Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

"Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Zebrano już ponad 700 tys. zł

0
Podziel się:

- Zapełnijmy ostatnią puszkę pana Prezydenta dla WOŚP - wezwała internautka i szybko zorganizowała akcję na Facebooku. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Wpłynęło już ponad 700 tys. zł. - To miała być na początku zbiórka dla znajomych - mówi WP organizatorka zbiórki. I chce podziękować każdemu darczyńcy. - Niestety, za pomocą Facebooka już tego robić nie mogę - zaznacza.

Internauci zebrali już setki tysięcy na "ostatnią puszkę prezydenta Adamowicza"
Internauci zebrali już setki tysięcy na "ostatnią puszkę prezydenta Adamowicza" (WP.PL, Facebook)

Facebookowa akcja "Zapełnijmy po brzegi ostatnią puszkę prezydenta na WOŚP" ruszyła 6 dni temu.

Prezydent Paweł Adamowicz zbierał datki na Orkiestrę w ostatnią niedzielę, podczas 27. finału WOŚP. Jak poinformował Jerzy Owsiak, udało mu się zebrać ponad 5 tysięcy złotych. Internauci dorzucili jednak do tego jeszcze prawdziwą górę pieniędzy.

Akcję na Facebooku zorganizowała mieszkanka Gdańska. Za minimalny cel ustawiła zebranie tysiąca złotych. Internauci wpłacili już jednak ponad 700 tys. zł, a kwota ciągle rośnie.

Według statystyk Facebooka, do wirtualnej "ostatniej puszki" datki wpłaciły już tysiące internautów.

Uczestnicy zbiórki często apelują, by prędko nie kończyć wirtualnej zbiórki. - Zbierajmy do miliona .... nie zamykaj zbiórki - apeluje na Facebooku do organizatorki jedna ze wpłacających osób.

- Wpisy "idziemy na milion" tylko potwierdzają słowa pana prezydenta o szczodrym, dobrym i solidarnym Gdańsku. A w obliczu tej tragedii wszyscy jesteśmy gdańszczanami - mówi w rozmowie z WP Patrycja Krzymińska, organizatorka akcji.

Czy jednak zbiórka będzie kontynuowana - Mimo, że jestem założycielem zbiórki nie zrobię nic wbrew woli beneficjenta zbiórki czyli WOŚP. Jestem umówiona z nimi jutro na rozmowę i zdecydujemy kiedy zakończyć zbiórkę - dodaje organizatorka.

Zobacz także: Mocne słowa dominikanina na pogrzebie Adamowicza: "Trucizna nienawiści". Zobacz wideo:

- Nie znałam Pana prezydenta osobiście. Spotkałam go kiedyś na ulicy przy okazji wyborów, na Długim Targu przy jednym z wcześniejszych finałów WOŚP. Pan Prezydent wysyłał listy do każdej osoby która skończyła 18 lat i ja również taki list dostałam. Niezwykle serdeczny człowiek - opowiada Wirtualnej Polsce Patrycja Krzymińska, organizatorka zbiórki.

Krzymińska podkreśla, że to nie ona jest bohaterką akcji, tylko ci, którzy na nią wpłacają. I ma apel.- Ze względu na to, że starałam się podziękować każdemu z osobna za każdą wpłatę na Facebooku, serwis wyłączył mi możliwość komentowania postów zbiórki. Zatem chciałam przekazać ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom - zaznacza.

- I jedno słowo do hejterów: niech odszukają w swoim sercu dobro - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
dziejesie.wp.pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić