Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Nóż za 5 zł tnie jak samurajski miecz. Wystarczy naostrzyć go w ten sposób

28
Podziel się

To nie czary. Niesamowicie popularne nagranie pokazuje, że nawet najgorszej jakości nóż można zamienić w ostre jak brzytwa narzędzie. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej osełki.

Nóż bez problemu kroi pomidory na cienkie plasterki
Nóż bez problemu kroi pomidory na cienkie plasterki (youtube.com)
bFdWOiRN

Nóż za 5 zł, osełka za ponad 1000 zł. To nie brzmi jak promocja, biorąc pod uwagę, że za 200 zł kupimy porządny zestaw kilku różnych noży. Jednak osełka nie jest jednorazowa, starczy na lata, a to zmienia postać rzeczy.

bFdWOiRP

Niestety jakość noża za taką kwotę, może sprawić, że więcej czasu spędzimy na ostrzeniu go, niż faktycznym krojeniu. Tak czy inaczej, trzeba przyznać, że przeszedł niesamowitą transformację.

Mówi się, że tępym nożem łatwiej się skaleczyć niż ostrym. Odpowiednio naostrzone narzędzie nie wymaga od nas wysiłku przy krojeniu, przez co ruchy są precyzyjne i bezpieczniejsze. Jeśli umiecie odpowiednio naostrzyć nóż, nie powinno wam się nic złego przydarzyć, oczywiście jeśli zachowanie podstawowe zasady bezpieczeństwa

bFdWOiSq
KOMENTARZE
(28)
OBI
4 lata temu
ja też mam kamień wodny grit 12000,folie diamentową 1 mikron,pasty diamentowe 0,5,0,25 i 0,1 mikrona,proszek diamentowy 0,1 mikrona,deske balsa i gdziekolwiek pojadę każdy kto mnie zaprosi może się golić na sucho swoimi nożami kuchennymi.
Ala
4 lata temu
Pisowca mozna na cos takiego nabrac
gw20
4 lata temu
Tak skrojonym pomidorem to można 20-to osobową rodzinę nakarmić :-D
bFdWOiSr
adam
4 lata temu
co za bzdura tępy azjata ostrzy nóż 10 godzin , poszedł by do roboty a nie udawał że coś robi zarobiłby sobie i kupił nuż którego nie trzeba ostrzyć 10 godzin co dwa dni , Azjaci to patole bez mózgu
teraz to szaj...
4 lata temu
Ja mam komplet noży które mają ponad 40 lat które wystarczy naostrzyć byle osełką raz na pół roku to jest dopiero metal i jego jakość nawet mimo długiego używania nie zanikły nadruki GENSE
Łukasz
4 lata temu
Kupił bym już taki naostrzony nóż za 20 zł :)
awev
4 lata temu
No tak ale najważniejszego BRAK a mianowicie pod jakim kątem on to ostrzył!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piotrek
4 lata temu
1000 zł za osełke dzielone na 5 zł za nóż to wychodzi mi, że mógłbym kupic 200 nowych fabrycznie noży. Jeżeli przyjąć , że zanim sie stępią tak, że niczego nie da się skroić minie miesiąc to oznacza, że za te ceną miałbym dość ostre noże przez prawie 17 lat. Chyba jednak zostanę bez tej osełki.
aaa
4 lata temu
Głupi potnie się nawet łyżką
Do autora
4 lata temu
Za 1005zl to ile ja mam nozy??????????? Jak zwykle porady do smietnika
CNNN
4 lata temu
Tepy noz idzie gdzie chce . Ostry noz idzie tam gdzie mu chcemy
Tadzik
4 lata temu
Mam od dwudziestu lat osełkę za 5 złotych i noże za około 30 złotych za sztukę, pomidory i wołowinę tnę jak masło.... no ale ja kvrfa nie tnę bandaży i zmywaków... coś źle robię ?????
rtt
4 lata temu
Do Katany to mu jeszcze i ho ho. Jak sobie scyzoryk pociągnę na drobnej osełce, a potem na skórzanym pasku, to efekt jest niewiele gorszy, a tysiaka przepuszczę na panienki ;)
bFdWOiSj
adamus
4 lata temu
Mnie taka osełka razem z płynem do niej kosztowała 25 zł. Kupiłem do ostrzenia brzytwy ale noże też b.ładnie ostrzy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić