Dagmara Smykla
|

Papież Franciszek w samolocie był wyjątkowo szczery

98 reakcji
0
0
98
Podziel się

Papież Franciszek wracał samolotem do Rzymu z pielgrzymki do Afryki. Na pokładzie maszyny wyszedł do towarzyszących mu osób, wśród których byli również dziennikarze. Franciszek mówił o swoich wrogach i groźbie schizmy w Kościele katolickim.

Papież Franciszek w samolocie był wyjątkowo szczery
(PAP, ABACA)

Franciszek wrócił z wizyty w Mozambiku, Madagaskarze i Mauritiusie. Papież rozmawiał z dziennikarzami na pokładzie samolotu, który we wtorek przywiózł go do Rzymu po podróży do Afryki.

"Nie boję się schizm". Papież Franciszek wyznał, że modli się, żeby w Kościele Katolickim nie doszło już nigdy do rozłamu. Jednak przyznaje, że schizm w historii było wiele i deklaruje, że się ich nie boi.

Krytycy są przynajmniej szczerzy. Lubię to. Nie podoba mi się, gdy ktoś uśmiecha się do mnie, a krytykuje za moimi plecami, ukrywając nóż. To nielojalne i nieludzkie - podkreślał papież na pokładzie samolotu.

Przyznał, że krytyka jego pontyfikatu pochodzi nawet z kurii. Franciszek broni się jednak przed negatywnymi opiniami konserwatywnej części Kościoła katolickiego. Uważa, że jego społeczne zaangażowanie w obronę biednych i środowiska jest kontynuacją nauczania Jana Pawła II. Pobłażliwie wyraził się też o niektórych swoich krytykach.

Kiedy widzisz sztywnych chrześcijan, biskupów i księży, wiesz, że mają problemy. Musimy towarzyszyć tym ludziom i być wobec nich łagodni - powiedział papież Franciszek cytowany przez CNN.

Papież spędził w Afryce kilka dni. W czasie podróży po Mozambiku, Madagaskarze i Mauritiusie Franciszek tradycyjnie poruszał takie tematy jak ubóstwo, degradacja środowiska i korupcja polityków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

98
0
0
KOMENTARZE
(98)
RYDZ
5 miesięcy temu
CZY JEGO SŁOWA WEŻMIE DO SERCA NASZA SKORUMPOWANA I ZDEMORALIZOWANA CZARNA MAFIA?
Realista
5 miesięcy temu
...a mnie jest zwyczajnie żal Franciszka. Jest samotnym facetem, który może i by chciał coś zmienić, ale niewiele może. Widać po episkopatach kościelnych wielu państw, że jego słowa mają w głębokim poważaniu. Szczególnie widać to w polskiej elicie kleru. Podejrzewam, że jeśli też przyszłaby okazja schizmy to właśnie z ojczyzny JP2. U nas nie ma już wielu duchownych wyznających wiarę chrześcijańską. Są w zdecydowanej większości biznesmeni wierzący w działki budowlane, złoto i talary! Prawdziwa wiara może jeszcze tli się w ludziach i tak w modlitwie nie trzeba do niej opłacanych pośredników w kieckach!
podlaskie62
5 miesięcy temu
Franciszku bój się polskich hierarchów.
werny/chory
5 miesięcy temu
Schizma w Kościele ? przecież od wielu lat polski Kościół powoli , a teraz coraz szybciej dystansuje się od drogi , którą przyjął dl Kościoła papież
kręciołek
5 miesięcy temu
w Polsce tego papieża nikt nie słucha, a szczególnie Episkopat, jest niewygodny
Najnowsze komentarze (98)
gh
4 miesiące temu
Humanizmem zastępuje prawdy wiary
Robo
4 miesiące temu
To nie papież to lewa ki gniot arabom nogi lizać
mon
5 miesięcy temu
Każdy odpowie za swoje czyny. Żaden biskup i kardynał nie będzie pominięty. Jakoś zapomnieli o tym na swoich stołkach "słudzy boży".
Rozbawiony
5 miesięcy temu
"fajne" kolejne już manipulacje, wyrwanymi z kontekstu, słowami Papieża.
Zuza
5 miesięcy temu
Jezu tylko TY Tylko Ty....Odmieni oblicze taj ziemi
Gosc
5 miesięcy temu
Jaki kraj tacy duszpasterze.Zło rodzi zło.Zawisc niszczy i deptak co piekne
Gosc
5 miesięcy temu
Jeżeli mamy zal do Księży. TO NIKT INNY TYLKO POLAK Z NASZYCH RODZIN
Lilusia
5 miesięcy temu
Trzeba nam nie zapominać że musimy modlic się za naszych kapłanów.Przeciez z naszych Polskich domów wychodzą z naszych rodzin!!!!!
Lobek
5 miesięcy temu
Bo papież musi w końcu odpuścić, pozwolić kościołowi żyć.Główny zarzut Założyciela kościoła to prawo którym kierowali się Żydzi, główny problem kościoła dzisiaj, to prawo którym muszą kierować się ludzie kościoła. Zgodnie z wolą założyciela, prawo musi odejść, trzeba znaleźć inne rozwiązania dla ludzi wierzących na świecie.Może wystarczy tylko trochę zmienić? Bez prawa będzie anarchia, ale może w tym co jest, czego trzeba przestrzegać, czegoś brakuje?
erw
5 miesięcy temu
jeżeli to wszystko czemu daje świadectwo FRANCISZEK to nie gra dla ratowania chrześcijaństwa i jego wpływów na świecie, to jest to naprawdę wielki człowiek bez wahania można powiedzieć święty
przyszłość
5 miesięcy temu
benedykcie wróć , toniemy !!!
równośc mysli
5 miesięcy temu
to o czym ówił - a o Panu Bogu powiedział cokolwiek
kaka
5 miesięcy temu
śmieszne, Franciszek boi sie o kosciół. Zapomniał, że obok niego i kościoła jest Bóg, który może znacznie wiecej niż oni wszyscy. KK najwyraźniej zatracił wiarę w moc Boga.
dziadek
5 miesięcy temu
Moj wnuk wczoraj mial widzenie. Zobaczyl Matke Boska. Przechodzil nad ranem kolo plebanii i widzial jak ksiadz wypuszczal kobiete tylnymi drzwiami i mowil:"Matko Boska zeby cie tylko ktos nie zobaczyl".
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić