REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 15 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Marcin Lis12.07.19 (06:40)

Obniżka podatków przesądzona. Zyskają emeryci - im wyższą mają emeryturę, tym więcej

Obniżka podstawowej stawki podatku PIT z 18 do 17 proc. wydaje się być przesądzona. Poza pracownikami skorzystają na niej także emeryci. Ci otrzymujący najniższe świadczenie zyskają miesięcznie 12 zł.
WOJTEK LASKI / East News

Premier Mateusz Morawiecki obniżkę podatków zapowiedział jeszcze w lutym, gdy wspólnie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim prezentowali „nową piątkę PiS”. Po kilku miesiącach wewnątrzrządowych targów projekt ustawy w tej sprawie jest gotowy. – We wtorek rząd przyjmie projekt obniżający stawkę PIT – zapowiedział ostatnio premier.

REKLAMA

Zgodnie z założeniami projektu, podstawowa stawka podatku spadnie z 18 na 17 proc. To oznacza, że skorzystają z niej osoby zarabiające do 85 tys. zł rocznie brutto. Także emeryci, których roczne świadczenie nie przekracza tego poziomu.
W efekcie, jak policzył „Super Express” osoby, które otrzymują co miesiąc 1015 zł netto, po obniżce będą otrzymywać 1027 zł. Wraz ze wzrostem comiesięcznych przelewów z ZUS, zysk będzie rósł, by osiągnąć 21 zł dla osób, które dostają emeryturę w wysokości średniej (skok z 1742 do 1763 zł netto).

Najlepiej uposażeni emeryci, których świadczenie wynosi ponad 4 tys. zł netto, mogą liczyć nawet na ponad 50 zł więcej miesięcznie.

Oglądaj też: Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej. Prezes ZUS chwali się sukcesem

A to tylko część podwyżki, którą w przyszłym roku od rządu dostaną emeryci. W marcu świadczenia zostaną bowiem zwaloryzowane, a wskaźnik waloryzacji wyniesie prawdopodobnie 3,24 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij