o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Oświadczenie Kuchcińskiego ws. lotów. "Przepraszam"

61
Podziel się

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zdecydował się wygłosić oświadczenie ws. afery wokół jego lotów rządowym samolotem. - Pracuję aktywnie w kraju i za granicą. Stąd duża liczba spotkań, także w soboty i niedziele. Uczestnictwo w nich wymagało specjalnego transportu - tłumaczy Kuchciński.

Marek Kuchciński
Marek Kuchciński (East News)
bEszXtIR

Po aferze wokół lotów z rodziną głos zabiera marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Kuchciński tłumaczy, że liczba lotów była duża, ale wynikała z modelu pracy, jaki przyjął.

Zapewnił, że loty do Rzeszowa i na każde inne lotnisko związane były z pracą marszałka Sejmu. - Przyjąłem model pracy marszałka, który działa nie tylko na forum izby poselskiej, ale też aktywnie pracuje w kraju i za granicą. Stąd wynika duża liczba spotkań i wyjazdów, w których brałem udziałem. Takich spotkań odbyło się od początku kadencji ponad 900. Uczestnictwo w nich wymagało specjalnego transportu lotniczego - mówił w Sejmie Marek Kuchciński.

- W ciągu całej kadencji były 23 loty, w czasie których prócz mnie na pokładzie samolotu byli moi najbliżsi - powiedział marszałek. - Rozumiem, że może to budzić kontrowersje - dodał. Zaznaczył też, że obecność rodziny nie podnosiła kosztów lotu.

bEszXtIT

Przyznał też, że był jeden lot do Rzeszowa, gdzie leciał razem z żoną, a w drodze powrotnej żona leciała już sama za zgodą dowódcy. Z tego powodu Marek Kuchciński zadeklarował wpłacić 28 tys. złotych na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Podkreślił jednocześnie, że nie był to lot specjalnie zamawiany w tym celu. Samolot planowo wracał do Warszawy.

Przeprosił wszystkich, którzy poczuli się dotknięci jego zachowaniem. Podkreślił jednak, że działał w ramach obowiązującego prawa.

Kancelaria Sejmu zaprzeczyła, że dokumenty dotyczące lotów marszałka zostały zniszczone.

bEszXtIZ

Kuchciński z rodziną rządowym samolotem

Przypomnijmy, że afera wybuchła, gdy się okazało, że Marek Kuchciński podróżował rządowymi samolotami razem z rodziną. Mieli mu towarzyszyć członkowie rodziny w różnym składzie - albo córka, albo synowie, albo żona.

Marszałek Sejmu w odpowiedzi na kontrowersje, jakie wywołały jego loty, przelał 15 tys. zł na Caritas i fundację Ewy Błaszczyk.

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć Wirtualnej Polsce, sprawa Kuchcińskiego pojawiła się wcześniej na prezydium komitetu politycznego na Nowogrodzkiej. To, że marszałek Sejmu miał pokryć koszty przelotów członków rodziny, miał wymóc sam Jarosław Kaczyński.

bEszXtJa
Zobacz także:

Afera wokół lotów Kuchcińskiego z rodziną. PiS gasi pożar

Posłowie PO chcą ujawnienia przez Kancelarię Sejmu wszystkich dokumentów związanych z przelotami marszałka Marka Kuchcińskiego na trasie Warszawa-Rzeszów.

W niedzielę Onet oszacował koszt lotów marszałka Sejmu za okres od marca 2018 do maja 2019 na ponad 4 miliony złotych.

Dlaczego zestawienie obejmuje tylko te szesnaście miesięcy? Pozostałe dokumenty miały zostać zniszczone - czytamy w najnowszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

bEszXtJb

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEszXtJu
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(61)
Ala-realistka
2 lata temu
Pełowskie i ich wyborcy nigdy nie mieli kontaktu z rzeczywistością. Za ukradzione Polsce -"piniądze" w ciągu 8 lat Wielkiej Niemożnośći; 250 miliardów VAT, 500 mld z innych podatków, OFE, stocznii Cegielski, PZU, kopaln, polfy i "CIECHy+ i itp,i itd. Marku n/w masz sluszna racje; -"Czy, on komuś coś ukradł? - jeżeli to prawda? -że to nie podnosiło kosztów podróży,.. to nie powinno być w tym juz zadnego problemu!
Ola
2 lata temu
Pomyślał ekonomicznie - po co samolot ma robić pusty przebieg skoro godzina może skorzystać i ... skorzystał!
Zw
2 lata temu
Przepraszam nie wystarczy niech zapłaci z pensji wtedy będzie ok
bEszXtJv
Dżi
2 lata temu
Tfusk wozil kota psa sąsiada i zięcia, i jakoś nikt się tu nie bulwersowal. Szanuję faceta, bo oddał kasę i przeprosił.
pytam sie
2 lata temu
a Gauleiter Donald Kiedy odda :)?
Laz
2 lata temu
Nr 1 na liście PiS - okręg Okęcie
Jan
2 lata temu
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć!!Takie stanowisko zobowiązuje do uczciwości a nie robienie czegoś co nie jest zakazane prawem.Kodeks honorowy niekiedy jest ważniejszy niż kodeks karny.
dobra zmiana
2 lata temu
słuchać hadko i to ma być marszałek sejmu stanowiący prawo.tfu
widz
2 lata temu
To jest właśnie przykład skromności i pokory tej "władzy" , a ten gościu przoduje w tym ,widzimy to na każdym posiedzeniu tej izby.
Marek
2 lata temu
Dymisja dla kuchcinskiego niech wraca do domu
ŻENADą<żenada
2 lata temu
Kuchciński jest zwykłym naśladowcą przywódcy RUMUNII , którego społeczeństwo potraktowało tak jak on tratował NARÓD. A jego rodzina najbliższa powinna powiedzieć MU , że nie jest monarchą aby fundował sobie samoloty ....albo niedługo zażąda lektyki i będą go nosić w asyście straży marszałkowskiej z szabelkami u boku.
Suweren
2 lata temu
A AFERA PODKARPACKA ...CZEKA....
Marszałek
2 lata temu
Plebs może mi, no wiecie co!
bEszXtJn
Różne standar...
2 lata temu
Piękne jest to, że grube afery, jawne złodziejstwo i łapówkarstwo było zamiatane pod dywan, a teraz pEo podniosło morale i innym wytyka drobne, nie etyczne zachowania. Czy on wyłudził te loty? Nie ma prawa do tych lotów? Zabrał rodzinę- tak, bo poświęca dla Polski swój czas i spędził go trochę z rodziną w trakcie służbowych podróży. Raz żona poleciała z powrotem, bo samolot i tak wracał. Przypomnę mirabelkowego Stefana N. który chcąc sobie podymać kilkadziesiąt razy naraził Skarb Państwa na grube miliony
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić