Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Wieczorek
|

Obok apteczki i gaśnicy. Gadżet, który warto mieć w samochodzie

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
0
Podziel się:

Wiosna wreszcie się rozkręciła, a to oznacza, że niedługo większość z nas czekają długie, wakacyjne trasy. Wyjazd obejdzie się bez przeszkód, o ile dobrze się do niego przygotujesz. Znaleźliśmy kilka rzeczy, które warto mieć ze sobą w aucie.

Multitool samochodowy przyda się podczas trudnych sytuacji na drodze
Multitool samochodowy przyda się podczas trudnych sytuacji na drodze (Fotolia, Izf)

Komfort jazdy wynika z bezpieczeństwa i pewności siebie. Dlatego przed długimi samochodowymi trasami należy odpowiednio zadbać o stan samochodu i zaopatrzyć się w gadżety, które ułatwią jazdę, a także przydadzą się podczas różnych sytuacji drogowych.

Brelok dla kierowcy

Podstawą dobrego multitoola dla kierowcy jest jego poręczność. Urządzenie powinno być na tyle niewielkie, by można je z powodzeniem włożyć do kieszeni razem dowodem rejestracyjnym. Warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w poręczny brelok, który przyczepisz do kluczy, dzięki czemu będziesz mieć go przy sobie zawsze, gdy wsiądziesz do auta.

Multitool kierowcy może wydawać się niepozorny, ale docenisz go szczególnie podczas kolizji. Jeśli jesteś świadkiem wypadku drogowego i musisz udzielić pierwszej pomocy ofiarom przed przyjazdem karetki, przyda ci się zbijak do szyb, dzięki któremu zablokowane drzwi nie będą stanowić bariery. Wystarczy wziąć niewielki zamach i uderzyć wypukłym końcem breloka w hartowaną szybę, a ta powinna ustąpić bez przeszkód.

Zachowaj środki ostrożności

Oczywiście trzeba zachować środki ostrożności. Cios nie może być zbyt mocny, bo jeśli ręka "wpadnie" do wnętrza samochodu, możesz poranić się o spadające szkło. Nie należy rozbijać szyby, za którą znajdują się pasażerowie. Bezpieczniejsze będzie zacząć od drzwi za kierowcą. Funkcję zbijaka może natomiast pełnić nie tylko multitool, ale również gaśnica, kubotan lub… odpowiednio skonstruowany, pancerny długopis.

Korzystanie z nożyka do cięcia pasów jest bardzo intuicyjne. Wystarczy wyszarpnąć wciskaną, kolorową część z kółkiem służącym do przymocowania gadżetu do kluczy, a w powstałej szczelinie pojawi się drobne ostrze. Jego kształt i położenie uniemożliwia obsługującej je osobie zranienie się, co ma szczególne znaczenie w stresowych sytuacjach.

Przygotuj się na daleką trasę

Poza ostrzem w urządzeniu znajdziesz między innymi ukryty miernik zużycia bieżnika opon. Wystarczy przyłożyć miarkę do opony by zorientować się, kiedy będzie ci potrzebna wizyta u wulkanizatora. Dodatkowo zawarty w niektórych modelach miernik ciśnienia opon pozwoli ci na bieżąco kontrolować stan ogumienia w domowych warunkach.

Inne przydatne narzędzia, takie jak latarka czy światełko sygnalizacyjne przydadzą się podczas kolizji w nocy, gdy wokół nie ma żadnej latarni. Tego typu narzędzie ratownicze powinno być jednym z podstawowych, poza gaśnicą i apteczką elementem wyposażenia samochodu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Moto
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić