Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|
aktualizacja

Obraz z podobizną Janusza Korwin-Mikkego trafił na aukcję. "Romantyczny wojownik na białym koniu". Cena już szybuje

14
Podziel się:

Nie wiemy, czy to żart, czy poważna aukcja. To w sumie nieważne. Kluczowy jest bowiem przedmiot i opis. Na Allegro wystawiono unikatowy obraz "Wódz", na którym widać podobiznę szefa partii Wolność siedzącego na białym koniu z buławą w ręku i lamparcią skórą na ramionach. Cel licytacji jest szczytny - zebranie funduszy na zakup tokarko-frezarki.

Obraz "Wódz" z autografem Janusza Korwin-Mikke
Obraz "Wódz" z autografem Janusza Korwin-Mikke (Allegro, Silos1920)

Przyznajemy się od razu. Aukcja obrazu "Wódz" oraz jej opis to chyba najzabawniejsza rzecz, jaka pojawiła się w sieci w ostatnich dniach.

Użytkownik Silos1920 sprzedaje malowidło o wymiarach 50x70 cm. Jest to obraz akrylowy malowany na dykcie. Rama jest drewniana i co ważne - ozdobna. Takie dzieło sztuki nada blasku salonowi w każdym mieszkaniu i domu.

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu, wyjaśnienia od sprzedawcy.

"Drogi Kupujący, jesteśmy trójką młodych ludzi mających plan na założenie i rozwinięcie własnej firmy, której działalność związana będzie głównie z obróbką stali oraz innych materiałów, w tym tworzeniem przedmiotów codziennego użytku, wystroju wnętrz, prototypów z branży energetycznej jak i różnorakich form plastycznych" (zachowania pisownia oryginalna - przyp. red.) - czytamy.

"Romantyczny wojownik, ogier niesie jeźdźca lekko i swobodnie"

Silos1920 wyjaśnia, że "jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, firma będzie produkować innowacyjne urządzenia w skali światowej".

Dlatego sprzedają obraz, by zebrać fundusze na tokarko-frezarkę. Tak w końcu działa wolny rynek, którego przewodniczący partii Wolność jest gorącym zwolennikiem.

"Dlatego oferujemy ten unikatowy obraz Pana Januszka Korwin-Mikke, podpisany przez niego samego i namalowany przez jednego z nas!" - reklamuje aukcję sprzedawca. Dalej jest już tylko lepiej.

"Pan Janusz w artystycznej wizji podąża jak romantyczny wojownik na białym koniu, przyodziany w zbroję, z buławą w ręku, na odsiecz wolnemu rynkowi. Nad jego głową kotłuje się niepokojąco szare niebo Unii Europejskiej, która musi zostać zniszczona. Jednak w postawie naszego rycerza nie ma cienia trwogi. Jego ogier niesie jeźdźca lekko i swobodnie, wiatr podrzuca mu lamparcią skórę z ramion" - reklamuje obraz.

Aukcja trwa do 16 października, a aktualna cena wynosi 820 zł. Ale licytacja jest dość dynamiczna, więc trzeba się spiszyć. Do tego trzeba doliczyć jeszcze kwotę 20 złotych za przesyłkę kurierską. Powodzenia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(14)
poldesigner
5 lata temu
Mam 33 lata i wstydził bym się pokazać tak słaby obraz, mam podobny profil działalności ciężko pracuje żeby zbudować własną firmę , młodzież myśli że cwaniactwem można osiągnąć sukces, niestety tylko ciężka praca i niezłamana determinacja daje możliwość osiągnięcia sukcesu, to nie jest kwestia tygodni czy miesięcy. Po dziesięciu latach mogę powiedzieć że mam jeszcze wiele pracy przed sobą...
jurand
5 lata temu
jedyny polityk w tym kraju, który postawiłby gospodarkę na nogi bez socjalnych programów
ink
5 lata temu
Jak na matorów obraz nie jest zły. Koń wyszedł całkiem fajnie. Tylko twarz jeźdźca wygląda na upośledzoną.
Kristof
5 lata temu
I oryginalna pisownia lepsza od tej redaktorskiej ;)
Ala
5 lata temu
A ten kon podobny do BMW dudy
Jacek
5 lata temu
Mlodzieniaszek wybiera sie na dziewczyny. Ma spotkanie a kaczynskim.
Basia
5 lata temu
Jak jeszcze zacznie mowic po angielsku to sparalizuje wszystkich.
Maciek
5 lata temu
Korwinmikke tez chce na Wawel. Jeden wariat juz tam lezy to nie ma znaczenia
Jaca1968
5 lata temu
Jak już wszystkie pseudoprawice się zbłaźnią i swoimi lewicowymi programami rozdawnictwa zrujnują Polskę do cna to wtedy pis nie będzie miał już za co kupować sobie poparcia, bo publiczne pieniądze wyjdą to wtedy wszyscy zagłosujecie na Korwina (jedyną prawicę w tym kraju) by ratował gospodarkę ciężką ręką jak Orban na Węgrzech. Polacy jak najszybciej muszą zbudzić się z letargu i otrzepać z niedzielnego opium by zrozumieć, że rozdawnictwo rujnuje gospodarkę i przyszłość naszych dzieci. Dziś z 500+ żyje się nam (jako ogół) lżej i przyjemniej, ale za tą naszą lekkomyślność zapłacą nasze dzieci, wnuki i jeszcze ich dzieci. Tak właśnie zrujnowali swoją gospodarkę Węgrzy, Grecy i Hiszpanie. Głupotą i wygodnictwem!
zwykły polak
5 lata temu
I w czym problem ?Trójka młodych ludzi chce założyć firmę,nie mają kasy ale mają dobre pomysły i talent.Dzięki "jajcarskiemu" opisowi teraz mają reklamę za darmo.Obraz fajnie namalowany (mało kto umie tak konia namalować) a JKM poparł ich i dorzucił im autograf.Teraz tylko życzyć im powodzenia
Tao
5 lata temu
I nadal uważacie , że to normalny człowiek ? jest Hetmanem ? i z szablą ? przecież to się nadaje do szpitala psychiatrycznego , i to poseł w UE ? Ten gość nawet nie umie na koniu jechać a szablę to zna z bajki - nadal uważacie , że wybieracie dobrze ? ten gość nie stworzył żadnego rynku w Polsce - ma pensję i emeryturę z UE - dokładnie , bierze pieniądze z UE i będzie miał emeryturę - :)
co za dno
5 lata temu
ani on romantyczny ani wojownik
Januszek
5 lata temu
trzeba się spiszyć
Lula
5 lata temu
NIE DO WIARY CO JA CZYTAM.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić