek dla debiutantów oraz dostęp do prywatnej platformy inwestycyjnej na którą się można dostać tylko z polecenia. Sprawdź na www.sekret.online
Jerry
miesiąc temu
Przypominam , iż Kaczyński na żądanie izraela i usa przekazał akta z IPN by przygotować wypłaty zgodnie z polskim prawem . Dodatkowo ustawa obliguje sądy do wydawania w trybie specjalnym (przyspieszony bez specjalnej weryfikacji) rozumiem, iż wyborcy tych zdrajców są gotowi na wypłatę z własnej kieszeni tych 300mldS skora nadal uparcie na nich głosujecie.
Mazur
miesiąc temu
Trzeba było wezwać 'erkę' z psychiatrą jak Duda dostał dzisiaj ataku obłędu wrzeszcząc do mikrofonu i zabijając wzrokiem wyimaginowanego wroga.
ZK Wronki
miesiąc temu
A ja się cieszę ze PiS buduje nowe więzienia
Polak81
miesiąc temu
Tytuł artykułu niezgodny z jego treścią.
różowy
miesiąc temu
a na alkomat biorą ?
Polak
miesiąc temu
Tylko Andrzej Duda.Nikt nie reprezentuje Polski i nie reprezentował oprócz zamordowanego Lecha Kaczyńskiego godniej niż on.Z resztą co tu rozprawiać.Duda zmiażdży konkurencję w pierwszej turze.
cvh
miesiąc temu
Duda Prezydentem.Żaden kiszkownik
wania
miesiąc temu
Pytam sie kto mi Tuska zabrał w pasiakach.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić