Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marcin Borciuch
|

Okulary, które wyłączą telewizory i smartfony. Oryginalny wynalazek Amerykanina

8
Podziel się:

Jeden z amerykańskich inżynierów zaprojektował okulary, które będą wyłączać telewizory i smartfony. Pomysł na nie przyszedł bardzo spontanicznie, bowiem podczas przerwy obiadowej.

ptfbty
ptfbty (Komorkomania.pl, Miron Nurski)

Scott Blew był zirytowany tym, że nawet jeśli odłoży telefon lub wyłączy komputer, ciągle przed oczami ma informacje z przeróżnych ekranów. To go zainspirowało do stworzenia takich okularów.

Według redaktorow wired.com przy konstrukcji okularów użył taśmy filmowej, która blokuje światło emitowane przez monitory. Używana jest m.in. w salach konferencyjnych

Wymienił szkła ze swoich okularów przeciwsłonecznych na taśmę. Widział wszystko z wyjątkiem obrazów na ekranach. Wszelkie telebimy i telewizory były czarne. Promieniowanie wytwarzane przez monitory LED i wyświetlacze LCD znika całkowicie. Pozostaje jedynie dźwięk. Takiego efektu właśnie oczekiwał.

Okulary zostały opatentowane. Finansowanie ich produkcji jest możliwe dzięki wpłatom na stronie crowdfundingowej Kickstarter. Nie wiadomo jednak, kiedy IRL Glasses trafią do sprzedaży.

KOMENTARZE
(8)
qqq
4 lata temu
Tak , filtr polaryzacyjny. taki sam jak w okularach przeciwsłonecznych lepszej klasy. Żaden wynalazek. Wiedza na poziomie gimnazjum?
df
4 lata temu
jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził, robią super telewizory a potem okulary ;P
f32fg
4 lata temu
NIE WNOSIĆ TYCH OKULARÓW DO SAMOLOTU BO NIE POLECI!!!
yyy...yy..y.
4 lata temu
rzecz bezsensu sprawia tylko ze czlowiek bedac w miesjcu gdzie sa ekrany i tam wyswietlane jakies infa filmy czy cos to czlowiek bedzie czesciowo slepy na to co sie dzieje wokol niego jak np bedziesz gdzies gdzie jest duzo telebimow to nie zobaczysz co jest ale i tak bedziesz slyszal np wkurzajace reklamy czy informacje albo ktos np kolega cie szturchnie i zapyta widziales co tam sie wydarzylo co pokazali w dzienniku a ty nie wiesz o co chodzi... ot taki "dobry" wynalazek bez przyszlosci
ssessr
4 lata temu
Filtr polaryzacyjny a nie tasma filmowa.
Kwch
4 lata temu
Fajne. Kupię sobie :) Gratuluję pomysłu.
Yebiesuki Nab...
4 lata temu
Filtr polaryzacyjny?
Gadzet
4 lata temu
kolejna rzecz bez sensu :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić