o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Oszuści podszywają się pod Orange. Uważaj na takie e-maile

0
Podziel się

Orange Polska ostrzega, że oszuści podszywają się pod firmę i wysyłają do klientów ponaglenie opłacenia faktury. Wysyłają rzekomy dokument w załączniku, w formacie pliku .doc. Firma telekomunikacyjna przypomina, że nigdy nie wysyła faktury w tym pliku.

Orange Polska ostrzega swoich klientów przed internetowymi oszustami.
Orange Polska ostrzega swoich klientów przed internetowymi oszustami. (East News)
bDJYXsqd

Oszuści chcą, aby ich ofiara włączyła makra w programie Word – czyli systemu, który zapamiętuje często wykonywane przez nas czynności i wykonuje je automatycznie za nas. Orange ostrzega, że w dokumencie tym "można ukryć, aktywowany po włączeniu makr właśnie, złośliwy kod" - tłumaczy firma.

Orange również prosi swoich klientów, aby zwracali uwagę na adres e-mailowy, z jakiego otrzymali wiadomość. "O ile forma maila do złudzenia przypomina te wysyłane przez Orange Polska, wiadomość nie jest nadana z właściwego adresu" – pisze firma w swoim komunikacie.

bDJYXsqf

Telekom przypomina, że nie wysyła faktur w formacie plików .doc (czyli odczytywanych m.in. przez program Word). Orange prosi swoich klientów, aby zawsze sprawdzali swoje dokumenty za pośrednictwem serwisu Mój Orange.

Wiadomość wysyłana przez oszustów przypomina te, które są przesyłane przez automat firmy. W wiadomości znajduje się również m.in. numer rachunku, na który mamy uiścić opłatę i jej wysokość.

Zobacz także: Zobacz także: Fakenewsy w biznesie. "Mogą wpływać na wycenę spółki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJYXsql
bDJYXsqG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić