o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Helena Łygas
Helena Łygas
|
aktualizacja

"On zasypiał, a ja zastanawiałam się, czy to już wszystko" – kobiety zdradzają, co robią po seksie

49
Podziel się

Podobno kobiety z tego, jak facet zachowa się wobec nich po stosunku, wyciągają wnioski dotyczące stopnia jego zaangażowania. A przynajmniej tak twierdzą redaktorki prasy kobiecej. I choć powyższe prawidło sprawdza się być może na wczesnym etapie związków/randkowania, w innych przypadkach kobiety najczęściej zajmują się jednak czym innym. Zrobiłyśmy szybką listę.

Po stosunku większość kobiet nawyki ma bardzo zbliżone.
Po stosunku większość kobiet nawyki ma bardzo zbliżone. (Shutterstock.com)
bDyZxZHF

Po pierwsze: siku

Z babki na matkę, z matki na córkę, z córki na forum internetowe spłynęła ta mądrość. Jeśli chcesz zminimalizować prawdopodobieństwo, że stosunek skończy się dla ciebie zapaleniem pęcherza, najboleśniejszym wśród najpowszechniejszych kobiecych dolegliwości (minus okres) – nie zastanawiaj się. Po prostu pamiętaj o wizycie w toalecie. To absolutne minimum około-higieniczne.

- Nie znoszę takich swojskich porad spod znaku "jedna baba drugiej babie". Na odchudzanie – nie, że musisz przestać żreć, wypij sobie szklankę octu rano. Genetycznie słabe włosy po mamie? Pół roku kuracji świeżymi drożdżami i nie poznasz się w lustrze. Rada z robieniem siku po seksie utkwiła mi w pamięci, bo non stop mam infekcje dróg moczowych. Większość kobiet nosi w kosmetyczce nospę, a ja mam zawsze furaginę i na bieżąco uzupełniam zapasy. Spróbowałam kilka razy rzeczywiście pilnować, żeby iść siku i następnego dnia przestałam potrzebować tabletek – mówi mi Agnieszka, graficzka po 30-stce.

bDyZxZHH

Coffee & Cigarettes

Nawet jeśli za oknem masz nie paryskie dachy z błękitnoszarej blachy, a nieużytki Białołęki, melancholijne spojrzenie w dal (spróbujcie nie patrzeć melancholijnie na Białołękę zimą) wydaje się całkiem romantyczne. W dal najczęściej spoglądają natomiast palacze, dumając być może o tych wszystkich substancjach smolistych, którymi się raczą.

- Mój pierwszy chłopak palił. Chociaż nic z tego nie wyszło, a cała historia nie skończyła się najciekawiej, od tamtego czasu strasznie podoba mi się, jak facet pachnie tytoniem. Po prostu kojarzy mi się to z seksem. Wszyscy moi faceci palili, w pewnym momencie i ja zaczęłam. Jako kulturoznawczyni jestem trochę spaczona, jeśli chodzi o takie motywy. Wydaje mi się, że palenie po seksie sprawia, że patrzymy na siebie trochę jak na bohaterów filmowych, nie trzeba być maniakiem kina, żeby kojarzyć takie kadry bardzo filmowo. Nawet jeśli byłby to 111 stosunek o bardzo zbliżonym przebiegu, wyciągasz tego papierosa, wychodzisz w negliżu na taras i to cię w jakiś sposób uwzniośla – opowiada Olka.

Odrzucając romantyczne teoretyzowanie nie należy wykluczać też innego, całkiem przyziemnego powodu. Uzależnienia od nikotyny.

bDyZxZHN
Zobacz także: Obejrzyj też: leki, które obniżają libido

A ona w bek

"Czy było aż tak źle?", "Co ja takiego zrobiłem", lub po prostu bardzo wygodne – "Wariatka!". To mniej więcej na widok płaczącej po zbliżeniu partnerki myślą faceci. Co myśli kobieta? Najczęściej coś w stylu "Jezu, o co mi chodzi". Z badań opublikowanych kilka lat temu w "International Journal of Sexual Health" wynika, że blisko 33 proc. kobiet zdarzyło się wybuchnąć po stosunku niekontrolowanym płaczem.

O tym zjawisku pisał Spinoza, interesował się nim też Freud. I choć można oczywiście doszukiwać się jego wyjaśnień w poczuciu winy związanym z utrwaloną mentalnością katolicką i innych historiach z rodzaju, jest też wyjaśnienie w swojej naturze bardziej naukowe. Po stosunku, zwłaszcza takim zakończonym orgazmem, gwałtownie zmienia się stężenie hormonów we krwi, co u niektórych kobiet może skutkować uczuciem rozbicia, a w niektórych przypadkach szlochem właśnie.

bDyZxZHO

- Jak dla mnie masakra. Taką sytuację miałam w życiu dwa razy. Drugi raz z mężem, który oczywiście założył, że to łzy szczęścia i sam się wzruszył, co normalnie by mnie rozśmieszyło, ale wtedy, cóż, płakałam. Natomiast pierwszy raz zaczęłam beczeć po stosunku z facetem, z którym byłam na może 4 randce. Nietrudno zgadnąć, że nie znaliśmy się najlepiej. On oczywiście był przerażony, ja w sumie też. Nie słyszałam wtedy, że to się w ogóle zdarza. I do tego to nieokreślone uczucie, którego nie sposób racjonalnie wyjaśnić – mówi Marzena i dodaje "ale zmień mi imię, co?"

Kwestionariusz Prousta

Czyli seria pytań przedziwnych. Jeśli seks był dla obu stron satysfakcjonujący, a przy tym względnie czuły, wytwarza się poczucie szczególnej otwartości i intymności, o którym trudno pamiętać na co dzień. To pole dla szeregu rozmów i pytań przedziwnych. Takich, których niektóre z nas wstydziłyby się zadać nawet wieloletnim partnerom.

- Pamiętam jak zaczęłam zadawać mojemu mężowi serię pytań o jego sprawność seksualną. Oczywiście takie kwestie jak wcześniejsi partnerzy i eksperymenty mieliśmy omówioną od dawna, ale o tym jakoś nigdy nie rozmawialiśmy. Pewnego dnia po seksie, a byliśmy małżeństwem już od dwóch, może trzech lat zaczęłam go nagle wypytywać ile stosunków najwięcej zdarzyło mu się odbyć z rzędu, potem dość płynnie przeszłam do tematu… młodzieńczej masturbacji. Taki nastrój po seksie mam dość często. Kiedyś zainteresowała mnie też szczególnie reinkarnacja, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jako jakie zwierzęta nie chcielibyśmy się odrodzić. Dodam, że oboje jesteśmy grubo po 30. – opowiada mi Ala, z zawodu nauczycielka.

bDyZxZHP

Słodko śpij, o mnie śnij

Choć to płeć brzydka jest tradycyjnie kojarzona z popadaniem w letarg, opcjonalnie niezbyt przyjemny tryb stand-by objawiający się bezrozumnym pomrukiwaniem w strategicznych momentach, kobiet, które traktują seks jako panaceum na bezsenność też nie brakuje. Z jednej stron – zmęczenie, z drugiej – błogie rozprężenie, a z trzeciej (to obraz trójwymiarowy) – kojące ramię. Trudno wyobrazić sobie lepsze warunki do zasypiania.

- Chwila po stosunku, a mnie już nie ma. Szczęście w nieszczęściu - mój obecny partner ma dokładnie tak samo. Nie bez winy jest też to, że dużo pracujemy i późno kładziemy się spać. Może gdybyśmy wyplatali kosze wiklinowe w chacie na Mazurach nasze życie seksualne miałoby zupełnie inną dynamikę. Co ciekawe, nie pamiętam kiedy ostatnio miałam sen erotyczny – śmieje się Martika pracująca w bankowości.

bDyZxZHQ
bDyZxZIi
KOMENTARZE
(49)
Genek
3 lata temu
Normale babki to se idą żabe umyć
zibilbn
3 lata temu
Nie czytajcie tych bzdur żadna kobieta nie lubi jak facet śmierdzi papierosami chyba że ona sama pali to wtedy oboje śmierdzą.
moby dick
3 lata temu
No i wszystko jasne!
bDyZxZIj
BigEskimosCoc...
3 lata temu
Po seksie odgryzają głowę partnerowi (przynajmniej w Radomiu)
alfonso
3 lata temu
moja czekała aż jej nasetpny wyliże.
Najnowsze komentarze (49)
so
3 lata temu
sex
kola
3 lata temu
sex to zdrowie
nnn
3 lata temu
mnie sie wydaje ze biora prysznic i wychodza po seksie no a co wiecej z kochankiem robic nic,stosounek sie odbyl i dowiedzenia do meza kochanego
Rysiek Pe
3 lata temu
mojej to samo zasycha idzie spac ,o co chodzi?
545tyr
3 lata temu
Aśka zawsze jeszcze przyssywa się mi do jajec i wacława,mało jej
alfonso
3 lata temu
moja czekała aż jej nasetpny wyliże.
klaudia
3 lata temu
ja po sexie to mam ochotę na kolejny sex :D haha ale tak właśnie jest, bo zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne vines i po nich mam ze dwa razy większe libido niż wcześniej :) oczywiście ja i mój parter nie narzekamy :)
Rocco
3 lata temu
Wystawiają rachunek VAT?
bDyZxZIb
Niki
3 lata temu
A niektóre na koniec jeszcze wala placówkę ale nie przeciez one tego nie robią😁😁😁
TOMASZ
3 lata temu
CO MI DO TEGO CO ONE ROBIĄ JAK JA SKOŃCZĘ TO CHĘTNIE DELIKATNIE NOGĄ JE Z ŁÓŻKA BYM WYPCHNĄŁ I NIC A NIC NIE PRZESADZAM NIECH IDĄ WYPRAĆ GATKI SKARPETKI , UPRASOWAĆ KOSZULĘ SPODNIE , A JA NASTĘPNEGO DNIA KASĘ ZAROBIĘ
TOMASZ
3 lata temu
CO MI DO TEGO CO ONE ROBIĄ JAK JA SKOŃCZĘ TO CHĘTNIE DELIKATNIE NOGĄ JE Z ŁÓŻKA BYM WYPCHNĄŁ I NIC A NIC NIE PRZESADZAM NIECH IDĄ WYPRAĆ GATKI SKARPETKI , UPRASOWAĆ KOSZULĘ SPODNIE , A JA NASTĘPNEGO DNIA KASĘ ZAROBIĘ
TOMASZ
3 lata temu
CO MI DO TEGO CO ONE ROBIĄ JAK JA SKOŃCZĘ TO CHĘTNIE DELIKATNIE NOGĄ JE Z ŁÓŻKA BYM WYPCHNĄŁ I NIC A NIC NIE PRZESADZAM NIECH IDĄ WYPRAĆ GATKI SKARPETKI , UPRASOWAĆ KOSZULĘ SPODNIE , A JA NASTĘPNEGO DNIA KASĘ ZAROBIĘ
Xxxccc
3 lata temu
Moja to lubi po jeszcze dotrzeć broszke a siku robi w trakcie
rambit666
3 lata temu
a moja,ledwie skończę,po fajkę i na kibel...siedzi i jara...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić