Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ostrzeżenie IMGW dla sześciu województw. Burze z gradem

8
Podziel się:

We wtorek wieczorem w sześciu województwach na południu Polski prognozowane są burze i opady deszczu, a także gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia.

Ostrzeżenie IMGW dla sześciu województw. Burze z gradem
(Agencja Gazeta, Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta)

Ostrzeżenia obowiązują dla województw: opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i południowej części lubelskiego.

Według prognoz wszędzie tam jeszcze we wtorek wieczorem może spaść do 30 l deszczu na metr kwadratowy, a wiatr będzie osiągał w porywach do 70 km/h. To jednak nie koniec, lokalnie mogą występować opady gradu. IMGW ocenia szanse wystąpienia wspomnianych zjawisk na 80-90 proc.

Ostrzeżenie 1. stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe jest zagrożenie życia. Według IMGW prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność. Należy także śledzić komunikaty i obserwować rozwój sytuacji pogodowej.

KOMENTARZE
(8)
plenery net
5 lata temu
dla pragnacych udac sie w plener - PLENERY NET
Jaca1968
5 lata temu
No patrzcie: "...opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i południowej części lubelskiego." - zauważcie, że to wszędzie tam, gdzie króluje pis. Myślicie, że tak precyzyjna lista to przypadek czy znak z nieba sygnalizujący pisowi niezadowolenie tych na górze? :-)
dailida
5 lata temu
Zgaduj-zgadula,będzie ostra zima bo indianie chrust znoszą?!Jakbyście mieli określić czy będzie tsunami, to dawno by ich zalało?!Takich mam prognostyków?!
Arek
5 lata temu
Gradu nie mozna dokladnie przewidziec gdzie i kiedy dokaldnie wystapi (podobnie jak z tonadem), mozna przypuszczac ze wystapi przy odpowiednich warunkach i chmurach burzowych. Stwierdzenie ze grad bedzie padac w 6-ciu wojewodztwach jest bzdura!
andre rieu
5 lata temu
no trza trza
gggettte
5 lata temu
to niezłe ostrzezenia juz dawno po burzach bo poprzechodziły hahahaha faktycznie grad jak strusie jaja był dejta spokoj
nie
5 lata temu
może spaść ................ czekam.
andre44
5 lata temu
no maj trza uwazać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić