REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Zajęcki19.06.17 (07:52)

Ogromna awantura w TVP. Goście wyszli ze studia

Nie milkną echa po słowach Beaty Szydło wygłoszonych podczas obchodów 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz. Omówienie tego wydarzenia w programie "Studio Polska" na antenie TVP Info wyprowadziło część widowni z równowagi. Wszystko zakończyło się olbrzymią awanturą i wyjściem z sali części zaproszonych gości.
YouTube

W programie przypomniano słowa polskiej premier, która kilka dni temu mówiła: „Auschwitz to wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli". Następnie pokazano wpis Donalda Tuska na Twitterze i przypomniano zeszłoroczne wystąpienie Andrzeja Dudy, podczas którego prezydent powiedział w niemal identycznych słowach to, o czym mówiła Szydło w obozie koncentracyjnym.

REKLAMA

Oś sporu dotyczyła interpretacji słów Beaty Szydło. Według polityków PiS i dziennikarzy związanych z TVP nagonkę na szefową rządu zaczął Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej napisał na Twitterze, że "takie słowa w takim miejscu nigdy ne powinny paść z ust polskiego premiera". W tym momencie w studio zrobiła się wrzawa. Część gości krzycząc opuściła program. Jedna z kobiet jednak wróciła, by wytłumaczyć obecnym powód swojej decyzji.

- Pani Szydło w obozie Auschwitz zrównała działania nazistowskich Niemiec, wysyłających Żydów do Auschwitz, z relokacją [uchodźców - przyp. autor]. Jest mi przykro, życzę miłego wieczoru - powiedziała kobieta. Dodała również, że „przesłanie miłości bliźniego, wyciąganie ręki do cierpiącego wyniosła z domu". Zaznaczyła, że jej rodzice byli żołnierzami AK, walczącymi w Powstaniu Warszawskim. - Oni by powiedzieli państwu: hańba, wstydźcie się – mówiła do swoich przeciwników.

Ze studia wyszedł także doktor Omar Al Shehabi. Politolog z Palestyny był oburzony narracją TVP w sprawie uchodźców i obecnością europosła z ramienia PiS Ryszarda Czarneckiego. Program emitowany był na żywo.

- Następnym razem proszę nie dzwonić do mnie, żebym wystąpił w programie w takim towarzystwie - powiedział naukowiec przed opuszczeniem programu.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij