Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Obywatele RP zapowiadają manifestacje. Pikiety przed siedzibami PO, PSL i Nowoczesnej

0
Podziel się:

Czy naprawdę chcecie wygrać wybory? - pytają Obywatele RP przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych. Podkreślają, że jesienne wybory zdecydują o losie Polski na kolejne lata, dlatego konieczne jest m.in. stworzenie jednej listy demokratów wyłonionych w prawyborach do Sejmu.

Obywatele RP mobilizują się przed wyborami.
Obywatele RP mobilizują się przed wyborami. (East News)

Manifestacje mają pobudzić polityków opozycji do działania. Obywatele RP podkreślają, że przed siedzibami partii będą pojawiać się dzień po dniu.

26 czerwca chcą pikietować w okolicach biur Platformy Obywatelskiej (ul. Wiejska 12a), 27 czerwca Polskiego Stronnictwa Ludowego (ul. Piękna 3A), a 28 czerwca Nowoczesnej (ul. Nowy Świat 27).

- Oczekujemy odpowiedzi na pytanie: "Czy partie opozycyjne chcą wygrać jesienne wybory parlamentarne?" - mówi Igor Isajew z Obywateli RP.

– Jeśli mają zamiar wygrać, to chcemy też wiedzieć, jak partie planują je wygrać i jak widzą demokrację w Polsce – dodaje.

Zobacz także: Zobacz też: "Niehumanitarne zachowanie policji". Patryk Jaki krytykuje Adama Bodnara

Czego jeszcze chcą przeciwnicy rządu? "Jedna lista demokratów wyłoniona w prawyborach do Sejmu", "Konstytucyjna większość, ustrojowa reforma kraju", "Obywatelski Senat" – to hasła, jakie mają na banerach członkowie Obywateli RP.

Apelują więc do partii opozycyjnych oraz do środowisk obywatelskich o "utworzenie obozu reformy z programem narodowej zgody i budowy państwa, którego podstaw aksjologicznych, a także prawnych nikt nie będzie kwestionował".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić