Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Papież Franciszek o gender. "Tam przejawia się zło"

8
Podziel się

- Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender - powiedział papież Franciszek. Duchowny podkreślił, że idea ta "chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga".

Papież Franciszek o ideologii gender.
Papież Franciszek o ideologii gender. (East News)
bEEsalPF

Już w przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi nowa książka o Janie Pawle II. Znajdą się w niej liczne wypowiedzi papieża Franciszka, a część z nich już teraz została pokazana czytelnikom. Ojciec Święty analizuje m.in. ideologię gender. Podkreśla, że nie można mówić źle o człowieku, w tym np. osobach homoseksualnych. Zaznacza, że Katechizm nakazuje, aby im towarzyszyć i otoczyć ich opieką duszpasterską.

Papież ocenia, że zupełnie czym innym jest jednak ideologia gender. Stwierdza, że wypływa z niej "atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę".

bEEsalPH

Franciszek stwierdził, że gender "nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas".

Podkreślił, że ideologia ta "usiłuje podkopać fundamenty ludzkości we wszystkich środowiskach i na wszystkich szczeblach edukacji". Skomentował, że staje się ona "dyktatem kulturowym", a państwa nie powinny dopuścić, aby zdominowała ona system edukacji. - Gender natomiast przejawia się jako idea, którą chce się narzucić rzeczywistości, i to w sposób podstępny - stwierdził Ojciec Święty.

W ujawnionych fragmentach publikacji Franciszek dużo mówi także o Janie Pawle II. Podkreśla, że Polak był "człowiekiem Bożym, człowiekiem modlitwy". Zaznacza, że gdy widziało się Jana Pawła II podczas modlitwy, człowiek rozumiał, że jest to osoba "zanurzająca się w tajemnicy Boga".

Zobacz także: ZOBACZ: PiS zbojkotuje Dzień Zwycięstwa w Rosji? Adam Bielan: nie możemy udawać, że nic się nie stało
bEEsalPN

Zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego, gender jest to nurt w refleksji humanistycznej oparty na przekonaniu, że tożsamość płci człowieka jest ukształtowana społecznie i kulturowo. Określa się ją także np. jako cechy osobowości, wykonywane zawody, role płciowe, które w danym społeczeństwie uważa się tradycyjnie za kobiece lub męskie.

Źródło: polsatnews.pl, vaticannews.va

bEEsalPO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEsalQi
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(8)
Endi
2 lata temu
Jak nigdy, dobrze prawi
Nowa
2 lata temu
Niech śpię...la mam nadzieję że przepowiednia się spełni i on będzie ostatni
Ateista
2 lata temu
Największe zło to wszelkie RELIGIE !Czy ktokolwiek mordował w imię ateizmu ?
bEEsalQj
As.
2 lata temu
„ To wiedząc, że Prawo Mojżesza nie jest ustanowione dla sprawiedliwego ale dla niegodziwych, nieposłusznych, bezbożnych, grzesznych, świętokradczych i nieczystych, ojcobójców i matkobójców, morderców, nierządników, HOMOSEKSUALISTÓW, porywających i sprzedających w niewolę ludzi, kłamców, krzywoprzysięzców, i dla każdego innego, jeśli jest przeciwny zdrowej nauce.” 1 List do Tymoteusza 1;9
As.
2 lata temu
„ Podkreśla, że nie można mówić źle o człowieku, w tym np. osobach homoseksualnych. Zaznacza, że Katechizm nakazuje, aby im towarzyszyć i otoczyć ich opieką duszpasterską.” Ale biblia stanowczo potępia homoseksualistów. Co jest ważniejsze: Pismo Święte czy jakiś zmyślony Katechizm? Wg Katechizmu należy otaczać opieką i chronić księży pedofilów.
Wiktor 52
2 lata temu
Ten papiuz też musi jakoś łączyć swoje stanowisko z wypowiedziami innych zwyrodnialcow. Nie może rewolucyjnie odciąć się od świętego Wojtyły czy odwieczych dogmatów największych zbrodniarzy świata. Żadnej rewolucji żeby nie stracić kontroli nad miliarder owieczek.
Hmmm
2 lata temu
Jeśli istnienie dwóch płci to dowód na kreatywność Boga to czemu negować istnienie nawet 100 płci? To by była dopiero kreatywność.
kobieta
2 lata temu
Wreszcie mówi o tym papież, bo przecież jest o tym mowa w Piśmie Św.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić