o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Odpowiedź UE na podpis prezydenta? Michał Wójcik pytany o reakcje rządu

14
Podziel się

Rząd nie spodziewa się reakcji instytucji unijnych po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw ws. sędziów - wynika ze słów wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. Zastępca Zbigniewa Ziobry mówi, że "trzeba zakończyć chaos", a sędzia Paweł Juszczyszyn zachowuje się jak anarchista.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceszef resortu Michał Wójcik
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceszef resortu Michał Wójcik (Agencja Gazeta, Sławomir Kamiński)
bEEvfdvp

Po podpisaniu przez prezydenta "ustawy kagańcowej" należy spodziewać się działań ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej. Chodzi o zabezpieczenie ze strony TSUE wobec Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oraz skierowanie przez Komisję skargi na polską ustawę do Trybunału - wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna".

O to, czy rząd PiS będzie respektować ewentualne zarządzenie TSUE ws. wstrzymania pracy Izby Dyscyplinarnej wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytany był na antenie TOK FM. - Zdziwiłbym się bardzo, gdyby było takie zabezpieczanie - stwierdził Wójcik

- Byłoby to irracjonalne w związku z tym, że kilka miesięcy temu nie zdecydowano się na działanie w trybie pilnym ws. spraw dyscyplinarnych - dodał wiceszef resortu Zbigniewa Ziobry.

bEEvfdvr

Zobacz też: Prognoza wyborów parlamentarnych 2020. Dziś PiS nie miałby większości sejmowej

Nie chciał wprost powiedzieć, co zrobi rząd w przypadku decyzji TSUE. - Nie będę w tej chwili wróżył z fusów - odpowiedział Dominice Wielowieyskiej Michał Wójcik.

bEEvfdvx

Michał Wójcik: sędzia Juszczyszyn zachowuje się jak anarchista

Prowadząca pytała, dlaczego Duda podpisał ustawę dopiero po wyjeździe prezydenta Francji z Polski. - Dziękuję prezydentowi. Trzeba wreszcie zakończyć ten chaos, który powstał w wymiarze sprawiedliwości - stwierdził Wójcik w studiu TOK FM. Krytyczne słowa ze strony Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nazwał "oderwanymi od rzeczywistości".

Dodał, że sędzia Paweł Juszczyszyn z Olsztyna "zachowuje się jak anarchista, nie chce się dostosować do reguł gry". - Podważania statusu innych sędziów nigdy nie było - mówił również wiceprezes Solidarnej Polski. - Rzecznik dyscyplinarny działa jak prokurator - to oczywiste - komentował z kolei działania wobec sędziów krytykujących zmiany.

bEEvfdvy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEvfdvS
KOMENTARZE
(14)
jojo
2 lata temu
Ustawa kagańcowa,wymyślili taki termin nawet trafny,kaganiec jest dla złych psów
aaaaa
2 lata temu
Po co nam sędziowie i sądy? Jeden Ziobro z towarzyszami powinni decydować o wszystkim: o winie, o karze, o kryształach, o hejterach, w ogóle o sprawiedliwości. A zaoszczędzoną kasę dać dla ojca.
ccc
2 lata temu
ale ten wuycik jest gruby, jak jakiś prehistoryczny dzikosaurus
bEEvfdvT
marek
2 lata temu
wzrośnie w polsce liczba więźniów politycznych :-)
ip123
2 lata temu
Byli już i tacy, co twierdzili, że działali według aktualnego prawa. Dopiero Trybunał Międzynarodowy pokazywał błędne rozumowanie.
sedzai dred
2 lata temu
Uczciwi sedziowie nie maja żadnych powodów żeby się bać ustawy regulującej ich pracę , gorzej z łapówkarzami oni teraz kwiczą na całą Polskę i nie tylko
gość
2 lata temu
Unia to już się kończy właśnie anglia z niej wyszła więc niech nie wtrąca się w sprawy Polskie.
suweren
2 lata temu
Niektórzy mogą funkcjonować w życiu publicznym, bo istnieje coś takiego jak "ignorancja" Dzięki niej, można powiedzieć wszystko i czuć się "normalnie"
Marian
2 lata temu
A Prezydent który łamie prawo? Co z nim? Politytycy? Banksterzy? Wszyscy to wszyscy. To zmierza do powtórki z 1846roku...
sygnały dnia
2 lata temu
Ustawa kagańcowa??? a cóż to za wyrażenie. Raczej ustawa sprawiedliwości dziejowej gdzie nie ma ludzi bezkarnych jak np Juszczyszyn.
LUK
2 lata temu
Sędziowie to nie święte krowy. Najważniejsze że wreszcie ktoś się zainteresował tym tematem, co do samej reformy czas pokaże czy działa. Sędziowie kradną prowadzą po pijaku i brak konsekwencji jeśli zrobi to zwykły obywatel to odrazu przestępca i zbrodniarz to ma być sprawiedliwość?????
smerf
2 lata temu
Podwójne standardy i tania siła robocza tak miała wyglądać Polska
tyle
2 lata temu
Duda to i by chwilówkę podpisał dla Prezesa
bEEvfdvL
hmn
2 lata temu
Najlepszy był ten rządzący krajem w którym policja tłucze strażaków i umoralniał praworządnością Polskę,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić