o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Paliwa drożeją, ale ceny niższe niż przed rokiem. Zobacz, ile zapłacisz na stacji

0
Podziel się

W części Polski ferie już trwają w w najlepsze. To oznacza, że wielu kierowców dużo uważniej śledzi ceny na stacjach benzynowych. Najnowsze wiadomości są gorzko-słodkie.

Ceny paliw nie powinny już mocno rosnąć
Ceny paliw nie powinny już mocno rosnąć (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bEhWqjyZ

Zgodnie z oczekiwaniami ceny benzyny i oleju napędowego* rosły w mijającym tygodniu średnio o 2-3 gr/l, a ceny autogazu nieznacznie spadły, o 1 gr/l*. Poprawiła się natomiast sytuacja na rynku hurtowym, gdzie w tym tygodniu notowaliśmy obniżki. To powinno pozwolić na zatrzymanie dalszych podwyżek cen na stacjach, a jeśli spadki w hurcie będą kontynuowane, to otworzy się szansa na korektę cen detalicznych w dół.

Ceny paliw pozostają zróżnicowane nie tylko w ujęciu regionalnym. Między minimalnym a maksymalnym poziom cen danego paliwa różnice sięgają od 34 do blisko 50 groszy na lirze. Za benzynę bezołowiową 95 płacimy od 4,49 do 4,93 zł/l, za benzynę bezołowiowa 98 od 4,77 do 5,25 zł/l, za olej napędowy od 4,43 do 4,82 zł/l, za autogaz od 1,99 do 2,33 zł/l.

W porównaniu do cen sprzed roku za paliwa płacimy nieznacznie, ale jednak mniej. Benzyny i olej napędowy są tańsze o 2 gr/l, a autogaz o 8 gr/l.

bEhWqjzb

źródło: BM Reflex

bEhWqjzC
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić