REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Patryk Skrzat19.06.17 (11:16)

Pani Wioletta wyhodowała gigantyczną truskawkę. To prawdziwy olbrzym

214 g waży prawdopodobnie największa truskawka w Polsce. Wyrosła w Leokadiowie w gm. Puławy.
mat. prasowe / Gmina Puławy

Gmina Puławy regularnie organizuje konkursy na najdorodniejszą truskawkę sezonu. W tym roku musiała przyznać specjalną nagrodę. Pani Wioletta ze swoją truskawką zgłosiła się dwa dni po konkursie, jednak przyniosła do urzędu prawdziwego giganta.

Jej truskawka odmiany Roxana ważyła aż 212 g. Jak podkreślają z dumą przedstawiciele gminy, przed dwoma laty portal sadyogrody.pl donosił o największej truskawce w kraju, która została wyhodowana w gminie Pniewy i ważyła 192 g. Pobity został więc nieoficjalny rekord Polski. Niewiele zabrakło również do rekordu Guinnessa, który został ustanowiony w Japonii i wynosi 250 g.

REKLAMA
mat. prasowe / Gmina Puławy

Cena truskawek na giełdzie w Broniszach waha się obecnie od 8 do 11 zł za kilogram. Mróz w maju sprawił, że tegoroczny sezon na owoce ma być krótszy, a ceny wyższe niż zazwyczaj.

Jeśli w swoim ogródku wyhodowaliście równie imponujące okazy warzyw lub owoców, prześlijcie zdjęcie na dziejesie@grupawp.pl. Przesyłając fotografię, zgadzacie się na wykorzystanie go na stronach internetowych Wirtualnej Polski oraz w serwisach społecznościowych.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij