REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 37 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski25.05.18 (11:22)

Ojciec zastępczy zabił 12-latkę. Dożywocie dla Australijczyka

Wyrok właśnie zapadł przed sądem najwyższym stanu Queensland. W ten sposób finał znalazła sprawa, która poruszyła całą Australię.
screen / Youtube.com

57-letni Rick Thorburn spędzi w więzieniu co najmniej 20 lat. Dopiero po tym okresie będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe. Sędzia, który ogłaszał wyrok, nie znalazł łagodnych słów, by określić czyn mężczyzny.

Zamordowałeś bezbronne dziecko, które polegało na tobie. To było zimne, wyrachowane i bezduszne zabójstwo - grzmiał w sądzie najwyższym w Brisbane sędzia David Boddice

REKLAMA

Tiahleigh Palmer zginęła w październiku 2015 roku. Była pod opieką rodziny Thorburnów z Logan City od stycznia. Przybrany ojciec zamordował ją, bo jego rodzony syn Trent zgwałcił 12-latkę - podaje "The Guardian". Powiedział o tym kuzynowi i matce. Wiadomość dotarła do też Ricka Thorburna.

Ojciec gwałciciela postanowił pozbyć się nastolatki. Rodzina obawiała się, że dziewczynka zaszła w ciążę. Zabił ją, kiedy pewnego dnia wróciła do domu z lekcji tańca, a ciało wrzucił do rzeki. Wiedziała o tym cała rodzina, która uczestniczyła w tuszowaniu zbrodni.

Facebook.com
Rodzina Thorburnów

Po morderstwie mężczyzna zgłosił policji zaginięcie dziewczynki. Powiedział, że widział ją ostatni raz, gdy podwoził Tiahleighę do szkoły. Perfidnie udawał, że o niczym nie wie i aktywnie uczestniczył w poszukiwaniach. Tydzień później odkryto zwłoki dziewczynki. Były w stanie, który uniemożliwiał rozpoznanie płci bez badań. Na pogrzebie przybrany ojciec niósł jej trumnę na ramieniu. Ceremonia w listopadzie 2015 roku zgromadziła tłumy żałobników. Rok później mężczyzna został oskarżony o okrutne morderstwo.

Zobacz także: Brutalne morderstwo 19-latka w Krakowie

Mężczyzna przyznał się przed sądem do zabicia 12-latki. Synowie i żona mężczyzny zostali już wcześniej skazani na niższe wyroki. 20-letni gwałciciel przybranej siostry usłyszał wyrok 4 lat za kazirodztwo i zacieranie śladów zbrodni.

Tiahleigha Palmer trafiła do ośrodka opiekuńczego w wieku 7 lat. Po latach spędzonych w domu dziecka miała wreszcie znaleźć miłość w rodzinie zastępczej. Jej śmierć wstrząsnęła Australią i doprowadziła do zrewidowania polityki dotyczącej opieki zastępczej nad dziećmi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij