o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Ostra wymiana zdań na Facebooku. Annie Morawieckiej nie spodobał się wywiad Władysława Frasyniuka

45
Podziel się

Na Facebooku zawrzało. Anna Morawiecka, siostra premiera, skomentowała post Magdy Dobrzańskiej-Frasyniuk, żony działacza opozycji z czasów PRL. "Coś mu piętno na mózgu odcisnęło" - napisała o Władysławie Frasyniuku.

Anna Morawiecka, córka Kornela Morawieckiego i Władysław Frasyniuk, działacz opozycji z czasów PRL
Anna Morawiecka, córka Kornela Morawieckiego i Władysław Frasyniuk, działacz opozycji z czasów PRL (Agencja Gazeta, Krzysztof Ćwik,Mieczysław Michalak)
bDYOQInF

Poszło o wywiad Władysława Frasyniuka, który ukazał się w sobotę na wrocławskim portalu Wyborcza.pl. - Za moich czasów mówiło się, że komunizm wyciska na mózgu swą matrycę, i u Morawieckiego wykonano tę operację wyjątkowo starannie - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Frasyniuk. Skomentował w ten sposób słowa Mateusza Morawieckiego, że "komunistyczni sędziowie wychowali sobie następców".

Władysław Frasyniuk podważył też twierdzenia, jakoby Kornel i Mateusz Morawieccy walczyli z komunizmem. Przypomniał, że premier w stanie wojennym miał 13 lat.

Wywiad nie spodobał się Annie Morawieckiej, która ironicznie skomentowała go pod postem Magdy Dobrzańskiej Frasyniuk.

bDYOQInH

"No czytajcie, czytajcie... I przypominajcie sobie jak fighter W. Frasyniuk z tzw. kanapką na brzuchu i plecach demonstrował we Wrocławiu w obronie więźnia politycznego Kornela Morawieckiego... Faktycznie coś mu piętno na mózgu odcisnęło.." - napisała Anna Morawiecka.

"To podziękowanie?"

Magda Dobrzańska-Frasyniuk szybko odpowiedziała córce Kornela Morawieckiego:

"Pani Anno, rozumiem, że to podziękowanie i przeprosiny dla W. Frasyniuka. Podziękowanie za obronę ojca w czasach, kiedy niewielu miało odwagę bronić kolegów, mimo ich słabości , a przeprosiny głównie za brata, który pluje na bohaterów i niszczy demokratyczne państwo prawa.

bDYOQInN

Chodzi o aresztowanie Kornela Morawieckiego w listopadzie 1987 r. Zapytaliśmy Magdy Dobrzańskiej-Frasyniuk, czy faktycznie tak było, jak przedstawia to Anna Morawiecka.

- "Kanapka" to takie tablice, które wieszało się w czasie protestu, ale Władek twierdzi, że ich wtedy nie było. Zgodnie z opowieścią męża, gdy Kornela Morawieckiego posadzili, Władek z innymi działaczami Solidarności zorganizował dużą demonstracje we Wrocławiu w obronie Kornela - mimo różnicy zdań i odrębnych organizacji. Z tego co wiem, Kornel dość szybko potem dobrowolnie wziął paszport i wyjechał z kraju - powiedziała Wirtualnej Polsce żona Władysława Frasyniuka Magda Dobrzańska-Frasyniuk.

Próbowaliśmy skontaktować się z Anną Morawiecką, ale nie udało nam się.

bDYOQInO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYOQIoi
KOMENTARZE
(45)
Kaczka
rok temu
Morawiecka walczyła w stodole z kurami.
Jacek
rok temu
Morawiecki, partyzant z kosmosu.
Wallenrod
rok temu
Frasyniuk już zdyskontował swój etos zamieniając go na szereg ciężarówek ,a teraz jest zwykłym ŻULEM !
bDYOQIoj
Wallenrod
rok temu
Frasyniuk już zdyskontował swój etos zamieniając go na szereg ciężarówek ,a teraz jest zwykłym ŻULEM !
Tyyui
rok temu
Typowa miotła pis
no possumus
rok temu
W dzisiejszych medialnych czasach trudno rozstrzygnąć kto ma rację więc należy spojrzeć kto i ile zrobił dla Polski a tutaj pan towarzysz Frasyniuk jest blady i cienki jak toaletowy papier wniosek zamknij waść japaczkę panie F.
nicto
rok temu
Tak tylko dla przypomnienia co poniektórym jak uroczyście Kornela Morawieckiego "witano" i jeszcze bardziej uroczyście "żegnano" na warszawskim lotnisku. https://www.youtube.com/watch?v=sEhvYfsjjWY
zero
rok temu
Skąd wypełzło to straszydło z krzywą żuchwą.
jaki
rok temu
Brawo Pani Frasyniuk, a żydówce Morawieckiej słoma nie tylko z butów ale i z .... wystaje
Not
rok temu
Podjudzanie do nienawiści z przeszłości świetnie maskuje i zasłania aktualną okupację i działania obecnych okupantów kraju.
citizen
rok temu
Może frasyniuk napiszę skąd ma kasę na firmę transportową...
j23
rok temu
działanie przeciw rzadowi Polski Ludowej było finansowane przez USA
joda
rok temu
Z tymi wszystkimi "styropianami" jest tak samo jak ze ZBOWiD-em za komuny. Im dalej od wojny tym było ich więcej i więcej a każdy najdzielniejszy z dzielnych. Ten sam mechanizm działa w najlepsze wśród tzw, "bojowników o wolną Polskę".
bDYOQIob
666
rok temu
ALE BRZYDKA BABA FU
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić