Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Karnowski
|

Panika na pokładzie. Drzwi samolotu wypadły podczas lądowania

4
Podziel się

Gdyby takie coś stało się w powietrzu, zdarzenie skończyłoby się katastrofą. Na szczęście obyło się na ogromnym strachu podróżnych.

Panika na pokładzie. Drzwi samolotu wypadły podczas lądowania
(Twitter)

Przez cały lot wydawały się ruszać i nie wyglądały na dobrze zamknięte. Gdy maszyna uderzyła o pas startowy, drzwi dosłownie wyleciały w powietrze - relacjonuje jeden z pasażerów.

Linie lotnicze próbują zwalić winę na pasażerów. Tuż po niebezpiecznym zdarzeniu na lotnisku w Abudży, stolicy Nigerii, obsługa linii Dana Air twierdziła, że to jeden z podróżujących pociągnął za klamkę do awaryjnego otwierania wejścia. Świadkowie zgodnie odpierają te oskarżenia i twierdzą, że przy drzwiach nikt nie majstrował - informuje news.com.au.

Dana Air twierdzi, że drzwi nie mogły wypaść same, bo mają zabezpieczenia. "Drzwi awaryjne nie mogą odpaść bez świadomego wysiłku pasażera, by je otworzyć" - twierdzi firma.

Zobacz także: Zobacz także: Mrożące krew w żyłach lądowanie

W 2012 roku w katastrofie samolotu Dana Air zginęły 153 osoby. Maszyna rozbiła się na ruchliwym przedmieściu Lagos. Nikt na pokładzie nie przeżył.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(4)
moj nick
4 lata temu
co za podtytul.... obyło się bez tragedii lub skonczyło się na strachu, a nie obyło się na strachu... serio, gimbaza tu pisze "artykuły"...
Michael
4 lata temu
Dana Air używa starych samolotów MD80. Samoloty te wcześniej latały przez 25-30 lat latały dla amerykańskich tanich linii lotniczych. Nic dziwnego były mocno wysłużone. Poza tym o ile mi wiadomo Dana Air znajduje się na czarnej liście EU oznacza że nie może latać do krajów EU. Kiedyś Dana Air chciała zastąpić swoje stare samoloty MD80 samolotami kupionymi od Ryanaira czyli także kupić wysłużone mocno wyeksploatowane maszyny. Choć wydaje się to straszne takie linie lotnicze są normalnością we wszystkich krajach Afryki środkowej. Jedynie RPA oraz kraje Arabskie w Afryce nie maja takich linii lotniczych, bo maja surowe przepisy podobne to krajów EU.
Gość
4 lata temu
Dobrze że podczas lądowania a nie podczas lotu wypadły te drzwi
sławek
4 lata temu
Dał rade dobry pilot.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić