Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Ojciec Rydzyk ma żal do PISF. Poszło o pieniądze i film "Kler"

171
Podziel się

- Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili - pytał Tadeusz Rydzyk na 27. urodzinach Radia Maryja. Przy okazji skrytykował Polski Instytut Sztuki Filmowej, który dotował film Wojciecha Smarzowskiego.

Mocne słowa ojca Rydzyka w Toruniu
Mocne słowa ojca Rydzyka w Toruniu (PAP)
bCOpFout

Radio Maryja świętuje 27. urodziny.Z tej okazji zaplanowano uroczyste obchody połączone z mszą świętą. Przemówił również ojciec Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej oraz Telewizji Trwam.

Podczas swojego wystąpienia duchowny podziękował tym, którzy przyczynili się do budowy Radia Maryja. - Wszyscy jesteśmy jedną wielką polską rodziną. Po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę, katolicką Polskę - zaznaczył o. Rydzyk. - Weźmy się bardzo mocno do tego, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia - dodał redemptorysta.

bCOpFouv

To jednak nie wszystko. Rydzyk odniósł się do głośnego fimu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. - Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili - mówił duchowny. - Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie "Kler" - dodał ojciec Rydzyk, podkreślając, że "filmu nie oglądał, tylko czytał o nim w internecie".

Założyciel Radia Maryja wspomniał również o innym filmowym dziele. Rydzyk podczas uroczystości opowiedział o dziele absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Film nazywa się "Nędzarz i madame" i opowiada o losach św. Alberta Chmielowskiego, który był opiekunem ubogich.

- Zwróciliśmy się do takiej organizacji PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Oni dają pieniądze na filmy, ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień. To mniej więcej tak, jak Gomułka - powiedział o. Rydzyk. - Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film "Kler" dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce - zaznaczył redemptorysta podczas przemowy w Toruniu.

bCOpFouB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCOpFouW
KOMENTARZE
(171)
JR
2 lata temu
KLER...COOO Prawda w oczy kole TADZIU?!!!
czajkmar
2 lata temu
Temu to zawsze mało
Prawdziwy Pol...
2 lata temu
Boże Najświętszy! Miejsce tego faceta jest w psychiatryku!!!!
bCOpFouX
kakaduczek
2 lata temu
Co trzeba zmienić? Przestać dawać Rydzykowi. To trzeba.
Dziadek
2 lata temu
A śluby ubóstwa gdzie?Pokory w seminarium nie uczono?
Najnowsze komentarze (171)
Gość
5 miesięcy temu
Władza, tylko władza. W boga trzeba wierzyć tato rydzyk z Torunia, bo go nie ma.
piąty sort
5 miesięcy temu
obatelu rydzyk,z koronawirusa można się wyleczyć, ale z choroby chciwości nie!!!
TADEUSZ
2 lata temu
BYŁEM NA TYM FILMIE Z SYNEM ŻEBY MU POKAZAĆ JAK TO WYGLĄDA....
43r43r
2 lata temu
Ty Ojcze Dyrektorze miszasz się w polityke jak postać grana przez Gajosa, jesteś równie pazerny i tylko kłamiesz bardziej.
lola
2 lata temu
Pokazno prawdę o nim.
wiki
2 lata temu
nazywajac tego człowieka słowem , ojcze, zakonnik to bluznierstwo wobec Boga i religii . Wiec nie miejmy strachu nazywac po imieniu : Rydzyk to biznesmen - oszust , ktory wykorzystujac religie, i ludzi wiary , polityke, wykorzystuje jednych i drugich . Poczynania jego maja bezposredni wplyw na społeczenstwo RP, bezpieczenstwo finansowe, polityczne polaków . Takie praktyki sa ustawowo karane i dziwne ,ze słuzby specjalne RP do tej chwoli sa wiązane przez polityków .
Obserwator
2 lata temu
Ale ciemny lud...: jeszcze go słuchacie?? Żenada najwyższych lotów - uwłaczanie swojej inteligencji i godności: ten człowiek jest niespełna rozumu, ale i pełen pychy i roszczeniowości. A te pajace z rządu: u niego na kolanach, przed nim. Ale mamy przywódców, reprezentantów NARODU... Ale: jaki Naród - tacy i reprezentanci...
Mi
2 lata temu
Najlepszy film na swiecie
bCOpFouP
glie
2 lata temu
ja bym poszedł o krok dalej i zrobił serial kler, co tydzień nowy odcinek z wyczynami kleru, materiału by nie brakowało na lata
xzzz
2 lata temu
rydzyk, jankowski pieronek to czarne barany kościoła kayolickiego
w6uyh
2 lata temu
Uderz w stół , a nożyce się odezwą!!!!!! I tak film był bardzo delikatny.
bodek 12
2 lata temu
rydzyk ty zrobiłeś więcej szkody niz sam lucyfer.Mam nadzieję że ktoś inny przejmie rządy i cię rozliczy i będziesz musiał wszystko oddać,takie rzeczy tylko w polsce!.
Yoll
2 lata temu
Jak Rydzyk ma żal to o cóż mogłoby pójść na pewno nie o sprawy wiary tylko o kasę. Jakoś to nie dziwne.
Dziadek
2 lata temu
Rozliczył się z tego co zajumał czy nie?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić