REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 35 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Tomasz Molga11.09.19 (16:18)

Ojciec Tadeusz Rydzyk wyparł się dotacji z PiS. "Tylko mówią, że dają. To partyjna propaganda"

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do sprawy publicznych dotacji, jakie otrzymują związane z nim przedsięwzięcia. Podczas osobiście prowadzonej audycji podkreślił, że Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik utrzymują się przede wszystkim z datków sympatyków.
Jacek Piski/REPORTER / East News

- Oczywiście, będą propagandę siać nie wiadomo jaką, że PiS daje Rydzykowi. Oni tylko mówią, że dają. To partyjna propaganda - oświadczył o. Tadeusz Rydzyk w prowadzonej osobiście audycji. Wymienił cała listę nazwisk ostatnich darczyńców, podkreślając, że to oni są dla niego najważniejsi.

- To słuchacze Radia Maryja i widzowie TV Trwam czynią tak. Pomagają nam, aby te media się utrzymały - powiedział.

REKLAMA

- Miesięczny koszt utrzymania nadajników, odnowienia koncesji to 300 tys. złotych. To są kwoty olbrzymie, jak dla nas - mówił dalej o. Rydzyk. Przypomniał też sprawę zbiórki na wóz transmisyjny podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Częstochowy.

Zobacz też: "Kto jest głupi?". Awantura w studiu między przedstawicielami KO i PiS

Ojciec Tadeusz Rydzyk skarży się na niesprawiedliwe ataki

Ojciec Tadeusz Rydzyk nawiązał do ataków mediów na niego w sprawie "dotacji od PiS". Najprawdopodobniej chodziło mu o reportaż sprzed kilku dni, wyemitowany przez stację TVN24. Autorzy przypomnieli, że od początku rządów PiS podmioty związane z ojcem dyrektorem otrzymały - jak wyliczył portal OKO.press - 214 milionów złotych. W materiale padło sformułowanie, że dotacje dla Rydzyka to "patologia tej władzy". Chodziło m.in o ponad 19 mln dotacji dla Geotermii Toruńskiej oraz 117 mln złotych wsparcia dla budowy Muzeum "Pamięć i Tożsamość" w Toruniu.

- Budujemy tu muzeum, widać? To co, dla mnie to jest? Ojciec Jan czy ja i inni mamy tylko kłopot, jeszcze więcej na głowie. Dziękujemy Bogu za to, dziękujemy, że udało się. Za Platformy by tego nie było - dodał Rydzyk.

O. Tadeusz Rydzyk: Na PiS trzeba patrzeć, kto jest kto

Ostatnio z ust ojca Rydzyka padało wiele uszczypliwości pod adresem szefów partii Prawo i Sprawiedliwość. W ostatni weekend podczas Pikniku Radia Maryja oświadczył, że trzeba wybrać najbardziej porządnych. - Oczywiście, że wiemy, jaką formację wybrać, ale stamtąd porządnych ludzi, którzy wystąpią w obronie Kościoła, katolików, wartości naszych. Na PiS też patrzeć tak... patrzeć, kto jest kto - dodał.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij