o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Ostatnia droga pięciu nastolatek. Uroczystości pogrzebowe w Koszalinie. Wzruszające słowa ojca

42
Podziel się

Zakończył się pogrzeb nastolatek w Koszalinie. Tłumy towarzyszyły w ostatniej drodze dziewczynek. Ciała 15-latek złożone zostały do grobów do piosenki, śpiewanej przez Wiktorię, jedną ze zmarłych dziewczyn. Poruszające słowa wypowiedział jeden z ojców.

Trwa pogrzeb młodych dziewczyn w Koszalinie
Trwa pogrzeb młodych dziewczyn w Koszalinie (WP.PL)
bDZTPIad

O 11 rozpoczął się pogrzeb dziewczyn, które zginęły w piątek w escape roomie w Koszalinie. Msza święta odbyła się w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. księdza Jerzego Popiełuszki. Zgodnie z wolą rodziny, msza miała charakter prywatny, w środku są jedynie bliscy dziewczynek. Przed kościołem zgromadziły się jednak tłumy mieszkańców. Pojawił się również prezydent Koszalina i Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP.

Przed ołtarzem ustawiono trumny z ciałami oraz urny z prochami dziewczynek. Obok umieszczono wspólne wzruszające zdjęcia dziewczyn.

bDZTPIaf

Ksiądz powiedział na początku, że papież wysłał list do kościoła.. "Chcemy po raz ostatni towarzyszyć dziewczynkom. Wielu z nas jest poza murami kościoła, wspierając modlitwą" - brzmiał jego fragment. Papież Franciszek poinformował, że tuli do serca rodziny zmarłych i modli się o niebo dla dziewczyn.

- Tak jak w sobotę, musimy zacząć od ciszy. Ta cisza jest przepełniona bólem. W tej ciszy można usłyszeć słowa Boga. Można pozwolić Bogu na to, by nas poprowadził - mówił ksiądz. - Jesteśmy w tym kościele razem z dziewczynkami i chcemy o nich pomyśleć w sposób najwspanialszy. W przyjaźni były razem i razem pozostaną. Gdy razem są tutaj i gdy razem będą spoczywać na cmentarzu - powiedział do zgromadzonych.

Mieszkańcy Koszalina mają ze sobą białe róże.

bDZTPIal

10 lutego o godzinie 18.30 odbędzie się msza święta w intencji ofiar pożaru w escape roomie.

Pochówek na cmentarzu

Po mszy świętej rodziny i mieszkańcy zostali przewiezieni z kościoła na cmentarz.

bDZTPIam

Na początku ustawione były krzyże, za nimi szli mieszkańcy Koszalina. Następnie jechały karawany z trumnami i urnami zmarłych, za nimi szły rodziny.

- Nasza rodzina to zawsze będzie 5 osób, w tym ty - powiedział na cmentarzu ojciec jednej z dziewczynek. Rodziny dziękowały wszystkim za przybycie ale prosiły, by nie składać im dziś kondolencji.

bDZTPIan

Na wyraźną prośbę bliskich na czas pogrzebu teren cmentarza wyłączono w ruchu dronami.

Zobacz także:

Szokujące doniesienia o escape roomie w Koszalinie

- To największa tragedia w mieście od kiedy pamiętam - tak na temat uroczystości wypowiedziała się młoda mieszkanka miasta. - Po prostu musiałam tu być - dodała. Jej zdaniem Koszalin jeszcze długo będzie żył tragedią. - Na pewno żałoba u nas potrwa miesiące, a kto wie, może i dłużej - zaznacza.

bDZTPIao

Co się wydarzyło w escape roomie?

Julia, Amelia, Gosia, Karolina i Wiktoria zginęły tragicznie w piątek. Miały po 15-lat, chodziły do jednej klasy w Gimnazjum nr 9 w Koszalinie. Miały spędzić godzinę w pokoju zagadek z okazji urodzin jednej z nich.

Miały wyjść po odgadnięciu wszystkich zagadek. Tak się jednak nie stało. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że w poczekalni wybuchł pożar, spowodowany rozszczelnieniem butli gazowej, odcinając pracownika obiektu od możliwości udzielenia dziewczynom pomocy. Nastolatki zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

bDZTPIaG
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(42)
Kama
2 lata temu
To nie one są winne tej tragedii a twarze zasłonięte .
mama
2 lata temu
Tuż przed Świętami mieliśmy awarię pieca gazowego (ulatniał się gaz). Piec firmy Buderus -uzytkowany 7 lat. W domu 2 dzieci i ogrzewanie gazowe jedyną formą ogrzewania. Piec co roku sprawdzany pod względem technicznym przez tzw. osobe z papierami. W momencie awarii powiedział mi, ze nie ma czasu i nikogo nie jest w stanie polecić. Zaczęłam dzwonić po innych osobach...po kilku tel. zadzwoniłam do PGE...przyjechali.Wiecie na czym polega interwencja z gazowni? Na odkręceniu licznika!!!Jak usune awarię to mam ich znów zawiadomić i oni ten licznik postarają się znów zamontowac...Rura była rozszczelniona 2 miejscach...w końcu kominiarz zgodził się usunąc usterkę...ale nikt z obsługi Buderusa do tej pory nie znalzał czasu , żeby się pofatygować (przecież nie za darmo) do naprawy pieca...pytanie: KTO TAK NAPRAWDĘ JEST WINIEN SYTUACJI.mamy zimę, mamy brak ogrzewania...dzieci w domu i co hotel przez miesiąc aż Buderus raczy znaleźć czas? Pogotowie Gazowe nie powinno się nazywac pogotowiem!!!
DAŁN
2 lata temu
COZA DAŁN
bDZTPIaH
hahauhahau
2 lata temu
halloween, skrajne lewacwo i znieczulica, pokoje ucieczek, gender it'd, kopiujcie dalej postępowy zachód. niedługo będa partie imigrantów, jawne pedofilstwo i legalizacja małżeństw ludzi ze zwierzętami. powodzenia ciemnogrodzie :)
jola79-1979
2 lata temu
pozwólmy rodzinom przeżyc żałobę nie komentując beznadziejnie,tak straszna tragedia
Bolek
2 lata temu
I gdzie był wtedy wasz bóg?
fewg4
2 lata temu
Dlatego lepiej nie obchodzić świąt, urodzin, rocznic itd itp.
xxxx
2 lata temu
Czemu twarze są zasłonięte?? RODO nie dotyczy osób zmarłych.
smu
2 lata temu
Koszalin zawsze będzie mi bliski. Mieszkałem tam kiedyś. To przykre że taka tragedia stała się właśnie tu.
Zapal [*]
2 lata temu
[*] [*] [*] [*] [*]
kk
2 lata temu
Cóż, wypadek jakich wiele na drogach. Rodzice nie wiedzieli, w co ich dziewczynki się bawią?
eds
2 lata temu
szkoda dziewczyn,takie młode i już musiały iść...nie jestem w stanie sobie wyobrazić co czują rodzice gdyż nie jestem na ich miejscu,wiem jednak że to co ich dotknęło na zawsze zmieni ich życie ale napewno nie na lepsze...dla rodziców stracić dziecko to niewyobrażalna rzecz...wyrazy współczucia
Matrix
2 lata temu
proszę zadać kilka pytań do gościa z obsługi po co majstrował przy butli z gazem i czemu nie otworzył drzwi.....od tego trzeba zacząć ...
bDZTPIaz
saf
2 lata temu
Zgineły bo nie było klamek hehe
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić