REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Marcin Lis12.07.19 (07:11)

Ojciec dyrektor umie się dzielić. Średnia pensja w Lux Veritatis to 9 tys. zł

Ojciec dyrektor okazuje się być prezesem dbającym o pracowników. Razem z zyskami jego fundacji, rosły też pensje zatrudnionych. Przeciętne wynagrodzenie w Lux Veritatis to już 9000 złotych.
BARTOSZ KRUPA / East News

Zysk Lux Veritatis w ciągu roku wzrósł o ponad 100 proc. – wynika ze sprawozdania finansowego za 2018 r. złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z kolei przychody podskoczyły z 39 na 48 mln zł. Jak pisaliśmy w money.pl, 70 proc. z nich stanowiły darowizny,

REKLAMA

Fundacja może pochwalić się także gruntami o wartości 5 mln zł, sprzętem i urządzeniami telewizyjnymi za 24 mln zł oraz budynkami wartymi 32 mln zł.

Na tak dobrej sytuacji fundacji zarządzającej imperium medialnym związanym z redemptorystą, zyskują jej pracownicy. Jak donosi "Super Express" w porównaniu z rokiem 2017 r. pensje podskoczyły przeciętnie o 2 tys. zł. W efekcie średnie wynagrodzenie pracownika fundacji w 2018 r. wyniosło 9 tys. zł. Rok wcześniej było to 7 tys. zł.

Oglądaj też: Pensja minimalna w górę. Ważny impuls, by pracować

Zgodnie z danymi zawartymi w sprawozdaniu spółka zatrudnia 50 osób. 39 z nich pracuje w redakcji telewizji, 7 w dziale administracyjnym, a jedna odpowiada za marketing. Do tego kilka osób na urlopach wychowawczych.

Mniej chętnie niż z pracownikami fundacja Lux Veritatis dzieli się z fiskusem. Przy zysku na poziomie 3,3 mln zł, zapłaciła niecałe 19 tys. zł podatku.

Zgodnie z dokumentami Fundacja ma pod sobą 235 mln zł (to suma aktywów, czyli majątek, grunty, sprzęt, ale również inwestycja oraz pasywów, czyli rezerwy finansowe, zyski, kapitał własny).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij