Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartosz Zimkowski13.02.18 (11:28)

Pakistańczycy nie pójdą po Tomasza Mackiewicza! Odwołano akcję poszukiwawczą

Pakistańczycy nie pójdą jednak po Tomasza Mackiewicza. Jeszcze w poniedziałek donoszono o możliwej akcji poszukiwawczej, ale we wtorek nadzieje zostały rozwiane.
Facebook.com

Portal "Pakistan Mountain News" poinformował, że akcja poszukiwawcza Tomasza Mackiewicza została odwołana. Jako powody podano m.in. "że okno czasowe na wyprawę ratunkową zostało zamknięte".

"Otrzymaliśmy oficjalny list od pana Hussaina Baltiego - właściciela K2 Treks and Tours Pakistan, który wraz z Alpine Club of Pakistan, a zwłaszcza z panem Kararem Haidrim, był koordynatorem misji poszukiwawczej i wyraził zgodę na udzielenie wszelkiego rodzaju wsparcia organizatorom" - czytamy na "Pakistan Mountain News".

REKLAMA

Jeszcze w poniedziałek "Pakistan Mountain News" donosił, że grupa miejscowych wspinaczy chce przeprowadzić akcję poszukiwawczą Polaka. Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat na wysokości około 7200 metrów n.p.m. W poście opublikowanym na Facebooku można było wyczytać, że zorganizowano ośmioosobową ekipę. Jednym z jej członków miał być Hassan Jaan, doświadczony himalaista, który ma na koncie między innymi wejście na K2 w 2014 roku.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij