Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Oto, co Irma zostawiła po sobie na Karaibach. Skala zniszczeń porażająca

8
Podziel się:

Huragan Irma zmierza w kierunku Florydy w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej jednak dał się we znaki mieszkańcom części karaibskich wysp, takich jak St. Martin, Anguilla, Portoryko czy Wyspy Dziewicze, zostawiając po sobie zdewastowane lotniska, połamane drzewa, zalane ulice, zerwane dachy domów i poprzewracane samochody. Krajobraz po Irmie wygląda przerażająco.

Zniszczony port lotniczy Princess Juliana na wyspie St. Martin.
Zniszczony port lotniczy Princess Juliana na wyspie St. Martin. (Twitter)

Tak potężnego huraganu nie widziano tu od niemal stu lat. W środę potężny żywioł dotarł do Portoryko i Wysp Dziewiczych. O tym, jak niebezpieczne jest to zjawisko może świadczyć fakt, iż nadano mu piątą w skali Saffira-Simpsona, czyli najwyższą kategorię zagrożenia. Oglądajcie z nami na żywo, jak wygląda niszczycielski huragan uchwycony okiem jednej z lokalnych kamer.

Wcześniej żywioł nawiedził pozostałe wyspy położone na południowym-wschodzie Karaibów. W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć lustrujących, jak poważne zniszczenia po sobie pozostawił. Najwięcej dramatycznych ujęć pochodzi z wyspy St. Martin i Anguilla.

Mieszkańcy amerykańskiej wyspy Saint Croix przez cały środowy wieczór i prawdopodobnie całą noc będą zmagać się ze skutkami huraganu Irma. Nie wiadomo, jaka jest obecnie skala zniszczeń, jednak z informacji docierających z sąsiedniej wyspy Antigua wiadomo, iż żywioł zniszczył dachy domów, łamał drzewa i zalewał miasta i wsie.

W tej chwili huragan przemieszcza się z prędkością niemal 25 km na godzinę. To, jak wygląda uderzenie takiego żywiołu w tereny zamieszkane przez ludzi, możecie obejrzeć poniżej, dzięki jednej z kamer zamontowanej w porcie na wyspie Saint Croix.

Tak wyglądała wyspa Saint Croix tuż przed uderzeniem huraganu:

KOMENTARZE
(8)
Polak
5 lata temu
Bóg pokaral USA za ich grzechy i sianie terroryzmu!
dasasd
5 lata temu
Ulewy huragany a ci dalej budują chatki z zapałek
anomalia
5 lata temu
Schetyna PO nasłał nam diabła ,to złosc z przegranych wyborów
jjkkuy
5 lata temu
Te samoloty to nie mogły odlecieć w bezpieczne miejsce?
Gringo
5 lata temu
Powycinali lasy tropikalne, drewno popłyneło statkami do USA. Przyroda "karze" chciwego zysków jankesa.
Szczery
5 lata temu
Łamie drzewa, niszy linie energetyczne i zalewa ulice... To niby coś nowego? Czy standard huraganowy??? Może coś nowego odkryjecie? Bo to już wiemy bez waszej ingerencji...
Rajmund
5 lata temu
Jak po weselu u szwagra... Z drugiej strony budowa chałupy z kartonu ma swoje plusy... jak się pozbiera ściany i dach dwie ulice dalej to zawsze można zbudować od nowa. Wanna z natryskiem i komin może być punktem orientacyjnym...
DzT
5 lata temu
Tak trzymać. Będą naprawiać szkody to może wyprowadzą się od z Polski. Oni są nam niepotrzebni. Stwarzają tylko zagrożenie dla Pokoju.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić