Wróć na
Dagmara Smykla
|

Papież Franciszek w samolocie był wyjątkowo szczery

98
Podziel się

Papież Franciszek wracał samolotem do Rzymu z pielgrzymki do Afryki. Na pokładzie maszyny wyszedł do towarzyszących mu osób, wśród których byli również dziennikarze. Franciszek mówił o swoich wrogach i groźbie schizmy w Kościele katolickim.

Papież Franciszek w samolocie był wyjątkowo szczery
(PAP, ABACA)
bCNIwxnV

Franciszek wrócił z wizyty w Mozambiku, Madagaskarze i Mauritiusie. Papież rozmawiał z dziennikarzami na pokładzie samolotu, który we wtorek przywiózł go do Rzymu po podróży do Afryki.

"Nie boję się schizm". Papież Franciszek wyznał, że modli się, żeby w Kościele Katolickim nie doszło już nigdy do rozłamu. Jednak przyznaje, że schizm w historii było wiele i deklaruje, że się ich nie boi.

Krytycy są przynajmniej szczerzy. Lubię to. Nie podoba mi się, gdy ktoś uśmiecha się do mnie, a krytykuje za moimi plecami, ukrywając nóż. To nielojalne i nieludzkie - podkreślał papież na pokładzie samolotu.

bCNIwxnX

Zobacz też: Ostatni Papież?

Przyznał, że krytyka jego pontyfikatu pochodzi nawet z kurii. Franciszek broni się jednak przed negatywnymi opiniami konserwatywnej części Kościoła katolickiego. Uważa, że jego społeczne zaangażowanie w obronę biednych i środowiska jest kontynuacją nauczania Jana Pawła II. Pobłażliwie wyraził się też o niektórych swoich krytykach.

Kiedy widzisz sztywnych chrześcijan, biskupów i księży, wiesz, że mają problemy. Musimy towarzyszyć tym ludziom i być wobec nich łagodni - powiedział papież Franciszek cytowany przez CNN.

Papież spędził w Afryce kilka dni. W czasie podróży po Mozambiku, Madagaskarze i Mauritiusie Franciszek tradycyjnie poruszał takie tematy jak ubóstwo, degradacja środowiska i korupcja polityków.

bCNIwxod

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCNIwxoy
KOMENTARZE
(98)
RYDZ
11 miesięcy temu
CZY JEGO SŁOWA WEŻMIE DO SERCA NASZA SKORUMPOWANA I ZDEMORALIZOWANA CZARNA MAFIA?
Realista
11 miesięcy temu
...a mnie jest zwyczajnie żal Franciszka. Jest samotnym facetem, który może i by chciał coś zmienić, ale niewiele może. Widać po episkopatach kościelnych wielu państw, że jego słowa mają w głębokim poważaniu. Szczególnie widać to w polskiej elicie kleru. Podejrzewam, że jeśli też przyszłaby okazja schizmy to właśnie z ojczyzny JP2. U nas nie ma już wielu duchownych wyznających wiarę chrześcijańską. Są w zdecydowanej większości biznesmeni wierzący w działki budowlane, złoto i talary! Prawdziwa wiara może jeszcze tli się w ludziach i tak w modlitwie nie trzeba do niej opłacanych pośredników w kieckach!
podlaskie62
11 miesięcy temu
Franciszku bój się polskich hierarchów.
bCNIwxoz
werny/chory
11 miesięcy temu
Schizma w Kościele ? przecież od wielu lat polski Kościół powoli , a teraz coraz szybciej dystansuje się od drogi , którą przyjął dl Kościoła papież
kręciołek
11 miesięcy temu
w Polsce tego papieża nikt nie słucha, a szczególnie Episkopat, jest niewygodny
Najnowsze komentarze (98)
gh
11 miesięcy temu
Humanizmem zastępuje prawdy wiary
Robo
11 miesięcy temu
To nie papież to lewa ki gniot arabom nogi lizać
mon
11 miesięcy temu
Każdy odpowie za swoje czyny. Żaden biskup i kardynał nie będzie pominięty. Jakoś zapomnieli o tym na swoich stołkach "słudzy boży".
Rozbawiony
11 miesięcy temu
"fajne" kolejne już manipulacje, wyrwanymi z kontekstu, słowami Papieża.
Zuza
11 miesięcy temu
Jezu tylko TY Tylko Ty....Odmieni oblicze taj ziemi
Gosc
11 miesięcy temu
Jaki kraj tacy duszpasterze.Zło rodzi zło.Zawisc niszczy i deptak co piekne
Gosc
11 miesięcy temu
Jeżeli mamy zal do Księży. TO NIKT INNY TYLKO POLAK Z NASZYCH RODZIN
Lilusia
11 miesięcy temu
Trzeba nam nie zapominać że musimy modlic się za naszych kapłanów.Przeciez z naszych Polskich domów wychodzą z naszych rodzin!!!!!
bCNIwxor
Lobek
11 miesięcy temu
Bo papież musi w końcu odpuścić, pozwolić kościołowi żyć.Główny zarzut Założyciela kościoła to prawo którym kierowali się Żydzi, główny problem kościoła dzisiaj, to prawo którym muszą kierować się ludzie kościoła. Zgodnie z wolą założyciela, prawo musi odejść, trzeba znaleźć inne rozwiązania dla ludzi wierzących na świecie.Może wystarczy tylko trochę zmienić? Bez prawa będzie anarchia, ale może w tym co jest, czego trzeba przestrzegać, czegoś brakuje?
erw
11 miesięcy temu
jeżeli to wszystko czemu daje świadectwo FRANCISZEK to nie gra dla ratowania chrześcijaństwa i jego wpływów na świecie, to jest to naprawdę wielki człowiek bez wahania można powiedzieć święty
przyszłość
11 miesięcy temu
benedykcie wróć , toniemy !!!
równośc mysli
11 miesięcy temu
to o czym ówił - a o Panu Bogu powiedział cokolwiek
kaka
11 miesięcy temu
śmieszne, Franciszek boi sie o kosciół. Zapomniał, że obok niego i kościoła jest Bóg, który może znacznie wiecej niż oni wszyscy. KK najwyraźniej zatracił wiarę w moc Boga.
dziadek
11 miesięcy temu
Moj wnuk wczoraj mial widzenie. Zobaczyl Matke Boska. Przechodzil nad ranem kolo plebanii i widzial jak ksiadz wypuszczal kobiete tylnymi drzwiami i mowil:"Matko Boska zeby cie tylko ktos nie zobaczyl".
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić