Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Dobrzyńska
|
aktualizacja

Nowy trend we Włoszech. Bezdomni w roli przewodników

5
Podziel się:

Włoskie miasto Bolonia może pochwalić się licznymi atrakcjami turystycznymi i pięknymi krajobrazami. Teraz do tej listy może dołączyć wycieczka z nietypowym przewodnikiem turystycznym.

Bezdomni w roli przewodników
Bezdomni w roli przewodników (flickr.com, Garry Knight)

Włoskie miasto Bolonia to wyjątkowe miejsce – było pierwszym, które zniosło niewolnictwo, a teraz stało się również jednym z pierwszych miejsc na świecie oferującym wycieczki z osobami bezdomnymi w roli przewodników.
Projekt nosi nazwę “Gira La Cartolina". Idea zachęca odwiedzających do odkrywania drugiej strony miasta. Wycieczki odbywały się do 1 sierpnia i zostaną wznowione we wrześniu. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie organizacji charytatywnej Piazza Grande i lokalnej Izby Handlowej.
Daniele, Samanta i Giuseppe są trzema bohaterami tej inicjatywy. Zanim stali się przewodnikami projektu zostali pozbawieni dachu na głową i pracy.

Poznaj przewodników Daniele, Samantę i Giuseppe.

Daniele to były pracownik państwowy z wykształceniem wyższym, od czterech lat mieszka w kontenerze. Samanta została eksmitowana z domu i obecnie mieszka w tymczasowych mieszkaniach socjalnych, z dala od swoich dzieci. Jej wieloletnie doświadczenie w teatrze jest cennym atutem, gdy staje przed turystami i opowiada im o historii miasta i zabytkach. Giuseppe to z zawodu geodeta, był kiedyś kucharzem, ale niespłacona pożyczka zmieniła bieg jego życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Dziecko celebrytki regularnie podróżuje samolotami. Paulina Górska wyjaśnia, dlaczego mama nie powinna się tym chwalić:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Zeta
3 lata temu
Bolonia jest piękna, oświadczyłem się tam dwa lata temu. Cudowne wspomnienia.
qw
3 lata temu
Tak kończą w kraju Unijnym ludzie wykształceni
As
3 lata temu
To smutne, ale tak to jest, kiedy ludzie kupują rzeczy, których nie potrzebują za pieniądze, których nie mają.
sceptyk
3 lata temu
"Daniele to były pracownik państwowy z wykształceniem wyższym, od czterech lat mieszka w kontenerze. Samanta została eksmitowana z domu i obecnie mieszka w tymczasowych mieszkaniach socjalnych, z dala od swoich dzieci. Jej wieloletnie doświadczenie w teatrze jest cennym atutem, gdy staje przed turystami i opowiada im o historii miasta i zabytkach. Giuseppe to z zawodu geodeta, był kiedyś kucharzem, ale niespłacona pożyczka zmieniła bieg jego życia." I to ma być normalne?!
porażka
3 lata temu
XXI wiek, a ludzie domów nie mają i śpią na ulicy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić