o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Ojczym i matka skazani. Dwuletnia Lilianka zmarła, bo mężczyźnie "nie szło w grze"

18
Podziel się

Lilianka cierpiała kilka dni. Ojczym sfrustrowany tym, że "nie szło mu w grze", popchnął dziewczynkę na futrynę. Matka dopiero po dwóch dniach zabrała ją do szpitala, ale nie powiedziała lekarzom, co się stało. Dziecko zmarło. Oboje dorośli zostali skazani. Do końca nie przyznawali się do winy.

Sąd drugiej instancji utrzymał wyrok
Sąd drugiej instancji utrzymał wyrok (PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bECCuQOd

Sąd pierwszej instancji skazał Szymona B. na karę 12 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności (za znęcanie się nad dzieckiem i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które skutkowało śmiercią)
, a Angelikę B. na karę dwóch lat więzienia (za nieumyślne spowodowanie śmierci i narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu). Prokuratura chciała surowszej kary - 25 lat pozbawienia wolności. Apelacja jednak nic nie dała.

Szymon B. to ojczym, a Angelika B. matka dwuletniej Lilianki, która zmarła po tym, jak mężczyzna popchnął ją na futrynę, bo "nie szło mu w grze". Śmierć nie nastąpiła od razu, dziecko cierpiało kilka dni.

Kiedy matka zabrała w końcu dziewczynkę do szpitala, nie powiedziała lekarzom, co się stało. Dziecko było w ciężkim stanie, miało złamane kości czaszki i krwiaki.

bECCuQOf
Zobacz także: Zobacz też: Jednak Kaczyński premierem po wyborach? Horała zręcznie komentuje

Zarówno ojczym, jak i matka dziewczynki przez cały proces nie przyznawali się do winy i odmawiali składania wyjaśnień. Podczas rozprawy odsłuchano nagranie z dyktafonu, który podłożyła babcia dziewczynki. Słychać na nim płacz dziecka i głos Szymona B.: - Będziesz jeszcze płakać? Tak czy nie? Cię, k...o, zabiję kiedyś!

Źródło: TVN

bECCuQOl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECCuQOG
KOMENTARZE
(18)
Nxjdk
2 lata temu
Pozostaje mieć nadzieję, że w więzieniu tak się nimi zajmą że ani ona ani on już nie wyjdą
Alex
2 lata temu
Ta pseudo matka powinna być wysterylizowana bo wyjdzie z więzienia będzie ją znowu swędzi i znajdzie kolejnego patola i urodzi kolejne dzieci, niestety tam było więcej dzieci
Bbul
2 lata temu
Takie wyroki to coscstras, nego Taka patologia jyz nigdy nie powinna być dopuszczony do społeczeństwa a taka matka wysterylizowana
bECCuQOH
leo
2 lata temu
jak długo pis będzie taka patologię finansował ?
O2
2 lata temu
Dożywocie
Kolorowe
2 lata temu
Typowy wyborca PiS
Ja
2 lata temu
Wierzę głęboko w sprawiedliwość i mam nadzieję że będzie katowany w pudle przez współwięźniów.
🌚🌚🌚
2 lata temu
Szkoda, że babcia nie złożyła doniesienia, jak wiedziała, co się dzieje
koles
2 lata temu
Zrozumiałbym 12 lat jakby się przyznał ale oni nie przyznawali się do winy i odmawiali składania wyjaśnień, więc kara powinna być 2 razy surowsza.
szczery
2 lata temu
no.. ten.. nigdzie nie widzę informacji w co grał.. saper?? czy strzelanka jakaś?? no najważniejszej informacji zabrakło.. ps. media?? gdzie jesteście?? przecież tu gra powoduje agresję!!
asd
2 lata temu
Co tam, że dziecko zmarło, ważne że było pod opieką matki a nie ojca! Tak jak chciał tego sąd, który ojcu prawa do opieki nie przyznał! W końcu najgorsza matka w każdym sądzie i tak będzie lepsza niż najlepszy ojciec!
obserwator
2 lata temu
Co to za kary za morderstwo, bo inaczej tego nie można nazwać, powinni dostać karę śmierci powolną i bolesną, może wtedy nie dochodziło by do przemocy na niewinnych bezbronnych dzieciach. Polski wymiar sprawiedliwości jest dla przestępców a nie obywateli, żenada.
Manolo
2 lata temu
Nie szło mu w życiu a nie w grze........... Dlatego zabił.
bECCuQOz
zapewne
2 lata temu
robta co chceta i lgbt
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić