o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

"Ojkofobia" pod lupą KRS. Zbadają wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego

67
Podziel się

Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - powiedział rzecznik KRS Maciej Mitera. O co chodzi? O wypowiedź prezesa PiS o tzw. "ojkofobii sędziów".

KRS zbada wypowiedź Kaczyńskiego
KRS zbada wypowiedź Kaczyńskiego (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEqDTSBN

Maciej Mitera był pytany na antenie TVN24, czy KRS powinna zająć stanowisko wobec słów Jarosława Kaczyńskiego w Olsztynie. Mitera oświadczył, że "jeżeli będzie taka informacja, czy taki wniosek to na pewno się (nim - przyp. red.) zajmiemy".

- W mojej ocenie, jeżeli tylko przyjdzie jakieś zawiadomienie, czy wniosek, na pewno na prezydium będziemy o tym dyskutować i moim zdaniem, faktycznie Rada powinna się tutaj (tym - przyp. red.) zająć" - powiedział rzecznik KRS.

Mitera dodał, że zamierza złożyć wniosek w tej sprawie jako członek prezydium. Jednocześnie podkreślił, że nie należy od razu oceniać, czy te słowa są obraźliwe dla polskich sędziów. - Zajmiemy się tą wypowiedzią - zaznaczył w rozmowie z TVN24.

bEqDTSBP
Zobacz także: Zobacz także: Opozycja przyłapała prezydenta Poznania na gorącym uczynku. Reklamował swoją stronę na profilu miasta

Przypomnijmy: zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, obecni mieszkańcy Warmii i Mazur tracili ziemię na rzecz dawnych, przedwojennych właścicieli po wyrokach polskich sędziów. -My reformujemy dzisiaj sądownictwo. Ta ojkofobia, czyli niechęć do własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów – powiedział polityk w sobotę na konwencji samorządowej PiS w Olsztynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqDTSBV

Źródło: TVN24

bEqDTSCq
KOMENTARZE
(67)
mirek1959
3 lata temu
Zbadac to powinni Kaczyńskiego wszak on nie lubi ludzi podzielił naród i szka co by tu jeszcze z działac
xyz
3 lata temu
Jakie wlosy w nosie 😂
sedzia
3 lata temu
Prezes ma rację, sędziowie są już tak wyalienowani że wcale nie identyfikują się z polakami, a wszystko przez to płacimy im z naszych podatków za wysokie wynagrodzenia.
bEqDTSCr
Vdtcggxdr
3 lata temu
Jest taka kategoria ludzi, wyrosła w późnym prl, którzy do dzisiaj wierzą, twierdzą, że wszystko co jest z zachodu jest super, a wszystko, co z Polski jest kiepskie, tandetne. Do nich określenie prezesa pasuje. Taka choroba wieku dziecięcego.
dr.Nos
3 lata temu
Panie Prezesie na litość boską niech Pan coś zrobi z tymi wąsami !
dr.x
3 lata temu
Ten człowiek powinien być przebadany przez biegłych psychiatrów.
polonista-his...
3 lata temu
co pan jada i pije ??? Jestem zaniepokojona oszczerstwami z pana pyszczka , POLSKA to nie pis Polska to wszyscy jej obywatele czy się pan zgadza czy nie każdemu żyjątku na świecie należy się szacunek !!! Ojkofobia - dotyczy tylko i wyłącznie stanu pana umysłu - czytając taką lekturę daje pan powód dla innych ,że coś u pana pod sufitem nioe jest w porządku !!!!
i co mi pani ...
3 lata temu
straszne będą kneblować buzie bo nie po ich myśli ktoś mówi?????? reforma potrzebna żeby sędzia już nigdy do ofiary nie powiedziała wiedząc ,że złą podjęła decyzję ale ktoś o to prosił cytuje ,, i co mi pani zrobi ,,tak sędzia do ofiary może powiedzieć ?? takie to sądy ??? a gdzie sprawiedliwość ??????
dziacho-1963
3 lata temu
Niemcy chcą powrotu Tuska i PO do władzy, bo to ci ludzie są tak nikczemni że za stanowiska i pieniądze sprzedają Polskę Niemcom, dlatego sieją propagandę i man ipulują wpisami
abel
3 lata temu
Co tu badać? Potwierdzam, oni są ojkofobami.
Stiff
3 lata temu
ten zakompleksiony i zawistny karzeł potrafi tylko obrażać i skłócać ludzi. No cóż, tatuś dostojnik komunistyczny wychował synusia TW BALBINA - i co tu dodać, co tłumaczyć? Wszystko jasne - to każdy TW jest ojkofobistą!
alamakota
3 lata temu
A jakie mu wlosyz nosa wystaja ....Fuj
ot co
3 lata temu
"Ojkofobia, także oikofobia gr. οἶκος + φόβος (strach przed domem, rodziną) – termin zdefiniowany w kontekście politycznym w literaturze filozoficznej przez Rogera Scrutona oznacza odrzucenie (od rezerwy do nienawiści) rodzimej kultury i apologię innych systemów wartość" - wypisz wymaluj onże PAN JARKACZ
bEqDTSCj
smerf
3 lata temu
No widać ze makrela sypnęła groszem dla Grzesia i trole za parę srebrników nadają
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić