Tomasz Molga
|

Ojciec Tadeusz Rydzyk wyparł się dotacji z PiS. "Tylko mówią, że dają. To partyjna propaganda"

42 reakcje
0
0
42
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk odniósł się do sprawy publicznych dotacji, jakie otrzymują związane z nim przedsięwzięcia. Podczas osobiście prowadzonej audycji podkreślił, że Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik utrzymują się przede wszystkim z datków sympatyków.

O. Tadeusz Rydzyk wyparł się dotacji od PiS.
O. Tadeusz Rydzyk wyparł się dotacji od PiS. (East News, Jacek Piski/REPORTER)

- Oczywiście, będą propagandę siać nie wiadomo jaką, że PiS daje Rydzykowi. Oni tylko mówią, że dają. To partyjna propaganda - oświadczył o. Tadeusz Rydzyk w prowadzonej osobiście audycji. Wymienił cała listę nazwisk ostatnich darczyńców, podkreślając, że to oni są dla niego najważniejsi.

- To słuchacze Radia Maryja i widzowie TV Trwam czynią tak. Pomagają nam, aby te media się utrzymały - powiedział.

- Miesięczny koszt utrzymania nadajników, odnowienia koncesji to 300 tys. złotych. To są kwoty olbrzymie, jak dla nas - mówił dalej o. Rydzyk. Przypomniał też sprawę zbiórki na wóz transmisyjny podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Częstochowy.

Ojciec Tadeusz Rydzyk skarży się na niesprawiedliwe ataki

Ojciec Tadeusz Rydzyk nawiązał do ataków mediów na niego w sprawie "dotacji od PiS". Najprawdopodobniej chodziło mu o reportaż sprzed kilku dni, wyemitowany przez stację TVN24. Autorzy przypomnieli, że od początku rządów PiS podmioty związane z ojcem dyrektorem otrzymały - jak wyliczył portal OKO.press - 214 milionów złotych. W materiale padło sformułowanie, że dotacje dla Rydzyka to "patologia tej władzy". Chodziło m.in o ponad 19 mln dotacji dla Geotermii Toruńskiej oraz 117 mln złotych wsparcia dla budowy Muzeum "Pamięć i Tożsamość" w Toruniu.

- Budujemy tu muzeum, widać? To co, dla mnie to jest? Ojciec Jan czy ja i inni mamy tylko kłopot, jeszcze więcej na głowie. Dziękujemy Bogu za to, dziękujemy, że udało się. Za Platformy by tego nie było - dodał Rydzyk.

O. Tadeusz Rydzyk: Na PiS trzeba patrzeć, kto jest kto

Ostatnio z ust ojca Rydzyka padało wiele uszczypliwości pod adresem szefów partii Prawo i Sprawiedliwość. W ostatni weekend podczas Pikniku Radia Maryja oświadczył, że trzeba wybrać najbardziej porządnych. - Oczywiście, że wiemy, jaką formację wybrać, ale stamtąd porządnych ludzi, którzy wystąpią w obronie Kościoła, katolików, wartości naszych. Na PiS też patrzeć tak... patrzeć, kto jest kto - dodał.

42
0
0
KOMENTARZE
(42)
Polak
4 miesiące temu
Rydzyk już dawno powinien siedzić
bez-kwiatek
4 miesiące temu
Rydzyk, a po co Tobie kasa z rządu albo od PiS-u. No po co ?? Tobie przecież kasę dają bezdomni, którzy przekazują samochody Mercedes-Maybach, więc po co Tobie ojcze dyrektorze jakieś tak grosiki od Państwa czy partii :-)))))))))
dede
4 miesiące temu
tadziu, pecunia non olet
bubu
4 miesiące temu
nie dość że złodziej to jeszcze kłamca
232
4 miesiące temu
Córka twojej siostry buduje dom pod olkuszem w osieku a jedno okno kupuje za 30.000zł i na dodatek jest starzystką i nie posiada dużo kasy ciekawe z kąd ma ?????
Najnowsze komentarze (42)
prawda
4 miesiące temu
Tak po katolicku to przeznaczać takie kwoty na służbę zdrowia a nie na obłędną sektę niby katolicką!!
jada
4 miesiące temu
za te wszystkie oszustwa odpokutuje kiedyś , Pan Bóg go pokara.
Brydzia
4 miesiące temu
oczywiście, zapomniałam i innych rzeczowych " darach" np. ziemi
Bryzia
4 miesiące temu
ministerstwa , firmy energetyczne , paliwowe, (nie) zarządy. państwowych spółek, obsadzone pis-owcami pchają temu tzw. słudze bożemu społeczne, nasze, pieniądze z okazji, i bez okazji.
Kto obieca?
4 miesiące temu
Ten złodziej jeszcze jest na wolności? Zagłosujemy na partię, która obieca i wykona obiecankę osadzając tego przestępcę w więzieniu z wyrokiem dożywocia.
Ewa
4 miesiące temu
W moich snach szatan ma zawsze twarz Rydzyka. Ciekawe dlaczego?
loli
4 miesiące temu
Stary, spasiony kłamca! Całe to jego imperium zbudowane jest na kłamstwie! Kasa od rządy jest bardzo dobrze udokumentowana i tego się nie wyprze!
ja
4 miesiące temu
czyj on ojciec ciagle mu mało a politycy rozdają z naszych
Kjjjg
4 miesiące temu
Jankowski i Rydzyk może to byli lgbt i do przodu.
Alicja
4 miesiące temu
Ludzi możesz oszukać a co z Bogiem tylko do straszenia ludzi pomyśl
Rick
4 miesiące temu
Złodziej i oszust w czerni
Rozwazna
4 miesiące temu
Jeżeli PiS mu niedaje to on dobrze kręci swój biznes od biednych emerytów. Panie na poczcie i w Skokach głowami kręcą jak ci biedni ludzie przelewaja im swoje emerytury.
Tadzik
4 miesiące temu
Zamknijcie go za szerzenie głupoty i nienawiść.
Tadeus
4 miesiące temu
Jaki to faryzeusz w Toruniu siedzi. Strach pomyśleć ilu takich jeszcze w Polsce mamy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić