o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nowy sondaż. SLD znowu może się cieszyć

25
Podziel się

Wygląda na to, że w sondażach SLD jest jak wańka-wstańka. W środę partia zaliczyła wynik niemal 10 proc., żeby następnego dnia znaleźć się pod progiem wyborczym. Jednak w piątek znowu może świętować sondażowy sukces.

W tym tygodniu opublikowano kilka sondaży. Największe różnice dotyczą SLD
W tym tygodniu opublikowano kilka sondaży. Największe różnice dotyczą SLD (PAP)
bDKhBNVN

W najnowszym sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu", se.pl oraz Nowa.tv lider jest jeden, czyli PiS z poparciem 47 proc. Na drugim miejscu z poparciem 19 proc. znajduje się PO.

Na trzecim miejscu znalazło się SLD z poparciem 8 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze 4 partie. Na Kukiz'15 chce zagłosować 7 proc. ankietowanych, a na Nowoczesną 6 proc. Jeśli wyborczy odbyłyby się w lutym, na PSL i Partię Razem zagłosowałoby po 5 proc. wyborców.

W poprzednim sondażu Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" i se.pl na PiS chciało zagłosować 49 proc., a na PO 15 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim sondażem SLD zyskało 2 pkt. proc., a Kukiz'15 i PSL stracił po 1 pkt. proc. Poparcie dla Nowoczesnej i Partii Razem się nie zmieniło.

bDKhBNVP
Zobacz także: Zobacz także: Jacek Żakowski: „Pierwszy raz mamy doniesienie ze środka rosyjskiego układu wokół Macierewicza"

Przypomnijmy, że w tym tygodniu opublikowano też inne sondaże. Największe różnice dotyczą SLD. W sondażu IBRiS dla Onetu SLD miało 9,4 proc. poparcia, a w badaniu Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 partia znalazła się pod progiem wyborczym z wynikiem 3 proc.

bDKhBNWq
KOMENTARZE
(25)
Przeciętnie n...
3 lata temu
Polster podał też; przeciętnie Polak zarabia poniżej przeciętnej...
Jak to
3 lata temu
Ludzie SLD, żarty? Kto na tych ludzi głosuje?
nnkjnkjnk
3 lata temu
PiS - 43...47 %, PO - 18...20 %, Kukiz'15 - 8...11 %, ZSL - 4...6 %, Nowośmieszna - 4...6 %, SLD - 4...6 %
bDKhBNWr
gość
3 lata temu
Ciekawe ile głosów podrobili do sondażu czy czasami nie musi się tym zająć prokuratura
Ja
3 lata temu
SLD śmiech na sali.
Najnowsze komentarze (25)
Rav
3 lata temu
Prawdziwy sondaż będzie za 2 lata. Mam nadzieję, że takie śmieszne zbieraniny typu kropka, postkomuchy, maoiści czy zeteselowcy do Sejm nie załapią się.
Łukasz
3 lata temu
Sojusz Lewych Dochodów już się skończył, i ratowanie sondażami nic nie da.
Pan B.Orsuk
3 lata temu
oni już byli, a ci co wcześniej na nich głosowali, już więcej nie zagłosują, może nowe pokolenie, powinna być partia o programie ateistyczno lewicowym, ale gdzie ją znaleźć, paradoksalnie najbliżej tego ideału jest PiS, no gdyby nie konszachty z diabłem, przepraszam, z KK, to wypisz wymaluj nowa Narodowo Socjalistyczna Partia Polski, prawda ze ładna nazwa, sam wymyśliłem, a SLD, hm to już przeszłość, może się odrodzi, ale nie za mojego życia.
stefan
3 lata temu
komuno wróc , afery też
nie
3 lata temu
PZPR czyli SLD doprowadziło do bankructwa PRL, 2001 SLD największe bezrobocie w Polsce ponad 20%, LM, AK, B, P, zerwanie kontraktu na gaz oraz budowę gazociągu z Norwegami (5krotnie tańszego oraz zapłata wielomiliardowego odszkodowania) umożliwiło podpisanie kontraktu przez ww. z Rosją najdroższego w europie oraz umożliwiło budowę gazociągu z Niemcami) myście ludzie i kojarzcie fakty
kod,,,,obywat...
3 lata temu
generalnie ,,,,,to mnie nie dziwi,,,,Onet wirtualna tv Polsat tw bolek hgw ten cudotwórca z kilkoma zarzutami prokuratorskimi
vjh
3 lata temu
W LSD nastąpią takie zmiany że na następnych wyborach będą się liczyć i to bardzo. Z pustaka nawet Salomon nie naleje i tak skończy PIS. Wybory jednak wygra. Liczyć się będzie B. Szydło w koalicji z LSD
j-23
3 lata temu
Na SLD głosuję Ja i moja Cała rodzina,mam rodzinną firmę i gospodarstwo rolne, Rządy SLD to był najlepszy czas dla rozwoju firm rodzinnych!! Precz z piso - komuną!!
bDKhBNWj
Ja
3 lata temu
SLD śmiech na sali.
gość
3 lata temu
Ciekawe ile głosów podrobili do sondażu czy czasami nie musi się tym zająć prokuratura
ecik
3 lata temu
Zależy kto przeprowadził sondaż. Teraz wybory wygra PiS. Ja to bym sprawdził te głosy zamazane. Czy zamazali tych z konkurencji i czy nowy krzyżyk postawiono przy Pis ie.To będzie więcej jak pewne. Oni będą osobiście liczyć i nit im nie ma prawa patrzeć na ręce. Mają być w zamkniętym pomieszczeniu bez monitoringu i liczyć głosy. Ostanie wybory do sejmu też były sfałszowane. Do tej pory nie podano ile było głosów nieważnych i na kogo one były stawiane.
wytyczne krem...
3 lata temu
putin miesza w Syrii i znowu nagoni uchodzców do EU to i sondaże sie zmienią
janek N.
3 lata temu
Komuno wróć! Kradło i bawiło się Naszym kosztem może ze 100-150 kacyków, a teraz!!!!!
Gratuliren He...
3 lata temu
Już większej ciemnoty nie możecie opchnąć,ale gdy złodzieje z PO się wypalili,to cóż,tonący brzytwy się chwyta.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić