o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Patyk
Mateusz Patyk
|

Odrzucony kochanek chciał zabić konkurenta. Wcześniej nękał swoją byłą

13
Podziel się

Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji schwytali 27-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Powodem jego agresywnego zachowania miał być zawód miłosny. Okazało się, że mężczyzna od pewnego czasu utrudniał życie nie tylko byłej partnerce, ale także jej rodzinie.

Mężczyzna został zatrzymany po dziewięciu dniach intensywnych poszukiwań
Mężczyzna został zatrzymany po dziewięciu dniach intensywnych poszukiwań (Policja, KSP)
bESIiwNx

Przemysław M. został zatrzymany dzięki zakrojonym na szeroką skalę działaniom operacyjnym. W akcję poszukiwawczą, oprócz policjantów ze stołecznej komendy, włączył się Wydział do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Do wytropienia mężczyzny użyto psów gończych przy wsparciu z powietrza. Trzeba było zachować szczególną ostrożność, ponieważ zbiegły był uzbrojony i niebezpieczny.

Motywem jego przestępstwa było... złamane serce. 27-latek nie mógł pogodzić się, że jego była dziewczyna kocha innego. Postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce. A dokładniej pistolet maszynowy czechosłowackiej produkcji. Użył go do zastraszenia aktualnego partnera swojej dawnej miłości.

Sceny jak z filmu Vegi

Rozwój wypadków przybrał jednak nieoczekiwany obrót. 7 lipca na prywatnej posesji w podwarszawskich Markach doszło do sprzeczki, której efektem było postrzelenie 30-letniego mężczyzny w brzuch. Napastnik uciekł, a powiadomione o incydencie służby natychmiast przydzieliły spanikowanej parze ochronę. Do akcji przystąpili policyjni antyterroryści.

bESIiwNz

Rzecznik KSP Sylwester Marczak w rozmowie z TVN Warszawa opowiedział o poszukiwaniach. Do sprawdzenia zostało wytypowanych 30 adresów, a przemieszczanie się między nimi ułatwił śmigłowiec. Finał działań policji nastąpił w poniedziałek 16 lipca. Kompletnie zaskoczony Przemysław M. znajdował się wtedy w samochodzie. Na szczęście nie posiadał przy sobie broni. Tę znaleziono dopiero w kryjówce przestępcy, gdzie mieszkał wraz krewnym.

Zbrodnia i kara

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga postawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Podejrzany jednak nie poczuwa się do winy i nie chciał wyjaśniać powodów swojego postępowania. We wtorek zostanie skierowany wniosek do sądu o tymczasowy areszt 27-latka.

Jak podaje TVN Warszawa, dramatyczna historia ma również przykre tło. Okazuje się bowiem, że Przemysław M. miał znęcać się nad swoją byłą partnerką znacznie wcześniej. Przez kilka miesięcy nachodził ją oraz jej matkę, grożąc pozbawieniem życia. Doszło nawet do tego, że w akcie desperacji mężczyzna "storpedował" budynek w którym mieszkała szklanymi butelkami. Gdy to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, ostrzelał dom pistoletem na gumowe naboje.

bESIiwNF

Policja podjęła wtedy decyzję o zatrzymaniu 27-latka, szybko też został oskarżony i postawiony przed sąd. 22 czerwca otrzymał wyrok pozbawienia wolności na okres 12 miesięcy. Zwolniono go tym samym z aresztu. Argumentem za takim wymiarem kary było przyznanie się mężczyzny do zarzucanych mu czynów i nieuprawomocnienie się wyroku. Mężczyzna nie uznał jednak, że powinien zmienić swoje postępowanie i dwa tygodnie później pojechał wymierzyć sprawiedliwość za pomocą pocisków kaliber 7,65 mm...

Zobacz także: Zobacz wideo z zatrzymania:
bESIiwNG

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

bESIiwOa
KOMENTARZE
(13)
Shooter
3 lata temu
PM Skorpion vz. 61... Ciekawą broń wybrał sobie ów "Romeo"... Nic nie napisano nt. legalności posiadania przez niego broni. Jakiś wojskowy? -Bo w kręgach strzeleckich vz. 61 jest rzadszy niż dziewica na dyskotece... :-)
Privdncer
3 lata temu
Ale odważny uciekł. No co za ciotka lol
eryk
3 lata temu
Największą patologią są pary bo cudzołóstwo prowadzi do śmierci!! Jeden mąż, jedna żona na całe życie! Z powodu łajdactwa Polek i Polaków za kilka pokoleń znikniemy z powierzchni planety zwanej Ziemią! Hough!
bESIiwOb
kl
3 lata temu
Usunąć gnoja ze sceny.
Facepalm
3 lata temu
Polki potrafią sobie wybrać faceta jak widać, a później zły bo pije bije i strzela z maszynowki.
idze idze chl...
3 lata temu
weź sie w garść,widac glupia piz nie byla ciebie warta!bylo jej przyp bo koleś nie byl winny temu ze poszła z nim,jego tak samo omotala jak ciebie wiec pamiętaj ze to zazwyczaj naba jest winna i jej należy sie kara a z kolesiem można wyskoczyć na browara pogadać i razem sie na szmacie zemścić,gdzie ten chłopaki patriotyzm?!weźcie sie chłopy za te zdradzieckie babska !!!
John
3 lata temu
to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.
adam
3 lata temu
ciekawe skąd taki typ miał skorpiona, ustawa zakazująca normalnym ludziom posiadania takich zabawek jak widać niezwykle skuteczna.
ech
3 lata temu
Kocha innego bo ma dłuższego.
qwerk
3 lata temu
Bo łobuzy kochają najbardziej
Andy
3 lata temu
Ten postrzelony nowy kochaś tej kobiety jest policjantem. Nikt o tym nie wiem czemu nie wspomina.
Kulson
3 lata temu
W Nowym Dworze Gdańskim 22-letni mężczyzna w biały dzień zgwałcił 45-latkę. Kobieta uprawiała jogging na obrzeżach miasta. Do gwałtu doszło w sobotę w Nowym Dworze Gdańskim. 22-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego ok. godz. 15 zaatakował 45-letnią kobietę nieopodal ul. Kochanowskiego. Kobieta uprawiała akurat jogging.
sasza
3 lata temu
tacy jak on to nawet w gułagu nie znormalnieją
bESIiwNT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić