o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ojciec dyrektor umie się dzielić. Średnia pensja w Lux Veritatis to 9 tys. zł

119
Podziel się

Ojciec dyrektor okazuje się być prezesem dbającym o pracowników. Razem z zyskami jego fundacji, rosły też pensje zatrudnionych. Przeciętne wynagrodzenie w Lux Veritatis to już 9000 złotych.

Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk (East News, BARTOSZ KRUPA)
bEECOWFx

Zysk Lux Veritatis w ciągu roku wzrósł o ponad 100 proc. – wynika ze sprawozdania finansowego za 2018 r. złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z kolei przychody podskoczyły z 39 na 48 mln zł. Jak pisaliśmy w money.pl, 70 proc. z nich stanowiły darowizny,

Fundacja może pochwalić się także gruntami o wartości 5 mln zł, sprzętem i urządzeniami telewizyjnymi za 24 mln zł oraz budynkami wartymi 32 mln zł.

bEECOWFz

Na tak dobrej sytuacji fundacji zarządzającej imperium medialnym związanym z redemptorystą, zyskują jej pracownicy. Jak donosi "Super Express" w porównaniu z rokiem 2017 r. pensje podskoczyły przeciętnie o 2 tys. zł. W efekcie średnie wynagrodzenie pracownika fundacji w 2018 r. wyniosło 9 tys. zł. Rok wcześniej było to 7 tys. zł.

Zobacz także: Oglądaj też: Pensja minimalna w górę. Ważny impuls, by pracować

Zgodnie z danymi zawartymi w sprawozdaniu spółka zatrudnia 50 osób. 39 z nich pracuje w redakcji telewizji, 7 w dziale administracyjnym, a jedna odpowiada za marketing. Do tego kilka osób na urlopach wychowawczych.

bEECOWFF

Mniej chętnie niż z pracownikami fundacja Lux Veritatis dzieli się z fiskusem. Przy zysku na poziomie 3,3 mln zł, zapłaciła niecałe 19 tys. zł podatku.

Zgodnie z dokumentami Fundacja ma pod sobą 235 mln zł (to suma aktywów, czyli majątek, grunty, sprzęt, ale również inwestycja oraz pasywów, czyli rezerwy finansowe, zyski, kapitał własny)
.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEECOWGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(119)
batrix365
rok temu
Przykład chodzącego zła..............
Bezstronny
2 lata temu
A ja zarabiam 1700 zł/m ! Może i mnie by zatrudnił ?
Polllon
2 lata temu
Geniusz... z niczego zrobił coś
bEECOWGb
POlak
2 lata temu
zysk 3,3 mln a maybach kosztuje z 2mln...podwyżki, zakupy utrzymanie ,,posiadłości"... i zapłacił 19tysięcy podatku!!! A PIS-dy mu jeszcze sypią nasze miliony !!!! ZŁODZIEJE !!!!
cośty
2 lata temu
To jest dowód , że "owieczki" zwarły odbytki i nie odpuszczają . U niego na obiadkach i kolacyjkach bywa sierżant z Mosadu, Jony Daniels i to nie przeszkadza nikomu , a przecież KK to nie Synagoga.
co za dramat
2 lata temu
9 tyś i nawet stówki na dzifki
Zbyszek
2 lata temu
Wszak im współczuję takich dużych poborów, szef wie jak się ustawić, nie zarabia nic i będzie w niebie a pracowników do piekła wysyła, bo jak bogacz przez to ucho igielne przelezie?
BZDURY I BLA....
2 lata temu
MATA CO CHCETA.....GRABIERZE W BIAŁY DZIEŃ .....I GŁUPI NARÓD TO KUPUJE ....DAROWIZNY ...HI,HI,HI......JEDEN MA TALERZ ZUPY ...A TEN NAWIEDZONY ......MILIARDY....A GDZIE JEST bog........, druga wojnę światowa tez przespał ......tylu zabitych ......
M
2 lata temu
19 tys. podatku przy zysku 3,3 mln. zł. Pomyślcie że darowizny nie są wliczone do zysku. Koleś nie płaci podatku wcale, 19 tys. zł to prawdopodobnie podatek od nieruchomości
ewa
2 lata temu
A durne babki chodza niedozywione
standard
2 lata temu
Kacyki bogacą się na biedzie.
lona
2 lata temu
złodziej, rozdaje pieniądze starszych ludzi.
pacjentopolsk...
2 lata temu
Dobra pensja, odpowiednie osoby, gromadzone dobra, zyski biznesowe .......Z CZYM SIĘ TO KOJARZY........?
bEECOWFT
Ja wiem inacz...
2 lata temu
CDzy w tym sukienkowym kraju - juz nikt tego Tadeusza nie potrafi osadzic i posadzic w pomieszczeniu z kratami ?!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić