REKLAMA
Odświeżone 36 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas25.03.19 (14:53)

Olsztyn: 6-latka nie była zaszczepiona na ospę. Dziewczynka nie żyje

W olsztyńskim szpitalu zmarła 6-letnia dziewczynka. Przyczyną śmierci były powikłania po ospie.
TOMASZ RYTYCH/REPORTER / East News

Dziewczynka nie miała odpowiednich szczepień. Jak podaje radiozet.pl, powołując się na słowa Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szczytnie, 6-latka zmarła na skutek zapalenia móżdżku.

Z naszych informacji wynika, że powodem zgonu dziewczynki było zapalenie móżdżku, czyli powikłanie po ospie wietrznej. To bardzo poważne powikłanie, a jednocześnie stosunkowo rzadkie. 6-latka nie była zaszczepiona przeciwko ospie wietrznej – powiedziała Grażyna Sosnowska.

REKLAMA

Powikłania trwały 4 dni. Dziewczynka pochodząca z miejscowości Wielbark zachorowała 20 lutego, a kilka dni później trafiła do szpitala w Szczytnie. Zmarła 28 lutego. Jak podkreśla Wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko, taka sytuacja ostatni raz miała miejsce bardzo dawno temu.

Czekamy na dokumentację w tej sprawie. To pierwszy taki przypadek od bardzo, bardzo wielu lat – oświadczył Janusz Dzisko.

Szpital nie udziela bliższych informacji. Jak na razie, wszystkie informacje jakich udzieliła olsztyńska lecznica, ograniczają się tylko do potwierdzenia śmierci dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Ruch antyszczepionkowy w natarciu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij